Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By rufi75 -  07 mar 2010, 20:36
 mazowieckie
#22409
Witam
Wczoraj dostałem kamieniem centralnie w przednią szybę i mam odprysk i pęknięcie na długości 1cm, :evil: mam pytanie czy orientujecie się czy taką szybę naprawiać czy lepiej wymienić. Słyszałem że naprawia się tylko odpryski a pęknięcia już nie, ale z drugiej strony to moje pęknięcie jest chyba malutkie więc możę się da. Ja jestem z Otwocka i może ktoś zna jakąś solidną firmę z okolic Warszawy godną polecenia. Dzięki
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 19:17 przez rufi75, łącznie zmieniany 1 raz.
By krisv -  07 mar 2010, 21:43
 mazowieckie
#22419
Ostatecznie mozesz jedzic poki sie nie bedzie powiekszala rysa ale to tylko w ramach super oszczednosci. A miales moze dodatkowe ubezpieczenie na szyby ??
By rufi75 -  08 mar 2010, 18:44
 mazowieckie
#22472
byłem dziś w firmie w której naprawiają szyby i już po zabiegu. małe pęknięcia wzdłużne też się klei, więc uratowali tę szybę. mam autocasco ale zależało mi żeby nie wymieniać na nową i nie mieć ewentualnych problemów z tym związanych
By krisv -  08 mar 2010, 18:51
 mazowieckie
#22474
A tak z czystej ciekawosc ile taki zabieg kosmetyczny kosztuje :?: :?: i czy pozostaly jakies slady po nazwijmy to kleju zywicia jaka zalali ta ryse :?: :?:
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  08 mar 2010, 20:32
 wielkopolskie
#22490
krisv pisze:A ile kosztowala nowa szyba plus montaz :?: :?:
Jak ja wymieniałem szybę to płaciłem 500zl z montażem, nowa szyba kosztuje ok 350-400 zl.
By koziol -  17 sty 2011, 12:59
 -------
#35643
Tej zimy ominąłem 100000 dziur...
Nie wyminąłem 100001 ... mam pęknięcie od słupka 5-6 cm.
Dowiadywałem się już więc mogę się podzielić.

koszt szyby + wymiana:
- zwykła 400 PLN
- z czujnikiem deszczu 500 PLN
- z szarym paskiem przeciwsłonecznym 600 PLN

naprawa 70-110 PLN ale w dwóch najbardziej wiarygodnych miejscach powiedzieli mi, że nie opłaca się robić chyba, że zakleiłbym pęknięcie od razu taśmą i udał się na jej naprawę.
Brud, tłuszcz, sól i płyn do spryskiwaczy potrafią penetrować pęknięcie i skutecznie ograniczają adhezję żywicy. Taką naprawę mógłbym mieć tylko zrobioną bez gwarancji.

Generalnie ... lipa
By Mario V -  17 sty 2011, 13:40
 pomorskie
#35648
Tez się z tym problemem borykałem (bawole oczko podarowane od tira :? ) trochę raziło mnie to wiec zrobił mi to koleś z Reguł k.warszawy koszt 80PLN gwarancja na rok i tej zimy będę musiał z niej skorzystać :(
Awatar użytkownika
By Ostry -  17 sty 2011, 15:38
 -------
#35661
heh, widze że udany rok dla użytkowników... :) Mi od kamyczka przed tym sylwestrem poszła szyba od przedniego słupka jakieś 8cm, ale po 3 dniach zrobiło sie 30cm... Koszt wymiany 550 z robotą na alei Krakowskiej w Autover Saint Gobain. Zrobili to w 4godz, nie ma śladu, pęknietą zabrałem żeby przy sprzedaży mi ktoś nie zarzucił że fura po kasacji.:)
Ogólnie lipa bo to już nie oryginał, ale z drugiej strony jest nowa i gładziutka, a tamta po 170tys. była pełna malutkich odprysków i rysek od wycieraczek... Przednie szyby w golfie są naprawde "miękkie" plus nasze idealne drogi, ehh.
By krisv -  17 sty 2011, 15:52
 mazowieckie
#35673
Ostry pisze:heh, widze że udany rok dla użytkowników... :) Mi od kamyczka przed tym sylwestrem poszła szyba od przedniego słupka jakieś 8cm, ale po 3 dniach zrobiło sie 30cm... Koszt wymiany 550 z robotą na alei Krakowskiej w Autover Saint Gobain. Zrobili to w 4godz, nie ma śladu, pęknietą zabrałem żeby przy sprzedaży mi ktoś nie zarzucił że fura po kasacji.:)
Ogólnie lipa bo to już nie oryginał, ale z drugiej strony jest nowa i gładziutka, a tamta po 170tys. była pełna malutkich odprysków i rysek od wycieraczek... Przednie szyby w golfie są naprawde "miękkie" plus nasze idealne drogi, ehh.
A nie wiece jak sie ma do tego prawo z powodu braku naklejki z nr Rejestracyjnym.
By chomik -  17 sty 2011, 16:08
 warmińsko-mazurskie
#35685
W warsztatach gdzie wymieniają szyby już opanowali odklejanie naklejek i przyklejanie na nową szybę, w MK IV mam 4 szybę i wciąż tą samą naklejkę 8)