Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By lenar -  07 lip 2010, 12:58
 -------
#27730
Witam,
Mam pytanie, posiadam Golfa V z 2004 roku, kupilem go w lutym i tak sie zastanawiam czy jest sens w takim aucie dodatkowo zabezpieczyć podwozie przed czynnikami atmosferycznymi?
By chomik -  07 lip 2010, 16:18
 warmińsko-mazurskie
#27736
ja bym najpierw zobaczył w jakim jest stanie, czy nie odchodzi ta guma w podwoziu itp, jeśli jest w dobrej kondycji to ja bym nie ruszał
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 lip 2010, 22:59
 pomorskie
#27745
chomik pisze:ja bym najpierw zobaczył w jakim jest stanie, czy nie odchodzi ta guma w podwoziu itp, jeśli jest w dobrej kondycji to ja bym nie ruszał

dokładnie twierdzę tak samo, jak nie ma ubytków czy odprysków to bym sobie głowy nie zawracał, aczkolwiek 5-tki mają czasami tendencję do korozji przednich błotników w środkowej części nadkola u dołu, gdzie od spodu zastosowano gąbkę, która trzyma wilgoć i niestety po czasie wychodzą bąble
By Krzysiek -  08 lip 2010, 20:20
 -------
#27768
Ja dałem cienką warstwe czarnego Hameraitu oczywiście nie cały spód tylko tam gdzie widziałem drobne kropki rdzy przeważnie wahacze zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc myśle że szybko nie odpadnie :) jak narazie na elementach blacharskich zero rdzy ciekawe ile VW daje gwarancji na naszą blache. Seat daje chyba 12 lat :?:


Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By Tyson -  08 lip 2010, 21:49
 mazowieckie
#27776
nasze vw też mają 12 lat. Każdy producent, który daje ocynk obustronny daje 12 letnią gwarancje. Można powiedzieć, że od ok. 2000r to już standard.
By kupszczelisty -  22 sie 2010, 18:38
 wielkopolskie
#29083
Nie wiem jak jest w golfie 5 ale w moim plusie prawie całe podwozie jest osłonięte plastikowymi płytami, więc przy takim rozwiązaniu raczej odprysków od kamieni być nie powinno.