Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By kuba94 -  08 gru 2012, 17:03
 pomorskie
#88447
Mam to zamontowane dawno,pewnie bylem jednym z pierwszych osób co to zamontowała. Patent się sprawdza, a mam to 2 zimy. Tyle że do pełnego szczęścia trzeba by zmienić też uszczelki na inny typ . Całość operacji wychodzi coś około 400 zl za stronę
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 gru 2012, 1:12
 mazowieckie
#88490
Hej, mam tak samo zalozone pianki, pierwsza zima.
Blotnik mialem juz wymieniany na nowy bo zardzewial i dorzucone pianki.
Przy skretach spod kol snieg wpada w ta duza szczeline, miedzy drzwi i blotnik.
Pozniej jak sie zostawia auto, to bloto posniegowo zamarza, tworzy piramidke i mamy wyginanie drzwi.
W tej chwili pozostaje nam zwracac na to uwage, pianka blokuje czesc miejsca, wiec w teorii powinno byc ok.
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 lut 2013, 10:29
 mazowieckie
#92248
Teraz moge dokonczyc powyzsza wypowiedz i zachecic osoby ktore jeszcze nie maja tej pianki w drzwiach.
Sceptycznie do tego pomyslu podszedlem i myslalem, ze to nic nie zmieni etc...
Przetestowane tej zimy i jestem zaskoczony, to naprawde pomaga, nie ma juz problemu :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 lut 2013, 10:32
 śląskie
#92249
No u mnie się trochę lodu zbierało jak spływał śnieg z błotnika i potem zamarzał to trochę lodu się robiło ale tylko trochę.
Nawet jest ok
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 lut 2013, 23:29
 mazowieckie
#92263
dexter23pl pisze:No u mnie się trochę lodu zbierało jak spływał śnieg z błotnika i potem zamarzał to trochę lodu się robiło ale tylko trochę.
Nawet jest ok
Pomimo, ze masz pianke ?
Awatar użytkownika
By Zalman -  10 lut 2013, 7:47
 małopolskie
#92264
wczoraj montowałem tą piankę. I jak dla mnie to ta pianka ograniczy gromadzenie się lodu przy błotniku. A drzwi ? tam dalej będzie gromadzić się lód. W audi a3 widziałem tam jakiś styropian
By kuba94 -  10 lut 2013, 10:42
 pomorskie
#92268
Zalman pisze:wczoraj montowałem tą piankę. I jak dla mnie to ta pianka ograniczy gromadzenie się lodu przy błotniku. A drzwi ? tam dalej będzie gromadzić się lód. W audi a3 widziałem tam jakiś styropian
Oprócz pianki trzeba zmienić uszczelkę w drzwiach. Wtedy nic sie nie gromadzi.
By Garbaty Anioł -  04 mar 2013, 19:11
 -------
#93645
po umyciu samochodu , po srogiej zimie wypatrzyłem na progu, pod przednim błotnikiem od strony kierowcy zalążek rdzy :( a samochód ma 6 lat, to jakaś porażka, fura nie była bita,
czytając poprzednie wpisy nie zauważyłem żadnych przesłanek ,czyżby tylko działanie soli i wody :?:
By orh -  04 mar 2013, 22:03
 małopolskie
#93652
No kolego a czego się spodziewałeś :) , drogowcy starają się jak mogą żeby blacharze mieli na chleb.... A tak na serioo to zabezpiecz to raz a porządnie i doglądaj po "srogiej zimie ;)"
By kuba94 -  04 mar 2013, 22:37
 pomorskie
#93657
Mi błotniki zazceły gnić po 2 latach a auto salon i ja 1 własciciel jak reklamowałem to było że nie robiłem przegladu karoseri w ASO a to jest dodatkowy przeglad oprócz obowiazkowych serwisowych i dodatkow płatny. Nie wiesz, że tak jest to poźniej płacisz tacy to cwaniacy w VW
By Garbaty Anioł -  04 mar 2013, 22:55
 -------
#93660
kuba94 pisze:Mi błotniki zazceły gnić po 2 latach a auto salon i ja 1 własciciel jak reklamowałem to było że nie robiłem przegladu karoseri w ASO a to jest dodatkowy przeglad oprócz obowiazkowych serwisowych i dodatkow płatny. Nie wiesz, że tak jest to poźniej płacisz tacy to cwaniacy w VW
i jak sprawa się zakończyła, robiłeś blachę u lakiernika?
By kuba94 -  04 mar 2013, 22:59
 pomorskie
#93661
Zakończyła sie u lakiernika na mój koszt. Wyciełem gumę pod błotnikiem co było przyczną rdzewienia i teraz nic nie rdzewieje
By Garbaty Anioł -  06 mar 2013, 19:13
 -------
#93746
naprawa lakiernicza obydwu stron progów wyceniona została na 1000zł, pass!
nie jestem zainteresowany naprawą , może ktoś ma ochotę na Golfa?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  11 maja 2013, 18:11
 dolnośląskie
#97992
witam,

poszukuje namiaru na jakiegoś dobrego lakiernika który wie co robi i majtek przez głowę nie zdejmie jeśli chodzi o pieniądze. Ostatnio zauważyłem oznaki korozji na dwóch przednich błotnikach (chyba ta gąbka co jest podklejona dała znać o sobie). Chciałbym to jak najszybciej zrobić raz a dobrze. Jest jeszcze kilka drobnych odprysków na masce z którymi również przydałoby się zrobić porządek.
Interesują mnie namiary na Warszawę lub okolice.
z góry dziękuję za pomoc.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 45