Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By cbool333 -  09 mar 2017, 10:10
 kujawsko-pomorskie
#248593
Dexter23pl pisze:W dwa lata się nazbierało. Ale tylko od strony kierowcy . :wacko:
Obrazek
Co to jest to żółte? Wygląda jak pianka xD

A propos cen w aso za zrobienie dwóch przednich błotników:

"Błotnik lewy 837,00 brutto
Błotnik prawy 822,00 brutto
Dostępność części ( z dnia na dzień)
Robocizna 654,36 brutto
Koszt materiałów lakierniczych 1053,71 brutto
Robocizna + lakierowanie 1708,07 brutto
Całkowity koszt usługi z częściami 33670,07 brutto"

"informujemy iż cena błotników przednich w samochodzie Golf V wynosi 1659 zł. brutto. W/w część dostarczana jest w podkładzie i należy ją polakierować.
Cena lakierowania wraz z montażem to ok. 2500-2700 zł. brutto"

Więc jak za darmo - Nic tylko brać
Awatar użytkownika
By cbool333 -  24 mar 2017, 9:11
 kujawsko-pomorskie
#249393
Jak pozbyć się tych pianek/gąbek, które są z przodu i z tyłu przy błotnikach? Jak sie za ta zabrac - jakaś instrukcja lub zdjęcia mile widziana. Ktoś ma przedni błotnik zdjety i podesle zdjecia od drugiej strony tak aby było widać jak jest montowany (chodzi mi o to gdzie są sruby). Czy tylny blotnik można jakoś odkręcić czy one są z karoserią połączone na stałe? :fluff:
Awatar użytkownika
By cbool333 -  24 mar 2017, 21:23
 kujawsko-pomorskie
#249421
Dexter23pl pisze:W przodzie ja odkręciłem tylko nadkole i odchyliłem piankę i obciąłem kilka cm żeby nie dotykała rantu nadkola. Po czym rant blachy zamazałem klejem do szyb który jest nie do ruszenia jak zaschnie.
Tylne błotniki to całość karoserii nie dementowane
Demontowalne przy pomocy szlifierki kątowej :super: :cool:
Czyli z tylu aby dostać się do pianki to też przez zdjecie nadkola Tak?
Przednie błotniki chciałbym dać do malowania. Jak je odkręcić?
#249447
cbool333 pisze:
Dexter23pl pisze:W przodzie ja odkręciłem tylko nadkole i odchyliłem piankę i obciąłem kilka cm żeby nie dotykała rantu nadkola. Po czym rant blachy zamazałem klejem do szyb który jest nie do ruszenia jak zaschnie.
Tylne błotniki to całość karoserii nie dementowane
Demontowalne przy pomocy szlifierki kątowej :super: :cool:
Czyli z tylu aby dostać się do pianki to też przez zdjecie nadkola Tak?
Przednie błotniki chciałbym dać do malowania. Jak je odkręcić?
Obrazek nie jestem pewien co do tej ze znakiem zapytania
#249640
lukaszp2201 pisze:U mnie korozja dała o sobie znać, poprzedni właściciel nic z tym nie zrobił. Jest sens dawać to do lakiernika o ile da się coś z tym zrobić, przybliżony koszt naprawy?
Prawy przód
Obrazek
Obrazek
Prawy tył
Obrazek
Lewy przód
Obrazek
Obrazek
Oczyść i pomaluj. Od spodu nic nie widać, więc dont wory
#250955
Przyznam, że jestem cholernie zawiedziony VW...
Od trzech miesięcy mam Jettę. Fura polski salon, 80 tysięcy nalatane, I właściciel, stało pod zadaszeniem i malowany tylko błotnik - reszta oryginał.
Nigdy nie pałałem uczuciem do VW - po prostu są to dla mnie nudne auta bez wyrazu, ale mając na uwadze opinię o ich jakości, zdecydowałem się na kupno bo szybko potrzebowałem solidnego daily - na weekendy jest japońska zabawka ;)
Byłem świadomy, że jest trochę korozji ale dzięki temu też cena była fajna - 16 klocków.
Mówię - błotnik, maska i stały punkt programu -progi. Myślałem, że będzie ok...
Ale im dalej w las tym gorzej :ireful: :ireful:
Są jednak dwa błotniki P, progi - nie tyko sam kawałek z przodu :sad: , na lewym naliczyłem :!: 20 małych purchelków!
Ponadto błotnik lewy tył (lakier na dwóch centymetrach zaczyna się "unosić" i to :censored: na załamaniu), klapa z tyłu (nie wokół lampek a na środku blachy wyskakują już pryszcze)
Po prostu PORAŻKA :bad:
Tylko czekać aż rdza na dachu wyjdzie.... :wacko:
Chciałem to zrobić, dobrze zakonserwować i pojeździć Jettą parę lat ale robię i sprzedaję.

Miałem kilka japońców i tylko Corolla AE tak gniła. Nawet t22 w którym miałem cięte ranty pod felgę 9J nie miał takich problemów ;)
Jedyny pozytyw - myślę, że na Jettcie jeszcze uda mi się zarobić.
A zaczynało mi się to auto podobać....
Awatar użytkownika
By cbool333 -  26 kwie 2017, 8:48
 kujawsko-pomorskie
#251100
Spiewaczek pisze:Przyznam, że jestem cholernie zawiedziony VW...
Od trzech miesięcy mam Jettę. Fura polski salon, 80 tysięcy nalatane, I właściciel,
Który to rok? Masz od nowości i kupiona z salonu? Może coś było majstrowane przy nim? "Reszta oryginał" - Wszystko było dokładnie sprawdzane miernikiem? Może trafił się egzemplarz który im nie wyszedł...który miał jakieś przygody...
Może trzymasz go w ogrzewanym garażu lub jakimś mocno wilgotnym a obok leży kilka to soli drogowej lub takiej co na pola się sypie :fluff:
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 45