Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 mar 2011, 10:53
 wielkopolskie
#39999
kuba94 pisze:Kolejna czynosć to użycie srodka do usowanie rys jak recznie to polecam Meguiar's ScratchX 2.0 daje rade przy recznej pracy
u mnie mocniejszy Ultimate Compound nie daje rady :( , także nie wiem jak słabszym ScratchX-em można coś usunąć
By Art'ek -  16 mar 2011, 11:37
 -------
#40002
kuba94
i krz_p jakie macie nicki na kosmetyce :mrgreen:
ja tez mam czarny :mrgreen: kuba na maszynie czym jechales bo ja sie wlasnie do 1 korekty zabieram
pady mam abw i zestawik 3M i chyba manzerne jeszcze sobie zamowie ;) moze jakies wskazowki na co uwazac przy korekcie maszyna??
Awatar użytkownika
By Ostry -  16 mar 2011, 13:55
 -------
#40008
dzięki wielkie panowie za pomoc, dużo mi uświadomiliście! Oczywiście opinie są podzielone jak zawsze, jakby nie było zastosuje sie i zobaczymy... Pewnie dopiero jakoś na wielkanoc poświęce cały dzień jak bede fele zakładał letnie, ale szykuje sie sporo glancowania :) podziele sie wynikiem jak coś :)
Awatar użytkownika
By Ostry -  17 mar 2011, 8:43
 -------
#40062
kuba94 - dzięki wielkie za porady, zaczne od scratchX 2.0 jak mówisz i zobaczymy. Nie są to jakieś poważne rysy, aczkolwiek kilka jest powstałych w czasie mycia gąbką, itp. ale jak na auto z 2004 roku to i tak oceniam stan lakieru na bardzo dobry, ojciec ma RAV4 z 2008 roku i wygląda jakby był z 1988 :)
By kuba94 -  17 mar 2011, 9:01
 pomorskie
#40063
auta nie myj gąbką bo po każdym myciu beda nowe rysy Myj szczotką specjalną ale one drogie coś około 100 ( ja uzywam jak zimno zeby lapek nie moczyć w wodzie za duzo), robi się ciepło kup rękawice z mikrofibry (taka dredową ) z lidla za nie całe 10zl i bedziesz z zadowolony a najlepiej kup 2 to druga bedzię do czyszczenia deski i plastików w srodku też się sprawdza albo w tesco szukaj zestawy za 30zl na poczatek tez jest ok
W skład tego 13-to elementowego zestawu wchodzi:
-wiaderko (nie za duże, chyba około 10l) bez pokrywki
-spora gąbka do mycia (z jednej strony fibra z drugiej siateczka)
-rękawica z mikrofibry
-spora mikrofibra puszysta (coś jak JN do podłóg) do osuszania
-prostokątny aplikator (grubsza gąbka obszyta fibrą)
-3 okrągłe aplikatory (gąbeczka obszyta fibrą)
-3 fibry (wafel, szyba, zwykła) chyba 30x30
-ściągaczka do szyb z gąbką obszytą siateczką
-"szczotka" z mikrofibry do felg
By freddy -  22 mar 2011, 12:54
 mazowieckie
#40277
krz_p pisze:drugi od góry, decabit
bardzo wiele pozytywnych opini o nim czytałem,
no i cena bardzo przystępna

Zgadzam się z opinią kolegi sam używam i jestem wręcz bardzo zadowolony. Spryskujesz zasmoloną powierzchnię czyli np. cały bok odczekujsz z 5-10min żeby dobrze zareagowało i ścierasz bawełnianą czystą szmatką. Schodzi bez żadnych oporów i szorowania. Potem koniecznie trzeba ręcznie umyć auto najlepiej gąbką bo jest to tłusty środek. Powłoka lakieru staje się gładka i odzyskuje trochę połysku. Aha i nie zapomnij przed usuwaniem asfaltu i smoły również dokładnie ręcznie umyć auto żeby nie porysować. Pozdrawiam
By freddy -  22 mar 2011, 13:01
 mazowieckie
#40279
Ostry pisze:kuba94 - dzięki wielkie za porady, zaczne od scratchX 2.0 jak mówisz i zobaczymy. Nie są to jakieś poważne rysy, aczkolwiek kilka jest powstałych w czasie mycia gąbką, itp. ale jak na auto z 2004 roku to i tak oceniam stan lakieru na bardzo dobry, ojciec ma RAV4 z 2008 roku i wygląda jakby był z 1988 :)
Auto bez problemu możesz myć gąbką i nie porysujesz auta trzeba tylko bardzo dobrze je opłukać czyli opłukiwanie trwa dłużej niż samo mycie. Nie może poprostu być ziarenka piasku na aucie dlatego dobrze jest mieć karchera :mrgreen: hehe ja np tak robie i nie przybywa mi rys po ręcznych myciach. Aha i pamiętaj żeby po likwidacji smoły, umyciu potem po likwiadacji rys, nawoskować auto jakimś twardym woskiem bo sama polerka to surówa i zaraz zrobią się nowe rysy chodzi o to żeby po polerowaniu zabezpieczyć lakier jakąś powłoką czyli np twardym woskiem to daję ochronę i połysk, brud tak nie przywiera i woda ładnie spływa :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  26 kwie 2011, 10:58
 kujawsko-pomorskie
#42955
Philip7 pisze:Mam trochę niecodzienne pytanie, mianowicie dzis jak umyłem samochód zauważyłem, ze na lakierze jest sporo drobnych kropek z asfaltu/smoły. Kropki są oczywiście zaschnięte i w żaden sposób karcherem ani gąbką nie zejdą.
Co polecacie do zmycia tego z lakieru, bo nie jestem pewnien czy benzyna ekstrakcyjna przypadkiem nie uszczodzi lakieru jak zaczne nią zmywać.
WD40 skuteczny.