Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Art'ek -  15 mar 2011, 8:48
 -------
#39953
jest tez cos takiego jak rozpuszczalnik do wyrobow bitumicznych
przelewasz do takiego psikacza po plynie do szyb spryskujesz miejsca narazone najbardziej i przecierasz reczniczkiem papierowym po paru minutach 8) do kupienia w obi,praktiker itp 6 zl za pol literka :) starcza na dlugo :wink: pozniej glinka cos na korekcje rysek i wosk :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Ostry -  15 mar 2011, 9:08
 -------
#39955
Słyszałem właśnie że glinka od Meguiar's jest bardzo dobra, chyba zakupie i spróbuje, bo dolna część drzwi u mnie nawet po umyciu jest w dotyku jak papier ścierny :) Oprócz tego planuje Ultimate Compound i Gold Class Wax od tej samej firmy na wiosenne porządki :D Używał ktoś tego połączenia?
By kuba94 -  15 mar 2011, 10:33
 pomorskie
#39957
Używam glinki jest ok, ale coś do poślizgu glinki tez musisz kupić jakieś QD a co UC to jak chcesz recznie jechac z tematem to ładnie sie zajedziesz a co do wosku to chyba już lepiej megsa 16 lepszy jest według mnie no i dobra politura by się przydała przed woskiem po UC
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 mar 2011, 15:58
 wielkopolskie
#39961
jest cała masa środków do usuwania smoły, żywicy itp.
parę przykładów:
http://www.showcarshine.pl/529-valetpro ... mizer.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://www.cds-autospa.pl/sklep/szampon ... er_1l.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ewentualnie ten (ale to śmierdzi strasznie, lepiej nie używać w zamkniętym garażu)
http://www.showcarshine.pl/447-decabit- ... -klej.html" onclick="window.open(this.href);return false;

benzyna ekstrakcyjna kiepsko się spisuje, zbyt szybko odparowuje i jest za sucha
no nie stosuje się do ścierania ręczników papierowych, brew pozorom nie są delikatne i zostają po nich rysy, lepiej użyć mikrofibry
zmywacza do hamulców nie odważyłbym się użyć na lakierze, widziałem co robił zmywacz z zestawu do malowania zacisków hamulcowych, bez problemu rozpuszczał farbę położoną miesiąc wcześniej

Ostry niewiele zdziałasz ręcznie przy pomocy Ultimate Compound, próbowałem u siebie i nie było widać absolutnie żadnego efektu po jego użyciu
Gold Class nie jest jakimś cudem wśród woskow, w ogóle środki megsa są przereklamowane
By Jedi -  15 mar 2011, 18:50
 -------
#39970
ja ostatnio czyściłem benzyną ekstrakcyjną przy użyciu szmatki, ogólnie efekt jest dobry, tylko właśnie beznyna szybko odparowuje i do końca nie wiem czy na dłuższą metę nie ma negatywnego wpływu na lakier.
musze kupić w końcu jakiś dedykowany preparat i jeszcze raz dokładnie wyczyścić jak skończą się remonty dróg, w ogóle to na białym kolorze jest tragedia.
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 mar 2011, 21:17
 wielkopolskie
#39980
Ostry pisze:a to dobrze wiedzieć, bo już miałem wydać pewnie ze 300 PLN na te zabawki. Co byś polecił na uzyskanie, jak to oni mówią "mokrego, oślepiającego" efektu? ;p
dobry wosk z tzw. górnej półki z dedykowanym cleanerem
By kuba94 -  15 mar 2011, 22:58
 pomorskie
#39989
sorki pytanie o kolor mialo być do ,,Ostry" Co do środków zgadzam się z krz_p ze megs przereklamowany ale nie wszystko jeszcze zależy co się używa ja osobiscie używam megsa ,poorboy'sa ,dodo juice,teraz do testowania dostałem xperta generalnie w kazdej firmir zdarzają sie gnioty
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 mar 2011, 8:24
 wielkopolskie
#39994
kuba94 pisze:krz_p jaki masz kolor auta to cos ci doradze żebyś nie wydał majątku tak jak ja na początku a połowa rzeczy to dobry tylko marketing a mało skuteczne .moje drugie forum gdzie sie udzielam to forum kosmetyka aut :D
myślę, że bez porad dobrze daję sobie radę, z wosków to używam Zymola i Swissvaxa
a forum kosmetykaaut znam bardzo dobrze :mrgreen:
By kuba94 -  16 mar 2011, 10:37
 pomorskie
#39998
,,krz_p" -czytaj uważnie przeprosiłem za pomyłkę powyżej ,,sorki pytanie o kolor mialo być do ,,Ostry" Też posiadam czarna perłę .domyślam sie ze polerki nie posiadasz będą prace ręczne .Na początek to bym zabrał sie do mycia jakimś szamponem ja polecam dodo juice (możesz go pozniej wykorzystać do glinki i do poźniejszego mycia nie zmywa wosku) potem asfalt ja używam carvaleta (jak nie chcesz robić kosztów możesz spróbować masłem kuchennym nie raz to pomaga po ) oczywiscie oczyszczenie powierzchni po dzialaniu garvelta czy masla (mycie zwykle ) wytarcie i glinka zamiast kupowac caly zestaw do glinkowania mozna kupić sama glinkę i do poslizgu wykorzystywac szampon dodo ale to już twoj wybor co uzyjesz .Kolejna czynosć to użycie srodka do usowanie rys jak recznie to polecam Meguiar's ScratchX 2.0 daje rade przy recznej pracy pozniej cleanery do oczyszczenia z resztek produktow wczesniej uzywanych teraz coś dla poprawy kondycji lakieru to Poorboy's Black Hole jak polozysz i wypolerujesz to na to wosk już koniec Wosk mozesz położyc coli badż megsa 16 mi osobiście podchodzi 16 to tych dzialań dodatkowo musisz za opatrzyć sie w aplikatory ja uzywam osobiscie do nakaladania żołtych megsa no chyba ze sie bawie maszyna ale to inna bajka no i oczywiscie mikrofibry do usuwania pozostalosci produktu i do polerowania .No i do mycia polecam rekawice z mikrofibry taka w dredy jak by jest do kupienia w lidlu w kazdym razie u mnie jest ( nie rysuje lakieru ) produkty kupuj w mniejszych opakowania sa bardzo wydajne Jest troche pracy ale jak pozniej radość z wett looku . no i srodek pozniej trzeba robić . wosk jaki blac hole gotwoy do usuniecia z lakieru jak przejedziesz palcem i wszystko z pod palca sie usowa (test palca).Jak coś nie jasne pytaj