Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  15 lut 2016, 8:26
 dolnośląskie
#215570
zmylna pisze:Witam.
Nie wiem czy można łączyć jedno z drugim ale zauważyłem, że przestał działać tempomat (dioda w ogóle się nie świeci) oraz nie świeci się dioda w lusterku wstecznym fotochromatycznym. Ta dioda, która "patrzy" w stronę tylej szyby, nie ta, która podświetla drążek zmiany biegów. Diodę łączę raczej z faktem wymiany przedniej szyby. Może po prostu nie podłączyli kabli chociaż czujnik deszczu działa poprawnie... Ale tempomat ?
Ehh, coś tu zaczyna się wszystko sypać :(
Bledy na kompie sa?
By zmylna -  15 lut 2016, 8:43
 mazowieckie
#215573
A-R-T-U-R pisze:
zmylna pisze:Witam.
Nie wiem czy można łączyć jedno z drugim ale zauważyłem, że przestał działać tempomat (dioda w ogóle się nie świeci) oraz nie świeci się dioda w lusterku wstecznym fotochromatycznym. Ta dioda, która "patrzy" w stronę tylej szyby, nie ta, która podświetla drążek zmiany biegów. Diodę łączę raczej z faktem wymiany przedniej szyby. Może po prostu nie podłączyli kabli; chociaż czujnik deszczu działa poprawnie... Ale tempomat ?
Ehh, coś tu zaczyna się wszystko sypać :(
Bledy na kompie sa?
Dzisiaj mam nadzieję podłączyć to coś będę wiedział.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 lut 2016, 11:16
 pomorskie
#215590
Dexter23pl pisze: :hmmm: no dla mnie to spoko. Jadąc w deszcz lub mżawkę grzeją cały czas i nie muszę pamiętać aby wyłączyć i włączyć co np 20min. Bo jak się zamoczą to trzeba znów chwilę czekać aż wyschną.
.
wg mnie szkoda aby cały czas szyba tylna i lustra musiały grzać, na pewno skraca to ich żywotność, po drugie mi tam nie przeszkadzają krople wody na lustrach no ale jak kto woli
A tam to jest na pewno ustawialne? wydaje mi się że kiedyś tego szukałem i czas dało się ustawić jedynie w bordzie chyba dla grzanej tylnej szyby...
dokładnie, w bordzie http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 88#p215588
By zmylna -  16 lut 2016, 18:34
 mazowieckie
#215795
Witam.
Udało mi się dzisiaj w końcu podłączyć do komputera. (VAS)
Jedyne co pokazuje to:
16 - Elektronika kolumny kierownicy
1K0953549BC
Lenks?ulenmodul 036
Kod 42
Numer partnera 00066

00888
Przełącznik okresowej pracy wycieraczek -W22-
Uszkodzenie
Statyczna

W związku z tym, że nie bardzo się na tym znam przepisałem dokładnie co pokazywał.
Zakładam, że z grzaniem luster niewiele ma to wspólnego. Może prędzej z tym tempomatem bo manetka od niego blisko tej od wycieraczek ;)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 lut 2016, 18:44
 pomorskie
#215799
nie ma błędu lusterek więc są sprawne a jako że są to pewnie zamienniki to nie grzeją jak oryginały, poza tym pisałem abyś sprawdził ustawienie czasu ich grzania bo może jest ustawione właśnie na 2 minuty
By zmylna -  16 lut 2016, 18:51
 mazowieckie
#215804
Wiem, że pisałeś ale człowiek, który obsługiwał komputer nie wiedział gdzie tego szukać. Kupię oryginalne wkłady i mam nadzieję, że będzie ok. Dziekuje za pomoc.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 lut 2016, 18:58
 śląskie
#215808
zmylna pisze:Wiem, że pisałeś ale człowiek, który obsługiwał komputer nie wiedział gdzie tego szukać. Kupię oryginalne wkłady i mam nadzieję, że będzie ok. Dziekuje za pomoc.
Podłącz żarówkę np w5w z postojów-ki i sprawdź.
By zmylna -  16 lut 2016, 19:01
 mazowieckie
#215810
Dexter23pl pisze:
zmylna pisze:Wiem, że pisałeś ale człowiek, który obsługiwał komputer nie wiedział gdzie tego szukać. Kupię oryginalne wkłady i mam nadzieję, że będzie ok. Dziekuje za pomoc.
Podłącz żarówkę np w5w z postojów-ki i sprawdź.
Ale co mam sprawdzić ? Napięcie już sprawdzałem miernikiem.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 lut 2016, 19:04
 śląskie
#215812
Napięcie to możesz sprawdzać. Sprawdź czy faktycznie świeci.
Ale zapewne wkłady są słabej jakości i ledwo grzeją...
takie coś jest kilkakrotnie lepsze od miernika
Obrazek
By zmylna -  16 lut 2016, 19:07
 mazowieckie
#215813
Dexter23pl pisze:Napięcie to możesz sprawdzać. Sprawdź czy faktycznie świeci.
Ale zapewne wkłady są słabej jakości i ledwo grzeją...
takie coś jest kilkakrotnie lepsze od miernika
Obrazek
Faktycznie może być pomocne - dzięki :)