Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
#284904
W tym roku już muszę wymienić lub naprawić błotniki bo nie da się na to patrzeć.. Strach myć :D
Na allegro są tanie i w kolorze do wymiany ale poczytalem opinie o sprzedawcy i nie jestem przekonany...
Macie jakiś sprawdzony sklep, dostawcę, cokolwiek gdzie można kupić dobry zamiennik lub jakieś oryginalne do lakierowania błotniki? Bo szczerze mówiąc jakoś wolałbym założyć szybko drugie błotniki niż szukać jakiegoś fachowca od blacharki i czekać z tydzień na auto :-/
#286324
Generalnie jak widzę taką rudą i to w golfie niby liderze segmentu to chce mi się krzyknąć .... qrwa jego mać! To ma być ta jakość!? Niezawodność? Mam w rodzinie 307 2.0 HDi i zero rdzy a wszyscy qrna śmieją się z Francuzów i wychwalają niezawodność VW jako wzór a wzorem to on był w MK1 i MK2 i na tym koniec
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  16 cze 2021, 11:04
 zachodniopomorskie
#286439
wojtas4589 pisze:
15 cze 2021, 18:01
Mój golf znów jest piękny :yes: chciałbym odrazu powiedzieć, że błotnik z Intercars pasuje jak oryginał, można śmiało brać.
Hm... firmy BLIC? Szkoda, że nie mają LD5Q od razu pod kolor. Mam tego za dużo do zrobienia i nie mogę się zebrać do zlecenia ogarnięcia tematu. Błotniki dwie strony, progi, drzwi prawe przód, wnęki drzwi z tyłu i dach 😅 Progi koniecznie a reszta pewnie zaraz też będzie koniecznie.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  16 cze 2021, 11:24
 warmińsko-mazurskie
#286440
GrzeSek pisze:Hm... firmy BLIC?
Niestety nie wiem jakiej był firmy, bo zamawiał go lakiernik. Powiem Ci, że tam i tak wysyłają chyba losowo, bo zamówiłem u nich progi BLiC a przysłali kokenholm. Na zdjęciach lewy błotnik to oryginał a prawy ten z Intercars. U mnie też było sporo do roboty, bo klapa wymieniona na drugą i malowana,dwa progi i dwa błotniki. Razem z robotą i wszystkimi częściami i materiałami wyszło 3tyś. ale teraz jak się spojrzy to inny samochód, oby tylko efekt długo się utrzymał :blush:
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  17 cze 2021, 8:01
 warmińsko-mazurskie
#286445
... coś tam pryskał, jakiś brązowy szajs w tylną klapę nawet, aż płynęło na zderzak przez odpływ, na rachunku wpisane konserwacja , a co to za specyfik to już nie wiem.

Dodano po 24 minutach 15 sekundach:
Jeszcze dodam ceny jakie wziął za robote gdyby ktoś chciał sobie porównać, są to ceny bez materiałów.

1. Wymiana progu prawego z lakierowaniem i konserwacja 400zł
2. Wymiana progu lewego z lakierowaniem i konserwacja 400zł
3. Wymiana błotnika prawego, lakierowanie z zakonserwowaniem 250zł
4. Wymiana błotnika lewego, lakierowanie z zakonserwowaniem 300zł
5. Wymiana klapy tylnej z lakierowaniem 420zł.
6. Naprawa błotnika tylnego i zderzaka z lakierowaniem 200zł
#286788
Witajcie
Jestem w trakcie naprawy progów w mojej mk5.
Sytuacja wyglądała tak, że na początku progów były malutkie parchy, mniej więcej jeszcze na długości gdzie jest dostęp za na nadkola.
Po moim wyczyszczeniu wygląda mniej więcej tak.
Obrazek
Gdzie się dało wyczyściłem do gołej blachy, później nałożyłem środek na zatrzymania rdzy, na koniec podkład epoksydowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Blacha nie była przeżarta na wylot, ale najbardziej mnie martwi, że rdza dostała się już do wnętrza progów, bo silikonowe uszczelnienie puściło. co widać na zdjęciu.

Jest jakiś środek, który mogę wlać do wnętrza progów i zatrzyma rdze na dłużej?
Pozdrawiam
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45