Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Przemex -  28 lis 2018, 12:22
 łódzkie
#269857
Witam ostatnio miałem nie miłą sytuacje z słupkiem na parkingu co skończyło się przytarciem przodu. Mam pytanie jak to można zatuszować żeby nie rzucało się w oczy jakiś wosk koloryzujący czy pasta polerska nie mam z tym doświadczenia wiec porady i nazwy preparatów mile widziane, zdjęcie w załączniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Cimek -  28 lis 2018, 14:42
 opolskie
#269858
@Przemex Papier wodny 1000 do wyrównania i pasta polerska, ale na maszynę, bo ręcznie to się zajedziesz.
By Przemex -  28 lis 2018, 15:24
 łódzkie
#269860
@Cimek Tą listwę czarną też da się uratować czy tylko lakier, bo ta listwa jest z takiego chropowatego plastiku ?
Awatar użytkownika
By Ramzes -  28 lis 2018, 18:30
 kujawsko-pomorskie
#269864
Jak do podkładu albo do bazy ( koloru ) to tylko malowanie. Ewentualnie jeśli do bazy to możesz zakropic lakierem ale i tak będzie widać. Jak polerka i jesteś totalnym laikiem to spróbuj lepiej sama pasta bez matowania bo jeśli zmatujesz, będziesz miał problem żeby to nabłyszczyć. Z ta czarna, matowa nakładka tez nie zrobisz tak żeby nie było widać bez malowania.
By kuba94 -  28 lis 2018, 20:09
 pomorskie
#269874
Wąsa na zderzaku wyczyścić dobrze benzyną ekstracyjną potem dresing może być np. Megsa i nie będzie śladu. Zderzak kupujesz bazę jak to akryl jeśli metalik to baza + klar . Wypełniasz rysę lakierem albo baza tak na bogato. Jeśli akryl czekasz aż wyschnie papier wodny z 2500 wyrownujesz cały obszar naprawy czyli delikatnie malujesz. Potem pasta polerska i po robocie. Jak lakier 2 składnikowy to na bazę kładziesz klar na bogato i dalej jak powyżej. Pasta polerska każda byle nie ,,Tempo „ najlepiej jakaś firmowa .
Awatar użytkownika
By Ramzes -  28 lis 2018, 21:33
 kujawsko-pomorskie
#269879
Kurde, 12 lat stażu jako lakiernik i dalej czynnie wykonuje ten zawód a dla was to prostsze niż dla mnie :laugh:
By kuba94 -  28 lis 2018, 22:12
 pomorskie
#269881
Ramzes pisze:
28 lis 2018, 21:33
Kurde, 12 lat stażu jako lakiernik i dalej czynnie wykonuje ten zawód a dla was to prostsze niż dla mnie :laugh:
To jest tylko maskowanie , nic nie zastąpi lakierowana zawsze ślad będzie ale nie tak widoczny. Jak się przykurzy się to już wygole, a to dolna partia karoserii to zawsze zakurzone.Tak samo wąsa nie naprawisz tylko trzeba by kupić nowy. A Ty jako lakiernik to wiadomo tylko malować i płacić. A co zrobi autor postu to jego wybór.