Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By JarekGTI -  24 gru 2017, 15:18
 lubelskie
#260413
Dzień dobry,

Zdecydowałem się na rozpoczęcie nowego tematu ponieważ chciałbym (oczywiście z waszą pomocą) uporządkować wiedzę na temat stosowanych przez VW nakładek na progi w wersjach GTI.

Golfa GTI posiadam już od 10 lat i od samego początku czarne, trochę "tandetne" dokładki nie cieszyły mojego oka. Dokupiłem więc przednią oraz tylna dokładkę ED30 w kolorze LY3D.
Pozostał temat progów.
W chwili montażu całości zwyczajnie polakierowałem swoje będąc pewny, że jest to ten sam model co w przedmiotowych egzemplarzach. Temat powrócił w momencie kiedy spotkałem na żywo kilka sztuk ori ED30. Już na pierwszy rzut oka każdy napotkany egzemplarz sprawiał wrażenie nieco "innego" - oczywiście skupiam się wyłącznie na progach. W trzecim napotkanym egzemplarzu zmierzyłem "palcem" odległości wystających załamań na dokładce i ku mojemu zdziwieniu były większe niż w moim GTI.

Pomijając ETKĘ, internetowe mity, aukcje itd, czy ktoś jest w stanie pomierzyć faktyczne wymiary dokładek zastosowanych seryjnie w ED30?

Niemieckie forum podaje następujące informacje:
Do 2007 roku progi GTI, ED30, R32 z pionowym wybraniem "paskiem" - ten sam model.
od 2007 do końca produkcji: r32 i ED30 - progi poszerzane i bez pionowego paska.
od 2007 roku do końca produkcji: GTI - nie zmieniony model progów

Czekam na wasze komentarze !