Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By grrrubas11 -  01 wrz 2015, 21:13
 dolnośląskie
#191060
Witam mam w swoim aucie przerysowane tylne prawe drzwi. Zauważyłem że przednie drzwi mają zdejmowane samo poszycie, znalazłem zdjęcia poszyć tylnych drzwi ale nie od wersji kombi i teraz nie wiem czy w moim aucie demontowalne jest także samo poszycie, czy muszę wymienić całe drzwi nie ma tam uszczelki takiej jak w przednich drzwiach którą się ściąga i można odkręcić śruby. Proszę o podpowiedź i ewentualne zdjęcie poglądowe z zaznaczonymi miejscami śrub które trzeba odkręcić.
Awatar użytkownika
By swiIP -  26 cze 2022, 22:06
 dolnośląskie
#289083
Odgrzebię temat.
Szukam w internetach jak rozebrać drzwi do gołej blachy.
Nic nie znalazłem.
Problemem jest rozpięcie mechanizmu szyby. Nie wiem jak to zdemontować bez uszkadzania plastików i innych rzeczy.
Ma ktoś jakieś info jak to rozebrac krok po kroku?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 cze 2022, 11:02
 śląskie
#289084
jeśli chodzi i drzwi przód to zapewne sa otwory w tej blasze co się ja odkręca. najeżdżasz na te otwory prowadnica szyby i luzujesz śruby.
jak tył to zapewne jest podobnie ale otwór jest jeden na dole , i jest kołek plastikowy w miejscu co jest trzymana szyba.
psikasz wd40 w ten kołek i np wiertłem lub wkrętakiem krzyżakowym przepychasz ten mniejszy kołek a potem duzy. tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
By swiIP -  27 cze 2022, 11:09
 dolnośląskie
#289085
Hmm czyli cały myk polega na tym by opuścić szybę na wysokość otworu i rozpiąć plastikowy (biały) uchwyt trzymający szybę od dołu. Tzn wybić plastikowy bolec zabezpieczający...

Co do przodu to nie ma problemu bo można zdemontować poszycie zewnętrzne drzwi.

W kombiaku drzwi tylne nie posiadają demontowalnego poszycia zewnętrznego.

Dam znać jak poszło.