Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By szczuto -  14 sie 2009, 11:38
 -------
#16864
niestety ktoś (brak mi na takich słów) tak otwierał swoje drzwi na parkingu że otarł mi lakier, listwę ozdobną i co najgorsze lekkie wgniecenie zrobił (tyle prawe drzwi na wysokości klamek)
z lakierem sobie poradzę, martwi mnie jednak to wgniecenie - słyszałem że są jakieś firmy które robią takie rzeczy bez lakierowania

możecie się na ten temat wypowiedzieć co z tym dalej z tym można robić
może ktoś korzystał z takiej firmy i może coś polecić - ja jestem z poznania ale w warszawie jestem raz w tygodniu zresztą mogę podjechać wszedzie :) byle by mi to ktoś naprawił bo chociaż inni mówią ze nie widać ja niestety ze 100 metrów widze :)

pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  14 sie 2009, 21:37
 -------
#16865
kolego zależy jakiego typu jest to wgniecenie najlepiej wrzuć fotkę
ale może cie pociesze że jak wgniecenie jest na dosyć prostym odcinku blachy czyli nigdzie na rogu ani na żadnym wytłoczeniu i dołek nie jest z żadnej strony tak mocno załamany że czuci uskok tylko dosyć łagodnie dołek jest załamany
są 2 metody na wyciąganie takich wgnieceni bez lakierowania :D
o których wiem
1 to na klej w środku dołka wklejany jest uchwyt i dołek jest wyciągany po czym klej jest rozpuszczany przy czym na lakierze nie ma śladu
2 sposób to na bardzo mocny magnes
ale to wszystko zależy od uszkodzenia jaki mocny jest to dołek

ale jest jeszcze jedna możliwości w golfach drzwi są rozbieralne czyli cała boczna blacha odchodzi od szkieletu drzwi wiec jak byś sobie je rozebrał może dało by sie ten dołek po prostu wypchnąć :D
By Hulaj -  17 sie 2009, 12:11
 mazowieckie
#16870
Nic dodać nic ująć Kamilu :)

Jak wgniecenie jest okrągłe + miejsce jak napisał Kamil to wyciągnięcie 1 szt to ok 20 zł. Przynajmniej tak w firmie płaciliśmy za szkody po gradobiciu, po robocie nie ma śladu.
By szczuto -  18 sie 2009, 10:16
 -------
#16871
Hulaj pisze: Jak wgniecenie jest okrągłe + miejsce jak napisał Kamil to wyciągnięcie 1 szt to ok 20 zł. Przynajmniej tak w firmie płaciliśmy za szkody po gradobiciu, po robocie nie ma śladu.
a możesz podać nazwe tej fimy która wam to zrobiła (wgniecenie mam małe)
może ktoś inny może też polecić jakąś firmę która robi takie cuda
By kuba94 -  24 sie 2009, 10:27
 pomorskie
#16895
Jest tez magik od wyciągania wgnieceń w Gdańsku.Ja dostałem w tylne drzwi, drzwiami od forda busa wgniecenie 123mm paskudne zrobione bez lakierowania śladu nie ma a lakier czarny jak potrzeba mogę dać tel
By Krzysiek -  24 lis 2009, 16:49
 -------
#18671
Witam jak najbardziej polecam firme eurograd. Na moim golfie miałem ok 7 wgnieceń na dachu i pare na dzrzwiach nie bardzo wiedziałem po czym bo autko kupiłem już z tymi wgnieceniami z Niemczech. Jestem z okolic Krakowa więc szukałem jak najbliżej osoby która wyciągnie mi te wgniecenia gdzie link znalazłem właśnie na tym forum. Na początku nie wieżyłem że da się takie coś wyciągnąć ale że byłem obecny cały czas przy usuwaniu tych wgnieceń nie wierzyłem co można robić z blachą gość nie spieszy się i robi starannie przynajmniej w moim odczuciu. Cały koszt usunięcia wgnieceń wyszedł mnie 250 zł. Jeśli ktoś będzie usuwał wgniecenia niech poleca się na forum i oczywiście na mnie czyli czarny Golfik V perełka Sportline może liczyć na jakieś zniżki polecam :D


Golf V 1.9 TDI Sportline
By skimmer -  23 gru 2010, 0:53
 -------
#34040
Witam wszystkich. Temat jak najbardziej aktualny, patrząc na to co się stało 3 tygodnie temu. Wychodzę z domu, patrzę i oczom nie wierzę. Zobaczcie sami jaki wgniot. Trochę poszukałem i skorzystałem z usług firmy Puller www.puller.com.pl (by Auto Księżyno) i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem, na aucie żony nie ma ani śladu po wgnieceniu. Wcześniej trzy firmy w Warszawie powiedziały, że takich wgnieceń nie robią, a tutaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek