Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By przemo564 -  24 cze 2016, 18:15
 łódzkie
#232307
Mettenoos pisze:@Manios własnie już kupiłem z Gdyni z Komandorskiej 43

przy każdym myciu pojazdu trzeba aplikować czy ma to jakieś dłuższe działanie?

Jakiś czas się trzyma. Ja stosuje co 3 mycie chuba że w trakcie przypada wosk to wtedy też dodatkowo.

Jak masz swieżo polerowane lampy to może warto dać pierwszy raz ze 3 warstwy by się "napiły" bo mam wrażenie jakby to troche wchodziło w strukture klosza ale to moje subiektywne zdanie.
A później to co któreś mycie wystarczy
Awatar użytkownika
By Manios -  24 cze 2016, 18:22
 pomorskie
#232310
Po każdym myciu nie, jest dość specyficzny w aplikacji.
Cenna rada, nakładasz równomiernie na cały klosz i od razu ścierasz, nie czekasz do pełnego zaschnięcia.
Nakładam go od jakiegoś czasu na wszystkie lampy które były "orane mocnym" papierem i nie dzieje się nic złego z kloszem.

Co do sklepu w Gdyni to przestałem korzystać z ich usług po tym jak trafiłem na strasznie kiepski humor jakiejś pani która potraktowała nas kulturalnie mówiąc słabo.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 cze 2016, 20:58
 pomorskie
#232315
@Manios Kolegę wyslałem dziś przed 15sta i mowił że jakaś cytata pani myła akurat podłogi :naughty:

Dzieki panowie za rady, sąsiad mechanik ma w obróbce Astre H mojej kuzynki do konserwacji i wlasnie polerowania lamp a niestety nie dysponowal zadnym specyfikiem
Awatar użytkownika
By Trillest -  29 cze 2016, 13:12
 dolnośląskie
#232640
A-R-T-U-R pisze:
Buczek21 pisze:A-R-T-U-R
Wg mnie...
-Epoca... kupujesz rozpakowujesz.wlewasz.pianujesz.. wsio w temacie..
-Gloria FM10... naprawdę porządny sprzęt jakościowo wg mnie jeden minus wlejesz max 1,2 l roztworu na raz. Z tego co spokojnie oblecisz np polo,yaris'ke.. i tej wielkości auta..Na golfa to już trzeba się postarać żeby się zmieścić w tej ilości piany..A w zimie,jak uwalone grubo auto po dach to zapomnij..Trzeba dolewać,żeby porządnie brud odpuścił..
Nie mowię tutaj jak masz np jeszcze hm... jakieś audi w A6 avant..czy passaterri do wypianowania to już strzał na 2 razy pewny.
-Marolex..do wyboru pojemności od 1,5..2 po 3 litry.Wg mnie minimum to 2l.Do tego dysza z glorii 110 stopni-zawrotne 8zł...Lanca może być,a nie musi jak chcesz przyoszczędzić te 15zł.Jedyna zmiana to taka że piana jest lekko mniej zbita niż z lancą..Kawałek filca i zrobienie dziurki z rurce pineską. Części zamienne od ręki w większości ogrodniczych sklepów czy OBI..
i dzisiaj zawitała przesyłka :yes:
Obrazek
teraz tylko jeszcze dysza Glorii oraz kawałek filcu i zabieram się za przeróbkę :naughty:

I co warto to przerabiać ? Efekty są lepsze niż np. na typowej pianownicy od VENUS SUPER FOAMER PRO+ ? Pytam, bo jaki byłby jest sens przeróbki kiedy można kupić gotową pianownicę. Wnioskuje że tamta musi być jakaś lepsza lub chodzi o pieniądze ? :O


I drugie pytanie. Nie mam nic konkretnego do mycia. Patrzyłem na rękawice, jest sens kupowania takich w cenie 50zł czy można jechać zwykłą za 20zł z castoramy. Jest jakaś znaczna różnica, czy to z wełny czy z mikrofibry ? Jeżeli jedną jak i drugą myje się tak samo, nie zrobi rysek to...

Na oku mam Meguiars i Flexipads. Która jest bezpieczniejsza ?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2016, 18:54 przez Trillest, łącznie zmieniany 1 raz.
By Buczek21 -  29 cze 2016, 19:07
 śląskie
#232661
Trillest
Na temat pianownicy sie nie wypowiem :laugh:
Czekam na ARTURA
Co do rękawicy..
Na początek polecam CI tą..MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT..Na start fajna.
Co do wełny..trzeba bardziej dbać o nią,rozczesywać i porządnie wysuszyć.Bo włosy lubią się zbić,a jak zostawisz wilgotną to lubi wyłysieć...
Forest
Zajechane masz te klosze srogo?
Megsa PlastX fajny jest do delikatnego odświeżenia..Do grubszej roboty się srednio nadaje..W końcu wyciągniesz nim głebsze rysy,ale łapa CI odpadnie.Powiedział bym do "codziennego" odświeżenia jak najbardziej ok.
Ja klosze robie normalnie pastami do lakieru..jak są w średnim stanie.
A jak są naprawdę zajechane to kupuje to...
http://allegro.pl/pasta-do-polerowania- ... i_c=111090
nie wiem co to jest..i dlaczego tak tanio.. :laugh: Podejrzewam że tlenek ceru w paście... :laugh:
Ale nie było jeszcze klosza co by sie nie dało tym zrobić :cool:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  29 cze 2016, 19:17
 dolnośląskie
#232665
Trillest pisze:
A-R-T-U-R pisze:
Buczek21 pisze:A-R-T-U-R
Wg mnie...
-Epoca... kupujesz rozpakowujesz.wlewasz.pianujesz.. wsio w temacie..
-Gloria FM10... naprawdę porządny sprzęt jakościowo wg mnie jeden minus wlejesz max 1,2 l roztworu na raz. Z tego co spokojnie oblecisz np polo,yaris'ke.. i tej wielkości auta..Na golfa to już trzeba się postarać żeby się zmieścić w tej ilości piany..A w zimie,jak uwalone grubo auto po dach to zapomnij..Trzeba dolewać,żeby porządnie brud odpuścił..
Nie mowię tutaj jak masz np jeszcze hm... jakieś audi w A6 avant..czy passaterri do wypianowania to już strzał na 2 razy pewny.
-Marolex..do wyboru pojemności od 1,5..2 po 3 litry.Wg mnie minimum to 2l.Do tego dysza z glorii 110 stopni-zawrotne 8zł...Lanca może być,a nie musi jak chcesz przyoszczędzić te 15zł.Jedyna zmiana to taka że piana jest lekko mniej zbita niż z lancą..Kawałek filca i zrobienie dziurki z rurce pineską. Części zamienne od ręki w większości ogrodniczych sklepów czy OBI..
i dzisiaj zawitała przesyłka :yes:
Obrazek
teraz tylko jeszcze dysza Glorii oraz kawałek filcu i zabieram się za przeróbkę :naughty:

I co warto to przerabiać ? Efekty są lepsze niż np. na typowej pianownicy od VENUS SUPER FOAMER PRO+ ? Pytam, bo jaki byłby jest sens przeróbki kiedy można kupić gotową pianownicę. Wnioskuje że tamta musi być jakaś lepsza lub chodzi o pieniądze ? :O
Podstawa byl budzet. Wg mnie nie ma sensu wydawac sporej kasy. Ja jestem zadowolony z efektu. Na razie korzystalem tylko raz. Kolejny pewnie bedzie pod koniec lata. Wosk lezy na aucie wiec teraz tylko mycie pozostaje ;-)
By wojtek-e30 -  29 cze 2016, 19:23
 warmińsko-mazurskie
#232668
PlastX jest dobrym środkiem, tylne lampy możesz śmiało lecieć, jak nie masz mocno zapuszczonych to spokojnie dasz radę.
Jak masz mocno zmatowione to wiadomo, że lepiej maszyną ale jak nie masz maszyny a jest mocne mleko to przed tą pastą możesz polecieć papierami wodnymi albo jakąś bardziej ziarnistą pastą :ok:
Gorzej z przednimi lampami, tutaj jak nie mamy wprawy to byłbym ostrożny albo oddał do fachowca.
Awatar użytkownika
By Forest -  29 cze 2016, 19:32
 wielkopolskie
#232671
Dzięki za odp koledzy. Chodzi o lampy u ojca w Plusie. Nie ma tragedii, ale rysy widać i lekkie zmatowienie, podejrzewam od szczotek na myjni po poprzednim właścicielu. Postaram się coś wyprowadzić tym PlastX ręcznie bo polerki niestety jeszcze się nie dorobiłem :]
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 56