Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Philip7 -  25 kwie 2010, 0:21
 -------
#24356
Mam trochę niecodzienne pytanie, mianowicie dzis jak umyłem samochód zauważyłem, ze na lakierze jest sporo drobnych kropek z asfaltu/smoły. Kropki są oczywiście zaschnięte i w żaden sposób karcherem ani gąbką nie zejdą.
Co polecacie do zmycia tego z lakieru, bo nie jestem pewnien czy benzyna ekstrakcyjna przypadkiem nie uszczodzi lakieru jak zaczne nią zmywać.
Awatar użytkownika
By K_R_I_S -  30 kwie 2010, 11:46
 śląskie
#24597
Decabit zmywa kropki z asfaltu razem z lakierem.
Radze uzyć preparatu "antysmoła" z firmy Autoland. Nie jest tai silny ale przynajmniej bezpieczny dla lakieru.
Na szczeście mój Golf jest czarny i nie widać tych kropek. :wink:
ale też będe musiał pomysleć nad wiosennym czyszczeniu lakieru.
By AdamekS -  01 maja 2010, 14:39
 -------
#24640
Ja zakupiłem glinkę Meguiars + Quick Detailer za 95zł komplet. Smoły nie usuwa w 100% ale i tak daje znakomity efekt, nie naruszając przy tym lakieru. Zdziwiłem się, że mój lakier był tak brudny. Po glinkowaniu lakier stał się gładki jak lustro i woskowanie dało znakomity efekt.
Awatar użytkownika
By krz_p -  01 maja 2010, 17:21
 wielkopolskie
#24651
AdamekS pisze:Ja zakupiłem glinkę Meguiars + Quick Detailer za 95zł komplet. Smoły nie usuwa w 100% ale i tak daje znakomity efekt, nie naruszając przy tym lakieru. Zdziwiłem się, że mój lakier był tak brudny. Po glinkowaniu lakier stał się gładki jak lustro i woskowanie dało znakomity efekt.
usuwa smołę w 100%, tylko trzeba się mocno napracować, sprawdzone
By adam75 -  15 mar 2011, 8:47
 pomorskie
#39952
Tylko benzyną ekstrakcyjną i delikatną jasną szmatką. Wtedy widać będzie ile brązowego brudu ścieracie. Lakier nie cierpi w ogóle. Czyszczę tak od 8-10 lat samochody i ten sposób jest bez zarzutu.