Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By leszek158 -  15 mar 2018, 11:14
 lubelskie
#262896
Jako, że nikt nie dał porady, znalazłem kilka informacji i podzielę się nimi na forum:

Naprawa nieodbijającej klamki bagażnika (emblematu).
Po mroźnej zimie zauważyłem, że po zatrzaśnięciu klapy klamka – emblemat nie wraca na pozycję wyjściową. Wkurzającym było ciągle wciskanie go z powrotem.
I. Postanowiłem to w końcu naprawić:
1. Zdejmujemy tapicerkę z klapy zdecydowanym ruchem. W środku 8 blaszanych spinek, które oczywiście łatwo połamać.
2. Wypinamy wtyczkę z klamki.
3. Odkręcamy klamkę (klucz 10 nasadowy).
4. Wyjmujemy klamkę od zewnątrz i demontujemy mikro-styk w obudowie (zatrzask i mała śrubka krzyżakowa).
5. Po bokach czarnej obudowy klamki znajduje się stalowa ośka(na wylot), która jest z jednej strony zatoczona na gładko, a z drugiej widać delikatne frezy.
6. Za pomocą narzędzia o mniejszej średnicy wybijamy ośkę od gładkiej strony. Ja poświeciłem stary wkrętak.
7. Po rozebraniu w środku powinny znajdować się białe tulejki ślizgowe (z czego jedna z krzywką) w których obraca się ośka i sprężynka.
8. Ośkę czyścimy z rdzy papierem ściernym, a resztę myjemy WD40, konserwujemy i składamy do kupy.
9. Klamkę montujemy w odwrotnej kolejności.
II. lub „przeserwisować” w prosty sposób:
Mocne psikanie WD40 - odchyliłem znaczek i spryskałem miejsca osadzenia do klapy, 20 poruszeń klapką a na koniec zalanie wszystkiego płynem do czyszczenia silników, aby wypłukać WD40 i cały wcześniejszy brud, częste wycieranie tego co wypływa i pozostawienie 10 chusteczek higienicznych na noc po klapką. 36 godzin później działa jak należy i odbija za każdym razem. Znajomy mechanik, raczej niezły, stwierdził że to problem brudu, który łatwo osiada na pionowej tylnej klapie i faktu, że nie jest to dokładnie uszczelnione.

Zacinanie klamki bagażnika/emblematu może występować we wszystkich pojazdach grupy VAG wyposażonych w klamki pokrywy bagażnika tego typu.
By krzynol -  01 gru 2019, 21:00
 pomorskie
#278821
pozwolę sobie tu wstawić do kolegów filmik z rzeźbienia przycisku klapy
skierował mnie tu kolega z forum, może się przyda komuś
zapraszam poza tym na mój kanał, znajdzie się tam sporo info dla golfa
Awatar użytkownika
By morales -  01 gru 2019, 21:07
 pomorskie
#278822
Nie warte tej roboty, klamka pasuje z 6. Mozna ja juz kupić za 50zł stan bdb.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
By Giorgio7 -  15 lip 2021, 15:55
 małopolskie
#286709
A nie lepiej kupić z Golfa Sportsvana i nie dokładać żadnych podkładek? Nie droga inwestycja, nawet jeśli już kupiłeś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Pieczarem -  21 wrz 2021, 1:53
 opolskie
#287223
Witajcie, ostatnio chciałem wymienić sobie emblemat klapy tylnej na czarny, lecz nie pasował. Obecnie jeżdżę bez emblematu, posiadam ten płaski, przyklejany, odkleilem go wcześniej - 110mm. Teraz pytanie co zrobić, czy pasują jakieś inne emblematy aby przymocować jakoś lub przykleić? Bo obecnie do głowy przychodzi mi tylko podklejenie tego starego płaskiego emblematu na taśmę dwustronna
Awatar użytkownika
By pako -  18 cze 2022, 17:31
 śląskie
#289053
Cześć,
poszukuję klamki bagażnika do swojego Golfa z 2006roku ( modelowo 2007) i mam problem z znalezieniem zamiennika czy też używki...
Co będzie pasować? U mnie niestety wytarł się mechanizm który wciska mikrostyk.

Obecnie klamka ma nunery
1K0 827 469 E
1K0 827 469 F
3C5 827 469 B
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10