Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By kupszczelisty -  17 gru 2013, 8:14
 wielkopolskie
#113208
Jak sprawa się przedstawia? W sumie też bym musiał wymienić zawias od kierowcy.
By kuba94 -  17 gru 2013, 9:08
 pomorskie
#113213
kupszczelisty pisze:Jak sprawa się przedstawia? W sumie też bym musiał wymienić zawias od kierowcy.
Musisz kupić zawias, wylakierować pod kolor karoserii ( zawias jest nie malowany ) ,wziaść kogoś do pomocy i walczyć. Lepsza i szybsza metoda jechać do blacharza żeby to zrobił.
Awatar użytkownika
By Domelek -  05 lut 2014, 18:01
 mazowieckie
#119135
Hej,
Mam problem z szumem wiatru w drzwiach kierowcy,gdy dostawie rękę nigdzie nie czuć powietrza,tylko słychać jak gwiżdże. Po zamknięciu drzwi patrząc na słupku środkowym to drzwi przednie są minimalnie wyżej niż drzwi tylne,oraz uszczelka ta na górze w samym roku,też przy słupku środkowym delikatnie odstaje,chodzi mi o sam róg tej uszczelki. Czy da radę jakoś to wyregulować samemu? I czy to może być przyczyną tego szumu? Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam.
By paweu -  05 lut 2014, 22:52
 podkarpackie
#119200
Sprawdź czy nie ma nieszczelności między rogiem szyby a rogiem ramki drzwi
Awatar użytkownika
By Domelek -  06 lut 2014, 15:44
 mazowieckie
#119269
Wydaję się,że wszystko jest tam szczelne. Myślisz,że w tym miejscu może być nieszczelność? Tzn,że szyba nie wchodzi do końca? Dobrze rozumiem twoją wypowiedź?
By paweu -  06 lut 2014, 17:02
 podkarpackie
#119272
Domelek pisze:Wydaję się,że wszystko jest tam szczelne. Myślisz,że w tym miejscu może być nieszczelność? Tzn,że szyba nie wchodzi do końca? Dobrze rozumiem twoją wypowiedź?
Weż kawałek szmatki, gakę lub coś innego i przyłóż (uszczelnij) w rogu ramki drzwi na styku z szybą
Awatar użytkownika
By Domelek -  06 lut 2014, 17:26
 mazowieckie
#119277
Ok spróbuje zrobić tak jak mówisz. Dziwne że nigdzie nie czuć wiatru jak się rękę dołoży. A czym to uszczelnić jakby okazało się,że to tam jest nieszczelność?
By patlapucio23 -  07 lut 2014, 10:51
 -------
#119336
U mnie były opadnięte drzwi więc pojechałem do ASO i mi to wyregulowali w 2 minuty. Koszt 0 zł bo robiłem u nich końcówki drążków stabilizatora.
Sprawa wygląda tak że szumy są mniejsze ale dlatego że drzwi były opadnięte do obtarła ( wyrobiła się właśnie uszczelka w górnym rogu drzwi i przez to cholerstwo słychać szum. Najgorzej na autostradzie gdy jeszcze wieje z tej strony. Jakbym miał szybe uchyloną . Następny zabieg to będzie wymiana tej uszczelki zewnętrznej
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 cze 2014, 20:36
 śląskie
#134306
koledzy czy ktoś wie z doświadczenia do czego służy ta śruba nr7?
czy tym się reguluje przyleganie drzwi wg przednich do nadwozia czy działa to jak regulacja całych zamknietych drzwi np -3/+3 stopni.
Obrazek
Obrazek

tylne miałem za daleko przykręcone i było by idealnie jak by się je dało lekko przekręcić w prawo... xP
Awatar użytkownika
By bionikl -  27 wrz 2017, 14:25
 śląskie
#257277
Opadnięte drzwi w Golfie V reguluje się trzpieniem mimośrodowym, ma płaski łeb o rozmiarze 15 mm który jest doskonale widoczny, gdyż jest osią obrotu górnego zawiasu. Od spodu górnego zawiasu luzuje się nakrętkę lub śrubę ( u mnie wielowypust M8) i kluczem 15 mm od góry zawiasu lekko koryguje ustawienie trzpienia i sprawdza jak siadają drzwi. Po ustawieniu dokręcamy śrubę lub nakrętkę od dołu -zdaje się 28 Nm lub ile tam... i gotowe . Całość nie powinna zabrać więcej niż 1 minute.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2020, 23:46 przez bionikl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bionikl -  27 paź 2017, 23:01
 śląskie
#258138
kuba94 pisze:
30 wrz 2017, 14:33
Jak odkręcić tą górna nakrętkę jak standardowy klucz nie podchodzi i czy aby napewno 15 a nie 16 ?
"TO" na górze to nie jest nakrętka (mimo że, tak wygląda) lecz łeb trzpienia mimośrodowego , przekręca się go lekko w prawo lub lewo korygując w ten sposób ustawienie drzwi. Oczywiście po wcześniejszym poluzowaniu od spodu śruby lub nakrętki, przypuszczam że, to może się różnić w egzemplarzach. Według instrukcji trzpień reguluje się kluczem 15 mm, u mnie też jest taki.
By kuba94 -  28 paź 2017, 0:12
 pomorskie
#258149
Klucz jest 15 tyle że bardzo dziwny . Robi go firma Matador coś ale otwarty do przewodów hamulcowych .Ale idzie go zrobić samemu . Oryginalny kosztuje coś około 20 eu i w Polsce raczej nie można go kupić próbowałem to zrobić . Jedyne jaki znalazłem to na ebay u Holendra . Ale jak pisałem zobaczyłem jak wyglada na zdjęciu i swój zrobiłem , zreszta jest na stronach USA golfa V taka samo róbka zrobiona z klucza Firmy Haskyego .
Awatar użytkownika
By Cimek -  05 lis 2017, 7:45
 opolskie
#258488
Albo ktoś u mnie grzebał, albo jestem ślepy... Może ktoś zrobić zdjęcie i zaznaczyć którą śrubę ? :thank_you: