Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 cze 2010, 13:59
 pomorskie
#26366
trzeba zrobić kalibrację ustawień sterownika poprzez:
1. odłączenie i ponowne założenie klemy aku (+)
2, max opuszczenie wszystkich jednocześnie i przytrzymanie przez ok. 3 sek, puszczamy, następnie znowu klikamy wszystkie razem w dół i trzymamy przyciski przez 2-3 sek do usłyszenia "piknięcia" - puszczamy
3. max podniesienie wszystkich razem i przytrzymanie guzików razem przez 2-3 sec, puszczamy i znowu wszystkie na razem do góry i trzymamy przez 2-3 sek do usłyszenia "kliknięcia" w sterowniku
4. kalibracja zakończona

ps. mam nadzieję że jasno to opisałem choć często pomaga tylko wymiana sterownika
Awatar użytkownika
By fredric -  13 cze 2010, 19:47
 mazowieckie
#26425
No Fear pisze:Dzieki za szybka pomoc,wlasnie zrobilem kalibracje i nadal jest problem :(

Wszystkie szyby dzialaja ok poza ta przednia pasazera, jesli ja opuszcze do polowy i chce podniesc do gory to zamiast isc do gory zjezdza na dol troche i sie zatrzymuje za chwile potem jeszcze raz musze przytrzymac przycisk do gory i wted dopiro łaskawie sie podnosi.Moze to awaria sterownika bo jak sie bawilem w ta kalibracje to wogole przestala sie podnosic dopiero pomoglo ponowne odlaczenie od klemy. :?

Pozdro,
A czy czasem nie robi ci sie awaryjne otwarcie szyby. Ja tak miałem jak chciałem zamknąć dochodziła prawie do końca potem automatycznie opuszczała się prawie do końca i potem musiałem trzymać przycisk aby się zamknęła.
Przeczyszczenie prowadnic u mnie pomogło.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 cze 2010, 21:32
 pomorskie
#26433
No Fear pisze: bo jak sie bawilem w ta kalibracje to wogole przestala sie podnosic dopiero pomoglo ponowne odlaczenie od klemy. :?

Pozdro,

sterownik fiksuje, mam podobnie, jest to częsty przypadek w Mk5, najśmieszniejsze jest to że u mnie tak się dzieje tylko na postoju, w trakcie jazdy nigdy to nie występuje
Awatar użytkownika
By npb -  14 cze 2010, 10:02
 -------
#26454
fredric pisze:
No Fear pisze:Dzieki za szybka pomoc,wlasnie zrobilem kalibracje i nadal jest problem :(

Wszystkie szyby dzialaja ok poza ta przednia pasazera, jesli ja opuszcze do polowy i chce podniesc do gory to zamiast isc do gory zjezdza na dol troche i sie zatrzymuje za chwile potem jeszcze raz musze przytrzymac przycisk do gory i wted dopiro łaskawie sie podnosi.Moze to awaria sterownika bo jak sie bawilem w ta kalibracje to wogole przestala sie podnosic dopiero pomoglo ponowne odlaczenie od klemy. :?

Pozdro,
A czy czasem nie robi ci sie awaryjne otwarcie szyby. Ja tak miałem jak chciałem zamknąć dochodziła prawie do końca potem automatycznie opuszczała się prawie do końca i potem musiałem trzymać przycisk aby się zamknęła.
Przeczyszczenie prowadnic u mnie pomogło.
możesz napisać jak oczyścić, przesmarować te prowadnice??
By bercik-20 -  14 cze 2010, 20:33
 pomorskie
#26491
Poprostu zabezpieczenie przeciążeniowe blokuje podnoszenie szyb, a kiedy masz odpalone autko to masz napięcie w granicach 14v i jest ok. przy wylaczonym masz 12.5v.


Tak jak juz ktos napisal te nasze golfy lubia rabic takie psikusy.

napewno przesmarowanie prowadnic powinno pomoc
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 cze 2010, 23:21
 pomorskie
#26605
bercik-20 pisze:Poprostu zabezpieczenie przeciążeniowe blokuje podnoszenie szyb, a kiedy masz odpalone autko to masz napięcie w granicach 14v i jest ok. przy wylaczonym masz 12.5v.

a co zrobić gdy się to dzieje również na zapalonym silniku :roll: i tylko na postoju, w trakcie jazdy nigdy nawet na biegu jałowym