Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By piotrek18ony -  23 lut 2015, 14:50
 opolskie
#167519
Witam Panowie dzisiaj podczas jazdy i mijania się z autem spod jego kół wyskoczył mały kamień uderzył mi w szybę no i jest problem. Rysa długości kilku cm. Raczej się tego nie da naprawić tak jak to robią przy punktowych naprawach. Mam pytanie - jaki jest koszt wymiany szyby przedniej wraz z robocizną ? Ile płaciliście za taką ,,przyjemność, ? Pytam bo mam AC ale wariant Optymalny i franczyze od 500 zł podejrzewam, że wyliczą mi coś koło 450 i nie dadzą ani grosza. Pozdro :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 lut 2015, 14:56
 dolnośląskie
#167522
piotrek18ony pisze:Mam pytanie - jaki jest koszt wymiany szyby przedniej wraz z robocizną ?
w zaleznosci or regionu. koszt szyby to ok 500 zł + robota 100 zł
piotrek18ony pisze:Ile płaciliście za taką ,,przyjemność, ? Pytam bo mam AC ale wariant Optymalny i franczyze od 500 zł podejrzewam, że wyliczą mi coś koło 450 i nie dadzą ani grosza. Pozdro :)
jak chcesz to robić z AC to wstawiasz do ASO i się nie martwisz...
By piotrek18ony -  23 lut 2015, 15:27
 opolskie
#167526
Niestety pakiet AC w Proama w wersji Optymalnej nie uwzględnia wstawienia do ASO tylko wycenę przez nich i remont u zwykłego mechanika. Znalazłem nowe szyby za 250 zł myślę że nie policzą mi za część+wymianę więcej niż 500 zł.
By hipijo -  15 mar 2015, 20:01
 pomorskie
#170122
Mnie się udało po znajomości nic nie płacić. Ale w moim przypadku nie była to tylko rysa, maska otworzyła się w czasie jazdy i rozwaliła szybę w drobny mak.
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  15 kwie 2015, 9:54
 dolnośląskie
#173985
SIemano,

wczoraj również dostałem kamieniem w szybę :/ szyba do wymiany. Zastanawiam się nad wymianę szyby na taką która przystosowana jest do czujnika deszczu. Lepiej zainwestować i założyć taką czy zwykłą? Z tego co się orientuje musiał bym kupić lusterko samosciemniające wraz z sensorem i magika który mi to ustawi?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  15 kwie 2015, 9:58
 dolnośląskie
#173986
kukulek88 pisze:SIemano,

wczoraj również dostałem kamieniem w szybę :/ szyba do wymiany. Zastanawiam się nad wymianę szyby na taką która przystosowana jest do czujnika deszczu. Lepiej zainwestować i założyć taką czy zwykłą? Z tego co się orientuje musiał bym kupić lusterko samosciemniające wraz z sensorem i magika który mi to ustawi?
ja bym zainwestował w szybę pod czujnik. koszt czujnika nowego to 100 zł a reszta jak sie uda to kolejne max 250 zł
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  15 kwie 2015, 10:02
 dolnośląskie
#173988
Ok. Też właśnie myślę o szybie pod czujnik. Co muszę mieć aby taką szybę mógł zamontować? do montażu niezbędny jest czujnik i coś jeszcze? Jak wymieniają szybę z czujnikiem to odrazu go przyklejają? mógłby ktoś napisać co dokładnie będzie mi potrzebne do moda :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  15 kwie 2015, 10:07
 dolnośląskie
#173990
kukulek88 pisze:Co muszę mieć aby taką szybę mógł zamontować? do montażu niezbędny jest czujnik i coś jeszcze? Jak wymieniają szybę z czujnikiem to odrazu go przyklejają? mógłby ktoś napisać co dokładnie będzie mi potrzebne do moda :)
tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=5174
By Bartas -  15 kwie 2015, 10:09
 kujawsko-pomorskie
#173991
A-R-T-U-R pisze:
kukulek88 pisze:SIemano,

wczoraj również dostałem kamieniem w szybę :/ szyba do wymiany. Zastanawiam się nad wymianę szyby na taką która przystosowana jest do czujnika deszczu. Lepiej zainwestować i założyć taką czy zwykłą? Z tego co się orientuje musiał bym kupić lusterko samosciemniające wraz z sensorem i magika który mi to ustawi?
ja bym zainwestował w szybę pod czujnik. koszt czujnika nowego to 100 zł a reszta jak sie uda to kolejne max 250 zł
Dokładnie a nie musisz tego robić teraz juz tylko zbierać, no chyba ze nie potrafisz jezdzic bez lusterka :p
By tomaszkowal -  15 kwie 2015, 10:11
 zachodniopomorskie
#173992
Przy wymianie szyby pod czujnik, ramka powinna być już oryginalnie zamontowana. Musisz dokupić, Lusterko tunel (dwuczęsciowy), dwie maskownice, plastik pod tapicerkę 1K5 857 304, czujnik (żelek), wiązka, włącznik świateł z funkcją auto.
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  15 kwie 2015, 10:20
 dolnośląskie
#173994
W mojej okolic jest 1 firma co zajmuje się wszelkimi modyfikacjami grupy VAG. ok. 250 zł za robotę to dużo ?:)