Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Jaworrr -  21 kwie 2015, 21:17
 kujawsko-pomorskie
#174888
Panowie proszę o doradztwo.
Przy składaniu lusterka kierowcy naparłem na nie zdecydowanie, dość mocno i chyba blokada zawiasu się rozsypała. Strzeliło efektownie.
Teraz lusterko bardzo łatwo wychyla się na zewnątrz i do samochodu, przy większej prędkości chyba się złoży:)
Sterowanie lustrem działa, podgrzewania nie miałem kiedy sprawdzić.

Co muszę wymienić? Mam nadzieję, że nie całe lusterko, tylko jakiś element. I czy będzie to wykonalne pod domem czy raczej warsztat?


dzięki i pozdrawiam
Golf V 2008r.
By kuba94 -  21 kwie 2015, 22:04
 pomorskie
#174914
Kolego przwitałeś sie ? , Profil uzupełńiłęś . Tu nie ma szybkie pytanie szybka odpowiedz . W sumie to zamykam temat do czasu aż uzupełnisz profil i sie przwitasz
By kuba94 -  22 kwie 2015, 12:31
 pomorskie
#174972
Lepiej kupić używkę i przełożyć. Wyjdzie na pewno taniej i szybciej.szkoda prądu na zabawy . Lusterko kompletne kupisz już za 100 jak bez podświetlania i składani .Przełożenie to z 1 - 1,5 pracy . A rozbieranie i zdjęcie + złożenie to z parę godzin. Jak byś potrzebował to mam komplet zwykłych lusterek do sprzedania
By Jaworrr -  22 kwie 2015, 14:06
 kujawsko-pomorskie
#174988
Lusterko potrzebuję takie samo, czyli na pewno z podgrzewaniem, kierunkowskazem i sterowaniem i srebrne.
Nie wiem o jakim podświetlaniu i składaniu piszesz, możesz to rozwinąć?
I czym się różni przełożenie (1h) od rozbierania i zdjęcia (kilka h)

dzięki i pozdrawiam
By kuba94 -  22 kwie 2015, 14:47
 pomorskie
#174990
Kolor lusterka nie ważny bo przekładasz nakładki , składane - składają się elektrycznie za pomocą sterownika od lusterek z kabiny .Podświetlane to takie co podświetlają przestrzeń przed drzwiami . Grzane i regulowane elektrycznie to standart Z tego co pokazuje etka to trzeba wymienić cały aluminiowy element a on na sprężynie co raczej nikt tej sprężyny nie założy z powrotem a wątpię żeby łatwo rozmontował a drugie cały element jest zamontowany do ramki drzwi i trzeba go odkręcić tak samo jak do montażu nowego lustra.Zresztą zobacz sobie w erce jak to wygląda
By kuba94 -  22 kwie 2015, 17:09
 pomorskie
#175027
Miałem na myśli etke tylko żle napisałem .Etka to servisówka VW jest u nas w jakimś dziale link do elektronicznej .Znajdz , w dziale karoseria tam masz lusterko . Zobacz jak jest złożone .Wiecej nie ma co męczyć tematu szkoda prądu
By matix250 -  23 paź 2016, 20:15
 pomorskie
#241421
Witam podłącze się pod temat objaw taki sam jak u kolegi i teraz szukałem lusterka ale są z 7 pinami i więcej nie wiem jakie kupić. Moje lusterko prawe jest grzane elektrycznie, ustawiane, i do tego obniżane podczas wstecznego . Ile tych pinów ma być? :wacko:
By jacek_85 -  22 lis 2017, 18:40
 małopolskie
#259262
matix250 pisze:
23 paź 2016, 20:15
Witam podłącze się pod temat objaw taki sam jak u kolegi i teraz szukałem lusterka ale są z 7 pinami i więcej nie wiem jakie kupić. Moje lusterko prawe jest grzane elektrycznie, ustawiane, i do tego obniżane podczas wstecznego . Ile tych pinów ma być? :wacko:
Mam podobną sytuacje. Lusterko (prawe) rozebrałem to kostka w lusterku jest na 8pinów w tym 7 jest zajęte. Do tego idą dwa osobne przewody do ogrzewania i dwa osobne do migacza. To w końcu na ile pinów mam szukać lusterka? W sumie silniczek mam sprawny więc potrzebuję obudowę, szkło z matą grzewczą(i w tym są chyba zatrzaski na silniczek) i migacz ale nie opłaca się tych rzeczy kupować osobno. Czy wszystkie lusterka w golfach są takie same tylko różnią się ilością pinów? Nie wiem czy zatrzaski (do założenia maty z lustrem na silniczku) będą pasować czy to nie ma znaczenia. Jeśli są uniwersalne we wszystkich to bym przełożył tylko to co potrzebuje i nie martwił się pinami. Ktoś coś orientuje się w temacie czy mogę tak zrobić?