Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By koziol -  03 mar 2010, 19:59
 -------
#22263
Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tego typu bagażnikami?
Dlaczego VW nie robi otworów montażowych na dachu jak większość producentów :( Jakoś tak zamontowany bagażnik sprawia pewniejsze wrażenie niż na zaciskach/łapach, które mogą się przesuwać ...

Czeka mnie taki zakup na dniach....
Podzielcie się doświadczeniami :)
By DABLJU -  04 mar 2010, 0:24
 -------
#22269
ja mam na łapach ale do 5D. 200 km/h bez nart i w okolicach 160 z nartami jeżdżę maksymalnie. trzyma sie wiec dobrze i nie ma zarysowan na lakierze. i tak juz 3 sezon.
Awatar użytkownika
By fredric -  22 maja 2011, 20:29
 mazowieckie
#44672
Odgrzewam kotleta :mrgreen: miał ktoś z was zamontowaną trumnę na dachu??
Interesuje mnie rozmiar tak aby dało się normalnie bagażnik otworzyć.
Mam zamiar zaopatrzyć się w boxa na dach i powoli kompletuję akcesoria.
By kwiatos -  23 maja 2011, 13:37
 mazowieckie
#44705
ja mam oryginalny bagażnik z vw. belki na przodzie posiadają takie dziurki (widac je jak drzwi sie otwiera), do ktorych wsadzasz bagaznik w celu nie przesuwania się belek.

Co do boxu to jezdzilem z Thule OCEAN 780 195 x 78 x 40 . Bez problemu wchodzi i spokojnie mozesz otworzyc klape.

Co do predkosci to z boxem lub 2 rowerami lub nartami jechałem około 160 km/h wszystko bezproblemowo.
By Pidzers -  24 maja 2011, 11:22
 dolnośląskie
#44783
Thule Dynamic 900
Obrazek
golf v 3d łapy z przodu właśnie w tą dziurke wchodzą, z tyłu na szybie masz kreski gdzie ma wejść tylna łapa.
Bagaznik ladny, ale od 130-140 gwiżdże sobie :D Jechane z boxem 180 i nie spadł
Awatar użytkownika
By fredric -  24 maja 2011, 13:25
 mazowieckie
#44788
dziś jadę oglądać z boksem na narty cena 750zł na uchwycie thule. Ale baba nie bardzo wie czy to do golfa 5 czy 4. Zobaczymy :)
Mi bardziej zależy na boksie na graty a nie na narty. Wypad na wakacje się kręci więc trzeba miejsce szykować :)
Awatar użytkownika
By fredric -  24 maja 2011, 18:48
 mazowieckie
#44798
Na początek będę woził zapasowy silnik a potem koła i komplet foteli tak na wypadek :mrgreen:
A teraz konkrety byłem widziałem i................kupiłem heheh babeczka się troszkę pomyliła i to było do jakiegoś merca.
Ponarzekałem i zeszła z ceny wyrwałem za pińcet, zapakowałem do busa i do sklepu dokupić kit montażowy.
Wchodzę do sklepu a tam pan mi pokazuje co zrobić i mówi że ma promocję na akcesoria thule -25%.
No to kupiłem kit i nowe belki aluminiowe takie ładne co dają 10KM i 3* respektu na dzielni :mrgreen:
W sumie wydałem 900zł i mam kompletny bagażnik z dodatkowymi pałąkami i boxa na zwłoki(200/70cm wysokości nie wiem jakiś 30cm). Box firmy nołnejm ale z certyfikatem tuv zamykany na kluczyk i otwierany na jedną stronę, kolor blak mat plastik.
By furbs -  24 maja 2011, 19:32
 -------
#44800
A masz jakieś foto golfa z tą 2m trumną na dachu? Bo ja się przyznam, że w potrzebie (6 osób touranem do chorwacji w lipcu się wybieram) ostatnio upolowałem na alledrogo interpack'a 215x90x40cm pojemność 550l i zastanawiam się jak będzie Golf z tym cudem na dachu wyglądał...