Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By mariusz102 -  02 sie 2012, 20:26
 -------
#78897
Witam. Jakis czas temu zobaczyłem że prawe lusterko wygląda trochę dziwnie, jak by nie do końca weszło na swoje miejsce i za cholere nie mogę go złożyć.
Obrazek
Po nad to zobaczyłem że to lusterko ma szew po zgrzewaniu z 2 części a lewe jest jednolite i ma jeszcze oznaczenie od spodu
Obrazek
Wychodzi chyba na to że orginalne prawe lusterko gdzieś przepadło. W dodatku jeszcze w tym trefnym prawym poluzowało się i lekko lata lustro. Tak sie zastanawiam czy jest sens zabierać się za naprawę tego, czy kupić nowe/ używane? Szukałem na allegro i oczywiście lusterka są ale nie wiem jakie kupić? Chyba elektryczną regulację i podgrzewanie mają wszystkie?
Znalazłem takie ale cholera wie o co chodzi z tymi 7 kablami ?:)
http://allegro.pl/vw-golf-v-5-lusterko- ... 92090.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By haha83 -  02 sie 2012, 22:33
 małopolskie
#78912
Hej 7 pin odpowiada za zewnętrzne oświetlenie pojazdu - moge się mylić ale należy tez pamiętać aby to działało musi być odpowiednio zakodowane no i oczywiście moduły w drzwiach musza je obsługiwać
By kuba94 -  03 sie 2012, 11:51
 pomorskie
#78934
7 pin to najprostsza wersja lusterka: elektrycznie sterowane i podgrzewane + kierunek w lustrze. Później w zależności od ilości pinów maja funkcje obniżania się podczas cofania, podświetlania przestrzeni przed drzwiami itp
By mariusz102 -  06 lis 2012, 22:58
 -------
#86312
Dzięki za info. Cholera mnie bierze z tym lusterkiem bo nie dość że nie wiem czemu nie mogę go złożyć to teraz jeszcze lustro zaczęło latać. Coś nie mogę zabrać się do jego wymiany. Wie ktoś może jak dobrać się do lustra? muszę ściągać lusterko a co za tym idzie też boczek i głośnik? czy można jakoś tylko samo lustro wyjąć by zobaczyć co jest przyczyną tego że lata ?
By mariusz102 -  07 lis 2012, 13:55
 -------
#86367
Pogmerałem przy nim i już chyba mam odpowiedz na oba moje pytania. Ogólnie jak się doprałem za lustro to się trochę przeraziłem tym co zobaczyłem:
Obrazek
Obrazek
Jeśli chodzi o to że nie mogę złożyć lusterka, to chyba jest to powodem tego że sprężyna widoczna na pierwszej fotce lata sobie jak chce. W sumie chyba trzyma się na miejscu tylko dlatego że przechodzą przez nią przewody, a chyba nie powinna tak latać ? :)
Co do tego że zwierciadło jest luźne, to zobaczyłem że odkleiło się od plastiku który je trzyma. Całe lusterko ewidentnie jak dla mnie nadaje się do wymiany, jednak na chwilę obecną ma może ktoś pomysł jak przykleić lustro?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  07 lis 2012, 15:40
 kujawsko-pomorskie
#86376
A do czego chcesz przykleić to lustro?
Lustro powinno mieć uchwyty ( zatrzaski )którymi zaczepiasz do silniczka. Jeżeli masz połamane zatrzaski to przyklej do silniczka np silikonem.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  07 lis 2012, 16:41
 kujawsko-pomorskie
#86384
mariusz102 pisze:Chodzi o to że samo szkło jest przymocowane do plastiku z zatrzaskami tak jak to widać tutaj :
http://img535.imageshack.us/img535/5786/golfvt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
No i w tym problem że nie wiem jakim sposobem samo lustro odkleiło się od tego plastiku
Trochę dziwne że to się odkleiło. Do tego celu zastosujesz każdy klej ( oczywiście nie biurowy ) Obecnie dostępność klei jest tak ogromna że aż trudno coś konkretnego polecić. W małych tubkach są kleje do szkła i plastiku i tego szukaj.
By poek -  07 lis 2012, 23:32
 śląskie
#86431
Mi przy sporych mrozach ostatniej zimy też się zaczęło odklejać. Jako że byłem w trasie to tymczasowo przykleiłem kropelką i...prowizorka trzyma do dnia dzisiejszego :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  08 lis 2012, 13:24
 mazowieckie
#86454
poek pisze:Mi przy sporych mrozach ostatniej zimy też się zaczęło odklejać. Jako że byłem w trasie to tymczasowo przykleiłem kropelką i...prowizorka trzyma do dnia dzisiejszego :)
prowizorka zawsze najdłużej trzyma :lol:
By Bodek -  07 gru 2016, 23:32
 podlaskie
#243955
Podepnę się do tematu. Chodzi o składanie lusterek. Czy jest to możliwe, że lusterek wogóle nie można złożyć? Ani elektrycznie (nie ma żadnego przełącznika) ani ręcznie? Do tej pory nie musiałem składać i tak ostatnio zaistniała sytuacja, że musiałem i nie wiedziałem jak. Proszę o info, czy to jest normalne :wacko: . Dzięki.
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  09 gru 2016, 16:14
 wielkopolskie
#244033
Moje ciężko chodziło i wydawało się, że też nie szło złożyć, ale poruszałem góra dół całym lusterkiem i jakoś dało się złożyć ale ciężko. Zdjąłem wkład lusterka i popsikałem WD40 czy czymś podobnym w miejscu składania i rozruszałem, chodzi do dziś, aluminiowa konstrukcja lusterka ze sprężyną - wszystko było tam zastane i zaśniedziałe. Zdejmij wkład lusterka i zobacz co jest grane.