Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By lisik -  06 kwie 2009, 22:50
 -------
#16026
Czy przegladaliscie wneki drzwi pod katem otarc lakieru?
W moim poprzednim, srebrnym golfie jak otwieralo sie tylne drzwi widac bylo w obu obicie lakieru na dolnej czesci- na progu mniej wiecej w srodkowej czesci, do golej blachy i wchodzila tam pod lakier rdza.
Dzisiaj w czarnym otwieram drzwi pasazera i wielki plac otarty z lakieru przez ta nakladke slupka.
Dodam ze zaden z golfow nie mial przygod, mogacych wplynac na te rzeczy.

W dodatku progi na czarnym lakierze sa juz bardzo porysowane przez uszczelki drzwi.

Czy tez tak macie?

A druga sprawa- mam problem z czujnikiem szyb w przednich drzwiach- prawie nigdy, zwlaszcza drzwi pasazera, nie moge od razu zasunac gdyz po wcisnieciu przycisku cholery sie odsuwaja (reaguje czujnik) i dopiero moge je zasunac a adaptacja nie pomaga :( Jest na to rada? Slyszalem ze w 3D to czesta przypadlosc. W 5D u mnie problem nie wystepowal.
Awatar użytkownika
By Ostry -  06 kwie 2009, 23:33
 -------
#16027
Co do zarysowañ to u siebie nie stwierdzi³em, ale jesli chodzi o szyby to mam dok³adnie to samo! te¿ mam 3d i te¿ nieraz gdy chce zasun±c to sie otwieraj± (najbardziej wnerwiaj±ce zim± przy padaj±cym ¶niegu). Wyczyta³em na
http://www.golfmkv.com/forums/index.php
¿e te¿ maj± taki problem i wystarczy³o przytrzymaæ przycisk do góry po ca³kowitym zamkniêciu okna a¿ do takiego cichego klikniêcia. Podobno to resetuje ten uk³ad. Fakt, dzia³a to ale tylko do wy³±czenia silnika...
Poza tym zauwa¿y³em ¿e mam to g³ównie zim±, ostanio jak sie zrobi³o ciep³o to dzia³a OK. Ogólnie stwierdzam ¿e zim± sie dziwne rzeczy z golfem dziej± - stuka, puka, pierdzi, buczy i skrzypi :) Co ciekawe wiêkszo¶æ u¿ytkowników ma to samo, co jest dla mnie pocieszeniem...
A ostatnio zauwa¿y³em ¿e gdy chce ustawiæ lewe lusterko to podczas tego delikatnie zmienia swoje ustawienie lusterko prawe. Tak wiêc musze najpierw ustawiæ lewe a potem prawe, nie odwrotnie :)
By guzzi -  07 kwie 2009, 8:11
 -------
#16030
lisik pisze:Czy przegladaliscie wneki drzwi pod katem otarc lakieru?
W moim poprzednim, srebrnym golfie jak otwieralo sie tylne drzwi widac bylo w obu obicie lakieru na dolnej czesci- na progu mniej wiecej w srodkowej czesci, do golej blachy i wchodzila tam pod lakier rdza.
Dzisiaj w czarnym otwieram drzwi pasazera i wielki plac otarty z lakieru przez ta nakladke slupka.
Dodam ze zaden z golfow nie mial przygod, mogacych wplynac na te rzeczy.

W dodatku progi na czarnym lakierze sa juz bardzo porysowane przez uszczelki drzwi.

Czy tez tak macie?

A druga sprawa- mam problem z czujnikiem szyb w przednich drzwiach- prawie nigdy, zwlaszcza drzwi pasazera, nie moge od razu zasunac gdyz po wcisnieciu przycisku cholery sie odsuwaja (reaguje czujnik) i dopiero moge je zasunac a adaptacja nie pomaga :( Jest na to rada? Slyszalem ze w 3D to czesta przypadlosc. W 5D u mnie problem nie wystepowal.
rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale z tego potoku s³ów trudno to sobie wyobraziæ - daj fotki :?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  07 kwie 2009, 10:11
 pomorskie
#16032
stuka, puka, pierdzi, buczy i skrzypi
heheh :D w sumie masz racje , mimo dobrego wykonania Panowie z Wolfsburga pope³nili pare gaf , tak to jest jak sie próbuje na czym¶ oszczêdzaæ.. mnie g³ównie irytuje trykaj±co pykaj±co skrzypi±ca pó³ka climatica (w tym miejscu climatronic ma ... no jakies tam wype³nienie:P ) poza tym g³o¶niki rz꿱 przy lekko g³o¶niejszym ustawieniu voluminu
By guzzi -  07 kwie 2009, 10:53
 -------
#16033
cyprianmeister pisze:
stuka, puka, pierdzi, buczy i skrzypi
heheh :D w sumie masz racje , mimo dobrego wykonania Panowie z Wolfsburga pope³nili pare gaf , tak to jest jak sie próbuje na czym¶ oszczêdzaæ.. mnie g³ównie irytuje trykaj±co pykaj±co skrzypi±ca pó³ka climatica (w tym miejscu climatronic ma ... no jakies tam wype³nienie:P ) poza tym g³o¶niki rz꿱 przy lekko g³o¶niejszym ustawieniu voluminu
ciesz siê ¿e masz t± pó³kê, w climatroniku to dopiero skrzypi. :lol:
http://www.golf5gti.com/kb.php?mode=art ... 15eca68fa5
By AdamekS -  07 kwie 2009, 20:50
 -------
#16043
cyprianmeister pisze:mnie g³ównie irytuje trykaj±co pykaj±co skrzypi±ca pó³ka climatica (w tym miejscu climatronic ma ... no jakies tam wype³nienie:P ) poza tym g³o¶niki rz꿱 przy lekko g³o¶niejszym ustawieniu voluminu
Ja mam Climatronica i u mnie zaczyna co¶ delikatnie strzelaæ w tej pó³ce jak siê w³±czy klimatyzacjê i przez t± górn± kratkê leci zimne powietrze.
To chyba normalne zjawisko kurczliwo¶ci pod wp³ywem zimna- jak deska jest rozgrzana s³oñcem to ma pewnie z 40C jak nic, a z klimy leci powietrze o temp oko³o 8C.
Póki strzela tak delikatnie jak teraz to mi nie przeszkadza :wink: Jak siê pogorszy to trzeba bêdzie pomy¶leæ nad jakim¶ oklejeniem tego elementu ta¶m± z filcem.
Awatar użytkownika
By Tyson -  07 kwie 2009, 21:53
 mazowieckie
#16046
ja mam climatronic i tez stuka, ale tylko na poczatku jak zalacza sie klima, a w srodku jest goraco. pozniej juz wszystko jest ok. Wychodze z takiego samego zalozenia jak kolega AdamekS
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 kwie 2009, 8:25
 wielkopolskie
#16048
mam zmodyfikowany ten wylot tak jak w linku i jest spokój :D
Awatar użytkownika
By Tyson -  08 kwie 2009, 22:11
 mazowieckie
#16059
krz_p pisze:mam zmodyfikowany ten wylot tak jak w linku i jest spokój :D
i calkowicie nie slychac zadnego stukania, pukania??
Awatar użytkownika
By krz_p -  09 kwie 2009, 8:49
 wielkopolskie
#16067
jedynie na jakiej¶ wiêkszej nierówno¶ci siê odezwie
ale u mnie jest b. sztywne zawieszenie i 18'
Awatar użytkownika
By liroyek -  09 kwie 2009, 9:31
 -------
#16068
ja mam otarc ia z tylu karoserii - powodem jest uszczelka drzwi :(

myslic ie ze trzeba to reklamowac ?? z tylu praiwe nikt nie jedzi, autko ma 9 miesiecy i juz takie rzeczy :(
Awatar użytkownika
By Tyson -  09 kwie 2009, 20:17
 mazowieckie
#16076
liroyek pisze:ja mam otarc ia z tylu karoserii - powodem jest uszczelka drzwi :(

myslic ie ze trzeba to reklamowac ?? z tylu praiwe nikt nie jedzi, autko ma 9 miesiecy i juz takie rzeczy :(
poki masz gwarancje to ja wykorzystuj, naprzykszaj im sie do bolu, beda wyrzucac Cie drzwiami to wchod¼ oknem :) pozdr.
Awatar użytkownika
By liroyek -  09 kwie 2009, 20:29
 -------
#16078
tak robie :) tylko wiesz nie chce by cos malowali bo to uwala :(
Awatar użytkownika
By team-am -  10 kwie 2009, 9:41
 łódzkie
#16086
u mnie tez wystêpuj± przetarcia lakieru od uszczelki w tylnych drzwiach, chyba nie ma na to rady :cry: tak zaprojektowane musi obcieraæ :?
Awatar użytkownika
By liroyek -  10 kwie 2009, 18:01
 -------
#16098
pokazal juz ktos te otarcia w serwisie ??

chyba nie ;) ja mam zamiar w srode jak beda klime odgrzybiac :) ciekwe co poweidza ;)