Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
#227722
Jak myślicie, zamiast malować cały dach od razu i cały słupek aż do tylniego nadkola, spróbować dopasować lakier po kodzie + korekta całego lakieru ?

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Pradopodobnie ktoś szybę wymieniał i niestarannnie zamontował uszczelki po czym woda dostała się pod nie i zaczeła działać ;]
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  11 maja 2016, 21:09
 zachodniopomorskie
#227725
Niecik pisze:Jak myślicie, zamiast malować cały dach od razu i cały słupek aż do tylniego nadkola, spróbować dopasować lakier po kodzie + korekta całego lakieru ?

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Pradopodobnie ktoś szybę wymieniał i niestarannnie zamontował uszczelki po czym woda dostała się pod nie i zaczeła działać ;]
To wszystko jasne , wycinana była, uszkodził sie lakier w styku w czasie wycinania i korozja podeszła pod lakier.
#232457
tadex0 pisze:Witam, czy miał ktoś styczność z błotnikami przednimi z allegro bo za 250 zł można dostać pomalowany i to rodzi pytanie czy warto (jakość) i problem dopasowania bo różne opinie o zamiennikach czytałem.
Ja kiedyś kupiłem zamiennik do golf 4 . masakra, trudno w to uwierzyc ale był niższy od ori i maska odstaje ok 5mm od jego przegu powyżej. Co jeszcze,,, od starego ori zgnitego nowy był o połowę lżejszy :P
A to z tym malowaniem to .... chyba nie liczysz że odcień siądzie...
#232542
Dexter23pl pisze: Ja kiedyś kupiłem zamiennik do golf 4 . masakra, trudno w to uwierzyc ale był niższy od ori i maska odstaje ok 5mm od jego przegu powyżej. Co jeszcze,,, od starego ori zgnitego nowy był o połowę lżejszy :P
A to z tym malowaniem to .... chyba nie liczysz że odcień siądzie...
Dzięki za odp, w takim razie podejmę reanimację starego bo na razie sporo pęcherzy na rancie i delikatne wżery na dole. Co do odcienia to się nie stresuje bo na zderzak kupowałem lakier na allegro po kodzie i za śmieszne pieniądze i różnicy nie widzę.
#235165
wyczytałem gdzieś ze bezpośrednio na rdze można tez Cortanin. Wtedy na rdze Cortanin a jako zabezpieczenie Fluidol.
Chyba tak by było maks co mogę zrobić samemu.
tylko nie wiem czy pod oprawką lampek nie jest wszystko zabudowane plastikiem.... otworzę i sprawdzę po wymianie klapy.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 45