Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Ramzes -  15 wrz 2016, 20:46
 kujawsko-pomorskie
#239241
i@maciej pisze:Mam pytanko. Czy w golfie występowały różne rodzaje szyb przednich ? Wiem że różne były wersje pod i bez czujnika, ale nie o to chodzi.
W innych autach które miałem do tej pory spotykałem szyby w różnych "barwach" np z niebieską czy zieloną poświatą na całej powierzchni(widoczne z zewnątrz).
Czy takie coś wystepowało i w naszych V ?
Jak wymieniałem to do wyboru były niebieskie albo zielone. Kobieta z nordglassa kazała przystawić biała kartkę i zobaczyc jaki jest odcień.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 wrz 2016, 22:51
 pomorskie
#239257
i@maciej pisze:a czy istnieje możliwość ustalenia jaką powinienem mieć szybę po nr vin ? ASO nie garnie się do tego za bardzo..
jak masz rozkodowany VIN to mogę ci w ETKA ustalić jaka u ci3ebie powinna być fabrycznie
Awatar użytkownika
By v.valdes -  25 wrz 2016, 18:16
 dolnośląskie
#239742
Witam,
w ostatnim tygodniu mialem pecha. Mijałem się z TIREM i niestety dostałem kamieniem w szybę czołową (pęknięcie okolo 32cm) Szyba poszła...

Obrazek

Cóż zrobić pomyślałem i wymieniłem szybę z sensorem deszczu, wydałem 530 zł (przy okazji wycieraczki).

Zacząłem jednak kojarzyć fakty, mniej więcej od czerwca z prawej strony kokpitu słyszę drgania jakiegoś elementu. Występują one na różnych obrotach silnika (np. na biegu przy tzw. nodze z gazu).
Po wymianie szyby wciąż słyszę ten dźwięk i obawiam się, że to szyba czołowa wpada w te drgania przez co pęka ! :(

Podczas wymiany widziałem, że rama miała na sobie troche Rudej ;/ czyżby rama na szybę była krzywa ?
Zamierzam jechać do szklarza i ratować sytuację, bo podejrzewam ze sytuacja z kamieniem od Tira była tylko jedną z przyczyn pęknięcia.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 wrz 2016, 20:11
 pomorskie
#239747
v.valdes pisze: obawiam się, że to szyba czołowa wpada w te drgania przez co pęka !
z technicznego punktu widzenia biorąc pod uwagę system klejenia szyby nie ma takiej możliwości aby szyba wpadała w drgania, pękać może przez zbyt miękką konstrukcję np. auto powypadkowe i nadmierną pracę nadwozia lub źle przeprowadzony montaż/klejenie szyby przez warsztat
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 wrz 2016, 20:16
 pomorskie
#239749
@v.valdes w moim Mk5 po prawej stronie kokpitu też drgało, okazało się że luźna jest śruba torx mocująca metalowy profil do którego przykręcony jest kokpit, dojście do niej jest z prawej strony po otwarciu dzrwi pasażera po odchyleniu klapki takiej samej jak z lewej za którą są bezpieczniki a hałasowała podkładka. Nie mówię że u ciebie musi być tak samo ale za drgania na 100% odpowiedzialne jest co innego aniżeli szyba
Obrazek
By wojniz -  26 wrz 2016, 0:54
 podkarpackie
#239769
U mnie drgała natomiast jedna ze śrubek trzymających poszycie - chyba za słabo ją dokręciłem podczas zdejmowania poszycia i się z czasem odkręciła. Tak więc jeśli ruszane było poszycie drzwi, to też tam można zaglądnąć czy wszystko jest OK.
By Hiob -  30 cze 2022, 15:57
 dolnośląskie
#289098
Panowie. Jestem po wymianie szyby w Golfie i mam pytanie techniczne - z przodu, przy słupkach A, jest guma która dotyka szyby przy bocznej jej krawędzi. Nie sprawdziłem tego w oryginalnej szybie więc nie wiem czy ta guma powinna być przyklejona do bocznej krawędzi szyby czy ona jej tylko dotyka i pod spodem jest kanalik odpływowy?
Wydaje mi się, że gdyby miała być klejona to byłaby zawinięte na szybę?

https://i.postimg.cc/7PVXJKkb/Screenshot-31.png

Czy ktoś może powiedzieć, czy pod dotknięciu uszczelki przy szybie, ona wam odchodzi od krawędzi szyby?
Będę wdzięczny, bo nie wiem, czy podczas wymiany nie zapomnieli tego przykleić do szyby? :D
By Hiob -  01 lip 2022, 11:18
 dolnośląskie
#289101
@Dexter23pl
Jest mocowana do słupka na klipsy? Mi chodzi o ten boczny fragment uszczelki, który dotyka bocznej krawędzi szyby - zrobię później fotkę, to będzie lepiej widać o co mi chodzi :)
By Tomekkos3n -  05 lip 2022, 8:06
 lubuskie
#289120
v.valdes pisze:
25 wrz 2016, 20:14
jakie widzisz wyjście z tej kiepskiej sytuacji ?
Dokładnie , podocisgac śruby od kokpitu , w rezonans wpadać lubi tez obudowa łapacza powietrza , oraz to ustrojstwo za akumulatorem do którego przychodzą wężyki od podciśnienia ( mówię o dielsu ) oraz czasmi podszybie 😊 u mnie już obstawiali 2mas 😊
By Walek -  14 wrz 2022, 17:13
 łódzkie
#289495
Witam.
Niestety też czeka mnie wymiana szyby czołowej. Dzwonie gdzie się da żeby się rozeznać jak to wyglada cenowo ale to mniejsza o to. W Pilkinkton dowiedziałem się, że mogą spróbować założyć mi zamiennik tańszy od ori o ponad 150 zł ale nie wiedzą czy będzie pasował. Podobno po 2006 wychodziły jakieś inne szyby? Czy cała produkcja mk5 ma jednakową szybę czołowa?