Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By camelg -  08 cze 2007, 10:42
 -------
#5510
witam
co¶ siê sta³o bo mi drzwi kierowcy opad³y i strasznie siê ¼le zamykaj±.
do serwisu zadzwoni³em to gwarancja na regulacje do 6 miechów i do 10 000km.
Oni chyba w tym VW siê z Ch... na g³owy ju¿ pozamieniali. Toyk± firmow± jak jadê na gwarancji to nawet czyszczenie i odrzgrzybianie klimy robi± za free.

Dobra ale nie o tym jak je wyregulowaæ.
Ma kto¶ jaki¶ szybki sposób bo kluczyk s³oneczko mam.
Generalnie drzwi kierowcy opad³y i przy zamykaniu na ryglu podnosz± siê oko³o 1 cm, prawie nie ocieraj±c s³upka o s³upek.
Domniemam ¿e trza odkrêciæ te mocowania na przedni³ s³upku-wzmocnieniu ale doj¶cia nie ma-trza ¶ci±gaæ ca³e drzwi.
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 cze 2007, 19:47
 wielkopolskie
#5530
podjed¼ lepiej do jakiego¶ blacharza z tym i nic nie odkrêcaj bo nie ustawisz ju¿ poprawnie samemu drzwi
u blacharza przekonasz siê, ¿e po prostu trzeba szarpn±æ za drzwi i poci±gn±æ je do góry
By camelg -  09 cze 2007, 20:21
 -------
#5547
Wyregulowane.
Regulowa³em ju¿ sam wiele drzwi, nawet w swej fabce.
Robota przer±bana, dostêp do ¶rub na s³upku przednim (drzwi kierowcy) z ekwilibrystyk±-klucz p³asko oczkowy i do przodu. Zak³adanie klucza na uchylonych lekko drzwiach a odkrêcanie i dokrêcanie na otwartych.
Gdy zawias poluzowany na lekko otwartych, pod³o¿y³em lewarek przez szmatê,rêk± unios³em drzwi ile wcze¶niej zaznaczy³em i podlewarowa³em.
¦ruby zakrêci³em i drzwi oki doki. - 80z³ w suchym - tyle chcieli w serwisie ceni±c tylko przez telefon.

PS

Je¿eli by trzeba by³o regulowaæ dolny zawias na s³upku trza albo ¶ci±gaæ nadkole lub wykrêciæ ca³e drzwi ;-(




krz_p pisze:podjed¼ lepiej do jakiego¶ blacharza z tym i nic nie odkrêcaj bo nie ustawisz ju¿ poprawnie samemu drzwi
u blacharza przekonasz siê, ¿e po prostu trzeba szarpn±æ za drzwi i poci±gn±æ je do góry
By stefan-16 -  28 gru 2011, 20:27
 -------
#58138
Witam, ma ktoś z was ten problem w wersji 3D ze względu na większe drzwi?? Bo moje się chyba opuściły i nie wiem jak je podnieść. Jakieś wskazówki??
By piter_ldz -  28 gru 2011, 20:39
 łódzkie
#58141
tak mialem w mkiv, rowniez wersja 3D. Pomoglo odkrecenie srub poprawienie drzwi ponowne ich dokrecenie.
By kuba94 -  28 gru 2011, 21:15
 pomorskie
#58149
a może już opadły na dolnym zawiasie bo sie wytarł, ja już dolny wymieniałem w drzwiach kierowcy i to w 5 drzwiowym
By Mariusz1979 -  02 lip 2012, 19:16
 -------
#76977
Witam. Czy ktos z Was regulował u siebie drzwi przednie od kierowcy - chodzi mi o o Vw Golf V. Czy jest to jakaś skomplikowana sprawa? Jakie narzedzia przygotowac. Muszę sie za to wziąsc ponieważ drzwi cieżko mi się zamykają w porównaniu z drzwiami od strony pasażera.
Pozdrawiam
By kuba94 -  03 lip 2012, 11:34
 pomorskie
#77013
Zanim się weźmiesz za regulację sprawdź czy ci nie siadł zawias ( duże luzy sprawdzasz na lekko uchylonych drzwiach unosząc góra dól) inaczej regulacja nic nie da. Często siada zawias dolny wyciera się podkładka teflonowa używana zamiast smaru.A jak zawias ok to lepiej pojechać do blacharza i dać z 50zl. Ustawienie drzwi ciężka rzecz żeby się przerwy zgadzały chyba że tylko podciągniecie rygla. Osobiście robiłem to raz po wymianie zawiasa dolnego. zaznaczyłem sobie punkty gdzie był stary zamontowany ale to i tak było mega dużo zabawy. Drzwi jak opadają na dolnym zawiasie to minimalnie wykrzywiają górny. Żeby drzwi były równo przy domknięciu tak jak z fabryki to trzeba regulować 2 zawiasami i ryglem. Można też iść na łatwiznę i podciągnąć rygiel i wtedy równo po zamknięciu tyle że jadąc po nierówności będą delikatnie stukały.Takie to moje doświadczenia z drzwiami kierowcy.Osobiście wolę żeby walczył z tym blacharz bądź ASO ale to też pewnie zależy jak to usterka tych dzrzwi.
By patlapucio23 -  06 gru 2013, 14:40
 -------
#112461
Odgrzeje temat ponieważ też mam problem z opadniętymi drzwiami kierowcy.
Zawias wydaję się być ok, żadnych luzów nie ma. Auto było puknięte z przodu. Jak kupowałem było wszystko w miarę spasowane. Po roku drzwi jednak opadły i są głębiej od drzwi tylnych .
Orientuję się może ktoś czy ASO zajmuję się takimi sprawami i ile by to kosztowało mniej więcej ? I na ile trzeba zostawić auto.
Może orientujecie się również czy można wymienić uszczelkę drzwi tą zewnętrzną.
Nie da się tak jeździć ponieważ szum wiatru od 100km/h jest nie do wytrzymania.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 gru 2013, 15:44
 śląskie
#112466
W przednich drzwiach przeważnie wyciera się dolny zawias.
Jak jest ok to masz jedna śrubę na klucz spline chyba M12 oraz na klucz płaski .
Druga śruba jest z drugiej strony zawiasu. Aby się do niej dobrać należy zdjąć plastik koło rączki do otwierania maski i tam we wnęce jest do niej dostęp.
By patlapucio23 -  07 gru 2013, 10:39
 -------
#112515
Ale przy którym zawiasie luzować te śruby? Chyba obydwa pasuję poluzować ?
Dostęp jest że tak powiem do dupy a ja nie mam na razie odpowiednich kluczy.
Za tydzień zjeżdżam do kraju to podjadę do ASO i popytam ile takie ustawianie może kosztować