Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
#12859
Witam wszystkich,

problem nie dotyczy mojego auta (wci±¿ na nie czekam:) a auta mojego wujka. Otó¿ wujek kupi³ na pocz±tku wakacji Golfa V, nowego z salonu.
Kilka dni temu zauwa¿y³, ¿e na tylnym nadkolu pokaza³y sie pêcherze. Auto odstawi³ do serwisu i maja lakierowaæ na gwarancji. Powiedzieli mu ¿e to nie pierwszy taki przypadek.
Mia³ kto¶ tak± przygodê w swoim aucie? Samochód wujka ma niespe³na pó³ roku a tu ju¿ rdza go zaczê³a wpierniczaæ...
My¶la³em ¿e VW s± dobrze zabezpieczone przed korozj± a tu taki zonk. Trochê sie bêdê teraz obawia³ o blachy swojego auta...
Awatar użytkownika
By tygrysek -  03 lis 2008, 18:46
 -------
#12860
Je¶li by³ nietkniêty to ma dobre zabezpieczenie - a je¶li gdzie¶ "spad³ z lawety" i dealer go naprawi³ do¶æ kiepsko to wy³azi .... Stad porada by odbieraj±c auto z salonu mieæ czujnik grubo¶ci pow³oki lakierniczej i zweryfikowaæ czy na ka¿dym elemencie jest taka sama.
Awatar użytkownika
By npb -  04 lis 2008, 0:00
 -------
#12866
pisa³em wczesniej o moim przypadku ogniska rdzy przy uszczelce bocznej tylnej szyby, ostatnio mia³em okazje mieæ w rêku naprawdê profesjonalne narzêdzie do mierzenia grubo¶ci wszelkiego rodzaju pow³ok którymi pokrywana jest blacha, m.in lakier samochodowy, urz±dzenie kosztowa³o 2000 z³ wiec tylko z uwagi na to jest wiarygodne, ale nie tylko posiada wszelkie certyfikaty itd itp, okazjonalnie przelecia³em mojego Golfa t± czujk± w okolicach ogniska rdzy, i wynik nie ró¿ni³ siê od tego gdzie rdzy nie by³o, wiec auto napewno nie by³o naprawiane przez dealera, st±d moje przekonanie ¿e blacha w golfie to niez³y shit, lakier masakryczny, zreszta wielu u¿ytkowników narzeka na jego twardo¶æ a raczej miêkko¶æ, bez zbêdnego komentarza, tradycyjne lakiery w staszych autach s± o niebo lepsze...
Awatar użytkownika
By tygrysek -  04 lis 2008, 1:15
 -------
#12868
Ale jednak to tylko promil (ci uzytkownicy o których piszesz) w skali sprzeda¿y Golfa ... Wiêc co¶ tu nie tak .... Jedno nadkole na 10 000 nie zabezpieczyli ?? No faktycznie jest takie prawdopodobieñstwo ...
Awatar użytkownika
By MATI709 -  04 lis 2008, 10:02
 -------
#12869
A jak to jest czy blache do golfa robi jedna fabryka czy kilka bo to mo¿ne od tego zale¿ny. Ja jak podniosê maskê to na b³otnikach pisze Made in Italy.
Auto jest z koncówki 2004 r a rdzy to nigdzie nie ma lakier jest wrêcz rewelka,tylko na drzwiach od kamyków s± odpryski(niebawem zamontuje chlapacze). Wg mnie warstwa lakieru powinna byæ trochê grubsza.
Awatar użytkownika
By liroyek -  05 lis 2008, 9:23
 -------
#12892
lakiery sa mniej trwale a to dlatego ze kiedys lakiery byly na "bazie" olowiowej czy jakos tak a teraz sa na wodnej - EKOLOGIA !!!!

mam nowy lakier i znam ten bol :( trzeba strasznie uwazac, ja mam juz kilka sladow od paznokci w okolicy klamki w drzwiach pasazera ;)
By martinez -  05 lis 2008, 9:47
 -------
#12893
i dlatego nalozylem warstwe ochronna na lakier - widze roznice - mniej rysek
Awatar użytkownika
By liroyek -  05 lis 2008, 12:15
 -------
#12894
martinez
co nalozyles ?? bo wlasnie sie przymierzam zeby jakos autko na zime zabezpieczyc ;)
By martinez -  05 lis 2008, 18:47
 -------
#12904
dokladnie to, troche kosztuje ale efekt jest
Awatar użytkownika
By tygrysek -  06 lis 2008, 0:30
 -------
#12916
Du¿oooo taniej je¶li po¶wiêcisz Swoj czas i kupisz preparat choæby na allegro.
Awatar użytkownika
By liroyek -  06 lis 2008, 7:49
 -------
#12917
tygrysek

no wlasnie widzialem na allegro chodzo po 4-70 zl ;) mozna to spokojnie brac ?? myslisz ze efekt bedzie taki sam :) - oczywiscie nie mam zamiar zrobic tego w 5 min ;)
Awatar użytkownika
By tygrysek -  06 lis 2008, 9:12
 -------
#12919
Ja kupowa³em w³a¶nie po oko³o 70 z³ za komplet. Zesz³o mi sie dobrych kilka godzin z tym. DiamondBrite stosowa³em wg zaleceñ i efekt koñcowy jest na prawdê super. Minus to to ¿e po³ysk utrzymuje siê na pewno nie tak d³ugo jak utrzymuje producent ;) , poza tym troszkê nie daje do koñca wiary we w³a¶ciwo¶ci zabezpieczaj±ce tych 2 buteleczek :) . Tym razem postanowi³em spróbowaæ czego¶ preparatów konkurencji

http://www.meguiars.pl/
Awatar użytkownika
By liroyek -  06 lis 2008, 13:10
 -------
#12920
tygrysek

wczesneij o nich myslalem ;)

sklaniam sie ku:

NXT Generation Tech Wax 2.0
NXT Generation Tech Paste Wax

lub
Gold Class Liquid Car Wax

:)

jak myslisz co bedzie dobre dla "mlodego" lakieru ??
Awatar użytkownika
By tygrysek -  06 lis 2008, 20:22
 -------
#12931
Dok³adnie nad tymi samymi siê zastanawiam tym razem. Oczywi¶cie tak jak napisa³em Diamondgright daje dobry efekt po kilku godzinach pracy - ale miêdzy bajki w³o¿yæ nale¿y 6 letni± ochronê lakieru ;)

Ja oprócz tego od nowo¶ci nie my³em auta na szczotkach oczywi¶cie ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45