Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By eRR -  06 sie 2017, 18:30
 dolnośląskie
#255522
Witam wszystkich.

Mam problem ze zbierającą się w lewej tylnej lampie wodą. Kiedy robi się ciepło lampa całkowicie zaparowuje. Którędy ta woda może się tam dostawać? Lampa jest 100% szczelna bo niedawno dookoła obsmarowałem ją silikonem. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to urwany zaczep od harmonijki przez którą przechodzą przewody do tej lampy. Jest urwany zatrzask i harmonijka nie przylega do nadwozia tak jak powinna. Ale czy możliwe, że tamtędy wpada woda do samej lampy? Załączam zdjęcie tej harmonijki.
Obrazek
By eRR -  07 sie 2017, 0:47
 dolnośląskie
#255527
Też mam, czasem. Jak to teraz naprawić? Ta gumowa harmonijka ma urwany jeden zaczep, przez co nie da się jej wcisnąć w otwór. Da się kupić nową w sklepie? Czy może spróbować ją przykleić np. silikonem lub taśmą klejącą dwustronną?
Awatar użytkownika
By Cimek -  07 sie 2017, 6:24
 opolskie
#255528
Ja to zrobiłem z początku czarnym silikonem, ale na długo nie dało efektów. Było trzeba wymienić na nową (nie wiem jak, znajomy robił przy okazji naprawy kabli).
Chcesz, spróbuj kleić.
By arianm -  07 sie 2017, 9:51
 mazowieckie
#255532
Miałem ten sam problem, ponad trzyletnia "walka " nie dawała rezultatu .
Na spodzie lampy tak by nie było widać z zewnątrz , ale w najniższym punkcie
poprzez odblask w kierunku szkła ( jak najbliżej ) wywierciłem otwór 2-2,5mm :box: . Problem znikł :clap:
Awatar użytkownika
By Cimek -  07 sie 2017, 19:45
 opolskie
#255566
arianm pisze:
Cimek pisze:No to takie wiesz... G*wniane rozwiązanie.
To zależy ile tej wody , u mnie było jej znikomo . jednak pozostawała jakaś mikroskopijna ilość
i nie miała jak wyparować.
Otwierasz lampę ile możesz(luzujesz wszystkie śrubki), wystawiasz na słońce i wyparuje. Sprawdzałem u siebie.