Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By rondell -  27 sie 2011, 20:49
 zachodniopomorskie
#49054
Witam.

Panowie, mam już totalny mętlik, po przeczytaniu kilku for anglojęzycznych i niemieckich. Chodzi mi o uzyskanie takiego efektu końcowego:
Obrazek

Szukam takiej dokładki i takiego wydechu. Aktualnie posiadam gładką dokładkę i zwykłą TDI'kową dwururkę skierowaną w dół. Smutny i brzydki, 'zwykły' tył. Jeśli chodzi o wydech, to kombinuję już ostatecznie dwururkę ultera. Choć w sumie, to mógłbym nawet przygarnąć ori, używany taki wydech. W jakich wersjach wyposażenia one występowały?
No i ta dokładka. Mam 'okazję' kupić taką lekko pęknięta, porysowana i bez zaślepki na hak za 50zł u znajomego na szrocie. Jednak nie jestem pewien, czy ona przypadkiem w ASO po ~260zł nie lata? Jaki dokładnie jest jej nr VIN?

Pomóżcie, bo już naprawdę skołowany jestem tym wszystkim, co czytam :)
By rondell -  28 sie 2011, 9:13
 zachodniopomorskie
#49060
Już posiadam 2 końcówki do wspawania, ale zalatuje mi to takim drut-modem i szukam innego rozwiązania.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  28 sie 2011, 10:36
 małopolskie
#49062
nie przesadzaj, to kup sobie od mk5 albo od mk6 tylny tłumik od wersji GT albo GTI i będziesz tak i tam musiał spawać tylko ze od 2 strony. oo właśnie zobacz sobie na temat instrukcje PDF dotyczące przeróbek tam masz tez o tłumiku.
Awatar użytkownika
By fredric -  28 sie 2011, 10:41
 mazowieckie
#49063
Jak ładnie spasujesz i pospawasz przy samym wydechu to ja druciarstwa nie widzę. Tylko z latarką ktoś dopatrzy że coś było robione.
Nie wiem czy krisv nie ma takiej dokładki na sprzedaż oczywiście nowej ori.
By rondell -  28 sie 2011, 12:29
 zachodniopomorskie
#49069
maciej551 poleciało PW

W sumie macie trochę racje. Mógłbym teraz kupić samą dokładkę i spróbować przyspawać te końcówki. Przy większym przypływie monety można wtedy pokusić się o wymianę całego końcowego.
Czy końcowy z Golfa VI/Scirocco będzie pasować?
By rondell -  28 sie 2011, 15:47
 zachodniopomorskie
#49074
Temat dokładki załatwiony. Kupiona u kolegi maciej551.

Co do tłumika, to poszukam u mnie na miejscu od Golfa VI. Nawet patrząc po allegro, to myślę, że łatwiej będzie. Ciekaw jeszcze jestem, czy ten od scirocco też będzie pasował? Pisząc pasował mam na myśli zaczepy.
Opcją na przyszłość dalszą, lub bliższą jest Ulter 129-210/70RS.
By kuba94 -  01 wrz 2011, 13:49
 pomorskie
#49223
Tyle że już na aucie mógł być zamontowany nie orginał , ale za tą cenę można brać. Trochę na pewno nacieszy oko
By rondell -  04 wrz 2011, 14:07
 zachodniopomorskie
#49289
Temat mam już ogarnięty. Na dniach będę mieć na aucie dokładkę i przyspawane (jednak) 2 końcówki Ultera 60 mm.

Dla potomnych nr VIN z dokładki:
- dokładka: 1K6 807 521 D (cena ok 320zł w ASO)
- zaślepka haka: 1K6 807 441 B (cena ok 20zł w ASO)
Ceny wg: http://www.aso-vag.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dokładka dokładnie taka sama, jak na zdjęciu w 1 poście.