Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By cha -  02 gru 2018, 18:05
 mazowieckie
#269993
Witam,
muszę wymienić prawe zewnętrze lusterko i po przejrzeniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
1. o co chodzi z tymi pinami w lusterku (6, 10) w czym jest różnica?
2. czy da się bez rozkręcania sprawdzić jakie ja potrzebuję?
3. czy po zmianie trzeba na nowo kodować lusterko?
By kuba94 -  02 gru 2018, 20:46
 pomorskie
#269996
Czym więcej pinów tym więcej funkcji czyli najwiecej pinów ma lusterko składane podświetlane samościemniające się , podgrzewane r3gulowane, jak nie masz tych funkcji to masz najmniej pinów (podstawowe to regulacja i podgrzewanie co jest najmniej pinów)Po wymianie nic nie kodujesz .
By igner -  05 gru 2018, 19:02
 kujawsko-pomorskie
#270061
Podepnę się pod temat

Jeśli mam standardowe lusterka jedynie sterowane i ogrzewane elektrycznie to ile mam pinów?

Pytam bo też muszę wymienić i nie wiem jakie potrzebuje a nie chcę rozbierać tapicerki przed zakupem. Czy jak kupię lusterka z większą ilością pinów to czy kostka jest wspólna dla wszystkich wersji? Wtedy po prostu nie będzie połączenia od strony zasilania.
A może są w ogóle inne kostki i takie lusterko nie bedzie pasować do mojej instalacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź :thank_you:
By kuba94 -  05 gru 2018, 21:11
 pomorskie
#270071
Kostki są takie same , jak kupisz prawe z większa ilością pinów a masz najprostsza wersje to na pewnie będziesz musisz podmienić pin . Bo sterowanie będzie odwrotne zamiast się podnoście do góry będzie szło w dół .A le nie wiem czy to nie zależy też od modelu sterownika. Zawsze możesz nowe piny ułożyć według starego we wtyczce. Kiedyś miałem założone lusterko lewe zwykle do sterownika na pełnym wypasie i podstawowe funkcje działały
Awatar użytkownika
By yox2014 -  06 gru 2018, 6:26
 spoza Polski
#270078
... jakie piny zamieniać? schemat podłaczenia jest jeden czy to dla basic czy full wersji ;) jesli kupi full wersje i podłaczy do bida sterownika to funkcje, które miał beda działały ;) notabene sterowanie odbywa sie po CAN :)
By kuba94 -  06 gru 2018, 8:38
 pomorskie
#270079
Po co chcesz kupować full wersje jak masz podstawowy sterownik . Raz że sa dużo droższe lustra druga rzecz że tego nie wykorzystasz i w full opcji ciężko dostać.No może podświetlenie uruchomisz jak pokompinujesz. A co do pinów to jaki masz problem w przekładaniu ? Masz wtyczkę ze starym ułożeniem i z nowym i układasz tak samo, wtyczki sa przecież takie same .Ja miałem na full sterowniku podstawowe lustro włożone chwile i działało zreszta nawet. Gdzieś mam cały komplet podstawowy lusterek