Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By coderiese -  20 lis 2018, 11:33
 śląskie
#269608
proszę o pomoc bo nawet ASO rozkłada ręce :silence:

otóż były wymienione drzwi tylne - fabrycznie nowe z ASO. Zauważylem po jakimś czasie że brakuje dwóch śrub łączących zawias z drzwiami - widać otwory:

Obrazek

podobno są to jakieś sruby regulacyjne. Z drugiej strony faktycznie jest:

Obrazek



ASO twierdzi że z rysunku w ich systemie nie ma zadnych innych śrub tylko te głowne, mocujące. Podwykonawca Lellka (lakiernik) dał mi wprawdzie jakieś:

Obrazek

które faktycznie pasują łbem ale ... wpadają w otwór w drzwiach i nie mają się do czego wkręcić.


Pytanie brzmi - brakuje jeszcze czegoś? Jakiejś tulejki w drzwiach czy czegoś ?

pomóżcie bo mnie szlag trafi

dzięki
By kuba94 -  20 lis 2018, 13:00
 pomorskie
#269612
Śruba lata luźno, bo brakuje ,, tulejki" w którą wkręca się śrubę. Służy to do regulacji położenia drzwi. Podejrzewam,że jak demontowali drzwi wykręcili śrubę do końca, a tulejka wpadła do środka w słupek. Tego nigdy się nie wykręca do końca.
Awatar użytkownika
By coderiese -  20 lis 2018, 16:48
 śląskie
#269614
dzięki. Przekopałem allegro i w koncu znalazlem aukcję z zawiasem gdzie widać i te śrubę z tulejką:
Obrazek

Swoją drogą jestem pod ogromnym wrażeniem "fachowosci" serwisu VW w Gliwicach i speców z NORy.
Pół godziny rozkminiali to i nie umieli znalezc tej sruby. Gdy mądrzejszy o wiedzę z forum pokazalem im to to powiedzieli "aaa taaak ale to jest razem z zawiasem"

No k.. mać. To wczesniej tego nie widzieli ??

Anyway, teraz szukam luzem takich tulejek bo zawias w aso gorny 100zł a dlny 200zł. Jeszcze mnie nie pogięło.
Chyba ze kupię uzywany na allegro



dzięki za pomoc!
By kuba94 -  20 lis 2018, 21:41
 pomorskie
#269626
Cimek pisze:
20 lis 2018, 18:13
Chyba mają rację co do dostępności :hmmm:
Obrazek
Śruby są w Etka w części zwanej jako ,, Normalia „ i tam należy szukać. Obawiam się że jest to tylko w Etka stacjonarnej czyli wygranej na laptopa a nie w dziale części