Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
#285107
Witam,
rozładował się akumulator. Otworzyłem maskę, zamknąłem drzwi, wciągnąłem akumulator, zamknąłem maskę.
Wszystko fajnie, z tym że nie działa zamek w związku z czym nie mam jak wejść do samochodu. Początkowo myślałem, że zamarł, bo kluczyk wchodził tylko do połowy. Zastosowałem odmrażacz, podgrzewałem klucz zapalniczką, na końcu przyłożyłem worek z gorącą wodą do klamki i zamka. Klucz wszedł do końca, ale zamek się nie przekręca.
Jakiś pomysł jak wejść do środka? Nie wiem, czy zamek jest uszkodzony, czy zamarznięty.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to poczekać na temperaturę na plusie, ewentualnie rozwalić przedni grill i otworzyć w ten sposób maskę.

Z góry dzięki za pomysły.
#285119
kuba94 pisze:
14 lut 2021, 18:11
Poszukaj na forum jest opisane jak otworzyć maskę nic nie uszkadzając .Potrzebny jest drut stalowy i lusterko .Włożysz aku i otworzysz auto
No właśnie szukałem i nie znalazłem :/
Problem jest w tym, że stoję jakieś 20-30cm od ściany (frontem).

Dodano po 12 minutach 38 sekundach:
spróbuje rano z tym akumulatorem do żarówki
#285123
Musisz wyjąc dolna kratkę ze zderzaka , lusterko długi drut najlepiej z wieszaka z pralni . Wkładasz lusterko drut z haczykiem do środka i wypatrujesz haczyka przy zamku. Zaczepiasz i otwierasz maskę. Kolejny sposób to kupujesz surówkę kluczyka idziesz do tokarza z surówka i prosisz żeby ci coś takiego zrobił ze stali chrome vanadium na klucz np.10 .później wkładasz taki zestaw w zamek i na siłę przekręcasz . Połamiesz zapadki we wkładce zamka ale otworzysz .Możesz też wybić szybę albo sposób pierwszy tylko odciągnąć trzeba trochę auto . Albo zadzwonić do otwierania awaryjnego oni wbijają klin między szybę a poszycie i dmuchawa grzeją Jest jeszcze pare sposobów .
#285131
Mettenoos pisze:
14 lut 2021, 22:08
Dziadek13 pisze:
14 lut 2021, 20:13

Np jedni podają napięcie przez lampke oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
ale jak masz wyłączone światła i oświetlenie tablicy to nic ci to nie da, bord puści napięcie na cale auto ?
Zobaczcie sobie tak to robią coś tam piszą o światłach https://www.youtube.com/watch?v=2kVmIPMfJQE
Jest tam wiele innych podpowiedzi jak otworzyć zamki.