Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By orh -  29 sty 2015, 23:35
 małopolskie
#163635
Forest napisał w sumie wszystko w temacie: adapter nie występuje osobno, nie da się go zamówić w ASO. Pozostaje silikon albo bardziej hardkorowo ( ale zdecydowanie pewniej ) klej do szyb.
Awatar użytkownika
By WACEK -  01 wrz 2015, 12:19
 pomorskie
#190989
Mała aktualizacja jak by ktoś demontował spoiler ( lotkę ) GTI

Żółte kółka miejsca klejenia lotki trzeba odciąć ( ja odcinałem nożykiem do tapet ) gdy rogi puszczą trzyma się tylko na zatrzaskach

Jest 5 zatrzasków u góry spoilera które zaczepiają się o adapter aby je odbezpieczyć najlepiej wsunąć coś typu szpachelka między górną część lotki a klapę niżej zaznaczony rozstaw tych zatrzasków

Obrazek

Na żółto miejsca klejenia lotki i adapteru ( u mnie adapter był tak mocno przyklejony że nie obeszło się bez jego popękania )
podglądowe fotki zatrzasków

Zatrzaski bez wciśniętego adaptera
Obrazek
Obrazek

Zatrzaski z wciśniętym adapterem
Obrazek
Obrazek

Nr. adaptera ( stelażu ) 1K6 827 933 taki widnieje na moim na niebiesko zaznaczyłem zatrzaski kture wciskane są w miejsce starego światła stopu a cała reszta jest posmarowana klejem i przyklejona do klapy ( na pierwszym zdjęciu zaznaczone na żółto )

Obrazek

Samą lotkę nie jest tak trudno zdjąć gorzej z adapterem sztywny plastik pęka bardzo łatwo



Na zdjęciu kolegi kubajabko widać brak zatrzasków nie wiadomo czy w tej sytuacji adapter by coś dał jeżeli i tak niema za co się zaczepić
Obrazek
By PawelR32 -  26 kwie 2020, 19:15
 dolnośląskie
#281109
Czy swiatlo STOP przymocowane jest jedynie do lotki / daszka za pomocą dwóch srub i zatrzasku?

Rozumiem ze do wymiany swiatla STOP konieczne jest „jedynie” odklejenie i odpięcie od adaptera samej lotki. Nie musimy odklejać samego adaptera?

Muszę wymienic lamp STOP w moim aucie ( mk V r32 ). Rozumiem ze metoda jest ta sama co w GTI.

Z góry dziekuje za info.
By PawelR32 -  06 maja 2020, 20:42
 dolnośląskie
#281420
Swiatlo trzyma się jedynie na środkowym zatrzasku? Nie wypadnie?

A gdyby tak wydłubać światło STOP z daszka i przewiercić te miejsca gdzie są te wkręty w taki sposób żeby przewiercić adapter i klapę i czy wtedy można by przykręcić światło stop od strony klapy za pomocą dłuższych wkrętów?

Jakim klejem przykleić daszek z powrotem do klapy?

Swiatlo już kupiłem i chce wlasnei się za to zabrać.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 maja 2020, 23:45
 śląskie
#281427
wydaje mi się że trudno będzie przykręcić od strony klapy po wywierceniu otworów bo po zdemontowaniu osłony w okół tylnej szyby jest blacha z otworami. Ja lotkę kleiłem na jakiś silikon i się trzyma.
By RobikV3 -  07 maja 2020, 17:11
 wielkopolskie
#281440
Ten środkowy zatrzask jest wystarczający, w standardowym Golfie bez lotki jest tylko na zatrzask i jeżdżą, ja swój stop dla bezpieczeństwa posmarowałem po bokach beżowym dirko, 1,5 roku i żadnych problemów na razie.
By PawelR32 -  08 maja 2020, 10:36
 dolnośląskie
#281451
Zdemontowałem daszek.
Jest dokładnie tak jak wyżej opisane. Odklejenie daszka to nic trudnego. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość. Mi zajęło to trochę czasu bo nie chciałem niczego uszkodzić.
Przed rozpoczęciem pracy zabezpieczyłem daszek i gore klapy taśma i folia żeby niczego nie porysować.

Daszek był przyklejony po bokach. Po odklejeniu boków, trzeba podważyć daszek by odpiąć go od adaptera. Na samym daszku są nawet takie malutkie znaczniki które podpowiadają w którym miejscu podważyć daszek i gdzie są miejsca łączenia z adapterem.

Swiatlo stop jest przykręcone do daszka dwoma śrubami TORX 25 po bokach oraz jednym klipsem po środku lampy.

Próbowałem zamontowac nowe swiatlo w miejsce starego i zoabczyc czy trzyma się na samym klipsie i muszę stwierdzić ze nie bardzo. Całość się rusza i miałem wrażenie ze to zaraz wypadnie z wnęki daszka. Wydaje mi się ze gdyby dodać taśmę dwustronna pomiędzy daszkiem a lampa to byłoby ok i można to potraktować jako alternatywę dla odklejania daszka.

Próbowałem tez sprawdzic czy da się przewiercic daszek, adapter i klapę w taki sposób by w przyszłości montowac swiatlo STOP przez długie śruby od strony bagażnika.
Niestety po ściągnięciu tapicerki widać ze od strony bagażnika nie ma wogle dostępu to ewentualnie wywierconych otworów. To rozwiązanie wiec odpada.

Teraz pozostaje wyczyszczenie klapy z resztek kleju, wyczyszczenie daszka z resztek kleju i ponowny montaz.

Polecacie jakiś preparat do usunięcia starego kleju i ewentualnie jakiś klej do montażu całości?

Gdzieś wyczytałem ze preparaty do usuwani smoły czy żywicy sprawdza się wyśmienicie do czyczenia - RESINOL. Ktoś próbował?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek