Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By MarMus -  01 maja 2011, 11:54
 -------
#43282
Witam wszystkich. Na klamce bagażnika powstały mi odpryski na tym "oniklowanym" znaczku VW. W związku z powyższym proszę o odpowiedź czy jest możliwe (i jak to zrobić?) wymiana samego dekielka - emblematu bez wymiany całej klamki. Na allegro widziałem różne takie emblematy tylko nie wiem czy tyczy się to akurat Golfa V. Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
By snap -  01 maja 2011, 12:01
 -------
#43283
zalezy jaki emblemat masz bo byly 2 wersje
jedna "zespolona" i druga w ktorej mozna sciagnac logo vw
By MarMus -  01 maja 2011, 15:50
 -------
#43302
Ale jak sprawdzić jaka to wersja emblematu bez ryzyka uszkodzenia klamki? Dodam dla jasności że klamka nie jest wymontowana z bagażnika
By MarMus -  01 maja 2011, 22:05
 -------
#43327
Czyli proponujecie wymienić całą klamkę bez kombinacji z samym emblematem?
By adamo -  02 maja 2011, 9:53
 -------
#43344
MarMus pisze:Czyli proponujecie wymienić całą klamkę bez kombinacji z samym emblematem?

Za 75 zł masz całą klamkę u siebie. Za sam emblemat pewnie podobną cenę zapłacisz. A w razie czego na przyszłość będziesz miał zapasową klamkę.
By MarMus -  02 maja 2011, 17:25
 -------
#43368
Ok ale przydałaby się jeszcze instrukcja jak się do tej klamki dostać żeby ją wymienić. Proszę o jakiś elementarz albo linka dzięki :D
By adamo -  02 maja 2011, 17:34
 -------
#43369
MarMus pisze:Ok ale przydałaby się jeszcze instrukcja jak się do tej klamki dostać żeby ją wymienić. Proszę o jakiś elementarz albo linka dzięki :D

Musisz zdemontować plastiki z klapy. Odkręcasz chyba 2 śrubki i wyczepiasz spinki. Musisz to robić z wyczuciem żeby nie pourywać zaczepów. Od środka już będziesz widział jak to jest montowane. Wypniesz wtyczkę i odkręcisz bodajże 3 śrubki mocujące.
By maverick -  02 maja 2011, 17:51
 lubelskie
#43370
a jak juz przejdziesz przez zdejmowanie plastiku z klapy,to reszta to juz bedzie pikuś :mrgreen:
bo plastik bedzie trzeszczał niemiłosiernie
By mwsoft -  03 maja 2011, 1:41
 dolnośląskie
#43439
maverick pisze:a jak juz przejdziesz przez zdejmowanie plastiku z klapy,to reszta to juz bedzie pikuś :mrgreen:
bo plastik bedzie trzeszczał niemiłosiernie
Oj tak, przechodziłem przez to - oczywiście upierniczyłem jeden plastikowy słupek z klipsem - ja nie wiem jak oni to w serwisie robią nie rozwalając za każdym razem takich plastików.

Trzeba to po prostu mega mocno szarpnąć bo takie mocne i jednostajne ciągnięcie "z wyczuciem" nic nie daje 8)

Co do samej klamki - jedną ze śrubek zasłania mechanizm wycieraczki - ja i tak go demontowałem więc było mi to obojętne.
Nie jestem pewien czy miejsca jest na tyle dużo by wsadzić w łeb śrubki bit torx i odkręcić płaskim kluczem. Zwykłym wkrętakiem nie ma dojścia.
Możliwe, że czeka Cię ściąganie wycieraczki - bez odpowiedniego "przyrządu" za 30zł z allegro nie podchodź ;)
By maverick -  03 maja 2011, 8:42
 lubelskie
#43441
moj sposob na ten plastik,to dlugi plaski wkretak (srubokręt) i latarka.odciągnąc plastik na tyle na ile mozemy i wkretakiem podwazac kazdy trzymajacy zatrzask.trzeba sie nagimnastykowac,ale przy odrobinie cierpliwosci...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10