Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By DANONES1 -  13 sie 2014, 19:29
 -------
#139915
Witam wszystkich otóż kilka dni temu miałem kolizje z dużym psem ogólnie z zaczepów wypadła srebrna atrapa chłodnicy oraz zbity reflektor przeciwmgielny no i niestety przesuneła się pokrywa(maska) silnika tzn z jednej strony jest większa przerwa z drugiej mniejsza myślę ,że przesuneła się na zawiasach w związku z tym mam pytanie czy ktoś wie jak najszybciej i najłatwiej wyregulować maskę?
Z góry dziekuje i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Sajmon -  14 sie 2014, 12:55
 śląskie
#139965
Popatrz na ślady po śrubach, widać gdzie co się przesunęło, może przesunął się też błotnik i tak powstała większa szpara. Regulujesz tylko na śrubach z maski- popuszczasz i ręcznie ustawiasz oraz wysokość na zawiasach takimi małymi śrubami na końcu zawiasu. Jak przestawiła się maska to sprawdź czy rygiel dobrze Ci wchodzi w zamek, musi wchodzić idealnie w środek.
By nikodem -  27 maja 2016, 16:41
 małopolskie
#229397
Witam mam takie pytanie czy jest jakiś sposób aby wyregulować domykanie przedniej maski? zauważyłem stojąc przed maską lewa strona jest delikatnie podniesiona,a z prawej idealnie zgrywa się z prawym błotnikiem.
By maverick -  27 maja 2016, 20:48
 lubelskie
#229419
Jezeli te gumy nic nie pomagajá,to sprobuj opuscic do dolu ten zamek na srodku w ktorym zatrzaskuje sie maska.
Trzy (chyba) sruby na torx 30.
Jesli na zamku juz nie ma regulacji,to do zdjecia zderzak i trzeba poluzowac przedni pas,ktory jest przykrecony do podluznic i dac go troche do dolu.
By maverick -  27 maja 2016, 22:01
 lubelskie
#229425
Jesli maska wystaje ponad blotniki,to znaczy,ze jest za wysoko.
Trzeba opuscic zamek.Zamek mocowany jest do pasa.Jesli wystarczy regulacji,to w porzadku.Jesli nie,trzeba opuscic pas.:)
Ta maska nie jest "troche za wysoko".Ona sterczy tak,ze mozna sobie rekaw rozerwac :burp:
By nikodem -  27 maja 2016, 22:13
 małopolskie
#229431
maverick pisze:Jesli maska wystaje ponad blotniki,to znaczy,ze jest za wysoko.
Trzeba opuscic zamek.Zamek mocowany jest do pasa.Jesli wystarczy regulacji,to w porzadku.Jesli nie,trzeba opuscic pas.:)
Ta maska nie jest "troche za wysoko".Ona sterczy tak,ze mozna sobie rekaw rozerwac :burp:


oki będę próbował dalej z tym powalczyć skorzystam z waszych rad a jeżeli to nie pomoże to ciężko opuścić pas ?? W ogóle dziwna sprawa ale dwa miesiące temu jak byłem jeszcze w kraju tego naprawdę nie było ciężko mi to zrozumieć dlaczego tak teraz jest :P

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Tyson pisze:ktoś spartolił sprawę. Auto po dzwonie?
no właśnie nie wiem ciężko mi powiedzieć ale podczas zakupu naprawdę tego nie było a naprawdę zauważył bym to, autko naprawdę dobrze się prowadzi
Awatar użytkownika
By przemo564 -  28 maja 2016, 9:10
 łódzkie
#229466
Pasa i zamka nie ruszaj na razie bo odstaje tylko z jednej strony.
Wyglada tak jakby była przegieta.
A przy podszybiu z obu stron schodzi sie równo z blotnikami?
By nikodem -  28 maja 2016, 12:02
 małopolskie
#229482
Przy podszybiu jest tak samo po całej długości tak jak by z zawiasem ale mogę się mylić, z drugiej strony zgrywa się idealnie w poniedziałek najwyżej wybiore się do jakiegoś dobrego blacharza

Obrazek