Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Tijaz -  06 sty 2019, 19:15
 wielkopolskie
#270767
Witajcie...

Zakupilem ostatnio golfa mk5 5-drzwiowego z jednym mankamentem.. Mianowicie nie otwieraja sie tylne drzwi- ani prawe, ani lewe, ani z zewnatrz ani z wewnatrz.
Od zewnatrz widze, ze zerwana jest linka od klamki, natomiast od wewnatrz jestem prawie pewien, ze jest zalaczona kontrola rodzicielska... Sytuacja co najmniej beznadziejna.

I pytanie do was - czy macie jakies pomysly jak otworzyc te drzwi? Kontrola rodzicielska jest na boku drzwi, czy istnieje mozliwosc dobrania sie do niej od srodka auta, poprzez zdemontowanie elementow wnetrza?
By kuba94 -  06 sty 2019, 19:28
 pomorskie
#270768
Nie ma możliwości dobrania się do zamków od wewnątrz jest blacha . Żeby dostać się do zamków trzeba zdjąć zewnętrzne poszycie . Jeśli opuszczają się szyby to jedz do ludzi co otwierają awaryjnie drzwi . Opuszcza szybę włożą drut i otworzą drzwi i wtedy możesz zdjąć poszycie zewnętrzne. Ale żeby 2 pary nie chodziły ? Może ktoś coś dłubał i nie podłączył czyl drzwi albo zmienił sterownik zakodowany na 3 drzwiowy auto.
By kuba94 -  07 sty 2019, 11:00
 pomorskie
#270793
Z zewnętrznych to raczej się wypina, przy zakładaniu jak sie nie zablokuje to wpada do środka przy 1 próbie otwarcia. Linka jest krótka i raczej nie ma jak zerwać się.Podejrzewam że było zdejmowane poszycie z drzwi i źle było złożone i dla tego masz takie problemy z drzwiami.
Awatar użytkownika
By Grafii -  02 kwie 2020, 0:09
 śląskie
#280669
Siema , w tym tyg napotkał mnie problem z zamkiem drzwi pasazera (3d) . Mianowicie nie zamykały mi sie drzwi , dopiero za którym razem mi sie zamknęły. To tez zamówiłem nowy zamek , dzis wzialem sie za jego wymiane . Postępowaniem wedle wszelakich instrukcji które znalazlem na Internecie. Lecz zatrzymałem sie na tym , ze ta mniejsza czesc samej klamki nie umie wyjsc z drzwi , odkręcałem klamke gdy była otwarta i sam od siebie mi wyskoczyła linka z tej klamki (większej czesci) . Tej mniejszej części wgl nie da sie wyciągnąć, próbowałem lyzeczkami plastikowymi i nic . Teraz klamka (wieksza czesc) lata luzem , nie umiem otworzyc drzwi . Tylko z środka moge je otworzyc . Nie wiem co począć dalej :/
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By Cimek -  02 kwie 2020, 5:57
 opolskie
#280670
@Grafii Ta mniejsza (zaślepka to chyba się nazywa) część jest przymocowana tą śrubą od boku drzwi. Poceluj trochę obrót w prawo trochę w lewo i powinno wyskoczyć.
Awatar użytkownika
By Cimek -  03 kwie 2020, 8:29
 opolskie
#280686
@Grafii Jak odkręcisz do oporu, to ta "koronka/pierścień" złapie znowu. Q obrót dokręcić i powinno być ok. Potem już odchylasz klamkę i wydłubujesz zaślepkę, u mnie było coś grzebane i musiałem wspomóc się plastikową łyżką.
Awatar użytkownika
By Grafii -  05 kwie 2020, 22:06
 śląskie
#280748
Próbowałem juz wszystkiego , lecz nie dalo rady wyciągnąć tej zaslepki . Zajechałem wiec do ASO , oni również nie umieja tego wyciagnac (malej czesci klamki) . Aby zobaczyc co tam tak naprawde jest nie tak , to trzeba bedzie rozebrać to całkowicie... Klamka lata od zewnątrz luzem . Drzwi można otworzyć tylko od srodka . :unsure: