Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
#248079
Dzisiaj ktoś podnosił mi przód auta z obydwu stron lewarkiem, aby móc wyjechać nim z błota (Golf zakopał się :( ). To, co zauważyłem, to wgniecenia na progach spowodowane nieumiejętnym podnoszeniem auta (progi tak jakby weszły do środka). Czy blacharz/lakiernik dałby radę to jakoś wyciągnąć czy może to zostawić i tak jeździć ? Niby w jeżdżeniu to w żaden sposób nie przeszkadza, ale wygląda trochę nieestetycznie.
#249045
lukasz9891 pisze:Pytam, czy da się to w ogóle zrobić i jeśli tak, to czy jest sens ruszania. Podejdę do blacharza, a ten mi powie tego nie da się już wyciągnąć.
Chcesz znac odpowiedz czy sie da lub czy sie nie da to wstaw zdjecie uszkodzen bo na razie to gadka jest o przyslowiowych swiniach w kosmosie :oczko:
#249081
Domyślam się jak to wygląda. Mam tylko z 1 strony od wewnątrz (być może lewarek się omsknął). Blacha jest zaokrąglona i jedynym sposobem by było wypchnięcie od środka. Ja to oczyściłem, zakonserwowałem i tak jeżdżę. Blacharz wytnie fragment, wstawi nowy, pomalować i nie będzie śladu. 300-600zl taka usługa (w zależności od lakiernika)
#249084
Mettenoos pisze:
Cimek pisze:wytnie fragment, wstawi nowy, pomalować i nie będzie śladu.
...podszpachlować... jeszcze :-) jak jest cięcie wstawianie spawanie a ma nie być śladu to bez tego się nie obejdzie chyba że to w takim miejscu że zachlapiesz to barankiem
No ja mam zrobione dodatkowo taką masą chroniącą przed kamieniami. Także próg jest, tak myślę, dobrze zakonserwowany ;-)