Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By XisD -  27 maja 2020, 17:08
 pomorskie
#281768
Witam.

Chciałem dzisiaj wymienić sobie żaróweczkę w przedniej lampie gdy chciałem zamknąć maskę to ona nie chce dojść do samego dołu nawet jak przycisnę ręką to gdy puszcze to i tak odbije delikatnie do góry, smarowalem zamek wd40 sprężyny u góry i na dole rozruszalem wszystko i dalej nic. Nie wiem czy u góry w madce tak ma być ale rygiel mogę sobie dać w prawo albo w lewo i nie odbija sam w żadną stronę.
Jutro z rana mogę dać zdjęcia jak to wygląda ;/

Golf V 2003r 1.9 .

Dodano po 5 godzinach 52 minutach 57 sekundach:
przesyłam zdj jak to wyglada

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By leszek158 -  28 maja 2020, 8:29
 lubelskie
#281792
Może tak: już gdzieś napisałem - dawno nie stosuje się WD40, bo to bladziewie; zastosuj preparat teflonowy w sprayu CX80, powinno pomóc, ja go stosuję do wszystkiego i faktycznie pomaga.
By XisD -  28 maja 2020, 8:33
 pomorskie
#281793
Dobrze zapamietam i kupie ten preparat ale rozchodzi sie o to ze wszystko jest rozruszane a i tak nie idzie domknac maski, ammt en zamek odkrecic wyjac zobaczyc co tam piszczy?


Jak ciagne za uchwyt pod kierownica do otwarcia maski to nie widze by w zamku cos sie przesuwalo lub odblokowywalo hm
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  28 maja 2020, 9:26
 warmińsko-mazurskie
#281794
Pewnie zamek nie odbija jak otwierasz rączką, też tak miałem, że musiałem odbić go śrubokrętem żeby maską zaskoczyła. Ja pojechałem na myjnie i potraktowałem dziada karcherem pod ciśnieniem żeby wypłukać te wszystkie stare, zaschnięte smarowidła i dopiero wtedy jak wysechł psiknąłem smarem w spreju. U mnie pomogło

Widać, że zalega w nim dużo starych smarów
Obrazek
By XisD -  28 maja 2020, 10:01
 pomorskie
#281796
Udało się, odkręciłem grilla wyjąłem zamek nie odpinajac przewodów i wyczyściłem z grubsza ale chciałbym go całkowicie wyjąć i tu moje pytanie czy ta linkę po prawej stronie da się odczepić od tego plastiku? Bo próbowałem i nie moge. Łączenie linek obok reflektora znalazłem ale nie chce linki wyciągać bo ona idzie przez otworki do zamka i potem tego nie włożę, chciałbym wyjąć przy samym zamku

Obrazek
Awatar użytkownika
By leszek158 -  28 maja 2020, 12:09
 lubelskie
#281801
Może na razie nie odczepiaj, bo go zepsujesz - weź CX80 i jak masz na wierzchu ten zamek dokładnie go spsikaj przez co go też zmyjesz ze starego syfu i powinien po chwili zadziałać, powodzenia.
By XisD -  28 maja 2020, 15:17
 pomorskie
#281806
leszek158 pisze:
28 maja 2020, 12:09
Może na razie nie odczepiaj, bo go zepsujesz - weź CX80 i jak masz na wierzchu ten zamek dokładnie go spsikaj przez co go też zmyjesz ze starego syfu i powinien po chwili zadziałać, powodzenia.
ogolnie juz dziala nawet lepie niz wczesniej "lżej" ale syfu jeszcze zostało i zrobie tak jak mowisz, dzieki wielki wszystkim ! :)