Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By matmixmix -  02 gru 2014, 17:03
 dolnośląskie
#152665
troche za malo podlozyles jak dla mnie, za bardzo odstaje. guma nie bardzo sie nadaje bo po dokrecaniu siada i ciezko to dopasowac zeby bylo tak jak powinno. mi zostalo pare tych dystansow, akurat pod zrobienie jeszcze jednej klamki, gdyby ktos chcial odstapie ze pare groszy. mozna dopasowac idealnie jak w orginale. podkladki sa od 0,7 do 1mm. u siebie mam trzy takie podkladki i jest idealnie.
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/211 ... 912de.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/764 ... 1ec9e.html
By Sebapl88 -  13 gru 2014, 16:01
 dolnośląskie
#153956
Panowie demontował ktoś emblemat z klamki maski ? czy trzeba jakoś się inaczej dostać ? ktoś może podopowiedzieć :)
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  14 gru 2014, 9:23
 warmińsko-mazurskie
#154049
No wiadomo, że trzeba się dostać do tego emblematu-klamki i ja wyjąć, z tego co wiem to ten on jest przylkejony dosyć mocno i na takich 3 łapkach jest zagiety, ale jak kiedyś patrzyłem to te zagięcia są dosyć kruche, bo jedno odgiecie i ta łapka już nadpękała :( chyba że chcesz podmienić ten cały aluminiowy emblemat to wtedy niczym się nie martwisz jak coś sie ułamie :unsure:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  12 cze 2015, 7:56
 warmińsko-mazurskie
#181862
Powinna, najważniejsze to te śruby do mocowania ( ale jest tak jak w Golfie ) bo bywają też inne rozstawy tych mocowań na śruby trzeba zwrócić uwagę :cool: tylko ciekawe jak z bedzie ona wyglądać jak się założy :unsure: czy nie będzie wystawać za dużo, nie wiem od czego to zależy, ja miałem trochę inną założoną i mi odstawała, ale podłożyłem takie dystanse z gumy i tak to teraz wygląda jak wcześniej fotkę wrzuciłem, mi akurat to nie przeszkadza jak jest teraz :ok:
By Paffeu -  04 lip 2015, 23:42
 śląskie
#184429
Chciałbym ułatwić sobie trochę życie i nie wyjmując klamki wymienić sam emblemat. Czy jak go odkleję, to tam się nic nie urwie itp.? Coś tu czytałem, że coś jednak może się urwać, ale czy to będzie przeszkadzało przy montowaniu nowego? No i czy jest w ogóle możliwość kupienia samego naklejanego emblematu?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  05 lip 2015, 9:02
 warmińsko-mazurskie
#184446
No raczej bez wyjęcia tego emblematu-klamki nie da rady nic zrobić :( Jeżeli masz ten stary taki gładki emblemat VW to on jest przyklejony do obudowy tej klamki i jeszcze takie 3 łapki go trzymają zagięte. Kiedyś próbowałem odkleić w starej klamce to dosyć mocno się trzymało, naprawdę, a te łapki są aluminiowe i dosyć kruche, bo przy jednym odgięciu tej łapki ona już nadpękłą przy zgięciu :( I dałem se na spokój, bo na pewni kolejne odgięcie to by ułamały się na pewno, chyba że wtedy na klej wziąć cały ten aluminiowy emblemat :unsure: A najlepiej to wymienić sobie całą tę klamkę tylnej klapy gdzieś w dobrej cenie znaleźć :unsure: Czy są te emblematy do podmiany :?: powiem szczerze nie wiem, ale chyba nie ma :( Chyba że samemu coś się wymyśli :unsure:
By Paffeu -  06 lip 2015, 0:51
 śląskie
#184526
To kupię całą klamkę, i żeby nie było kłopotów to tą ori z MK5. Te zatrzaski od "tapicerki" lubią pęknąć? Bo w drzwiach to polowa była do wyrzucenia i kupowałem nowe.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  06 lip 2015, 8:16
 warmińsko-mazurskie
#184530
Tam są takie wsuwki, metalowe w uchwytach i nic nie pęknie
Obrazek
I dwie śrubki odkręcić we wnęce zamykania bagażnika, tylko z tą klamką może być troszkę gimnastyki :oczko:
By adek -  06 lip 2015, 12:46
 łódzkie
#184563
Paffeu pisze:To kupię całą klamkę, i żeby nie było kłopotów to tą ori z MK5. Te zatrzaski od "tapicerki" lubią pęknąć? Bo w drzwiach to polowa była do wyrzucenia i kupowałem nowe.
Polecam kupić klamkę od MK6/MK7 - ta z MK5 (zwłaszcza starszych modeli) lubi się 'blokować' przy otwieraniu - wygląda to tak jak w MK7 z kamerą cofania w znaczku.
By Paffeu -  08 lip 2015, 0:43
 śląskie
#184775
Ja tak nigdy nie miałem...
Dla mnie ten ori z MK5 jest spoko i nie chcę kombinować z jakimś innym, choć pewnie jakoś więcej pracy by mi nie przysporzył.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10