Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Piotrek1255 -  13 gru 2018, 23:39
 małopolskie
#270295
Witam Serdecznie.
Mam taki problem , ponieważ, kupiłem autko w którym był malowany blotnik i cieniowany z drzwiami , o dziwo przez Aso. Niestety lakiernik nie zbyt dobrze dobral kolor bo na błotniku jest on dużo ciemniejszy i posiada dużo tak jakby perełek jasnych wtrącen dodaję zdjęcie . Powiedzcie mi czy bardzo trudno dobrać taki lakier czy po prostu to jest wina jakiegoś czynnika ludzkiego tak źle dobrany kolor . ? Chciałbym to powierzyć jakiemuś dobremu lakiernikowy , nie znacie może kogoś sprawdzonego z Małopolski?
Obrazek
By kuba94 -  14 gru 2018, 17:41
 pomorskie
#270309
Jak robiłeś w ASO to oni dobierają po vin lub wlepce. Mogło być ze zawiodl czynnik ludzki i dobierał na czuja. Lub jest tez taka możliwość ze dobrali właściwie tyle że auto było już wcześniej malowane i dlatego różnica. Kiedyś miałem tak z audi w kolorze malboro red w paro miesięcznym aucie . ASO nie miało swojej lakierni ani blacharza dawali podwykonawcy a on nie miał lakieru dupointa tylko używał sikkensa i różnica była mimo tych samych kodów
By Piotrek1255 -  14 gru 2018, 21:58
 małopolskie
#270317
Ja już kupiłem to auto po tej naprawie . Sprawdzane czujnikiem lakieru i tylko blotnik był lakierowany i cieniowany z drzwiami . Auto roczne . Powiedz mi czy da sie ten kolor dobrac dobrze bo słyszałem że z perłami jest ciężko... trzeba będzie cieniować do maski?
By kuba94 -  14 gru 2018, 23:25
 pomorskie
#270332
Ja mam czarną perłę , lakiernik robił prawy tylni błotnik do przetłoczenia był przetarty . Nie ma śladu .miejce przejścia pryskał czymś specjalnym do miejsc przejścia . Wyglada jak spraj z klarem ale raczej to bylejakość rozpuszczalnik. Sam zrobiłem polerkę . Rzuciłem powłokę bo leży na całym aucie i nie widać śladu .Lakier dobierał po wklejcie tyle że zjechał stary lakier do podkładu .Tak że można to zrobić