Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By kuba94 -  19 lut 2018, 13:14
 pomorskie
#262149
Kiedyś chwalili myjnie 77 na ul cienistej, a teraz to Detailing Garage na Grunwaldzkiej ale ja sam osobiście nie korzystałem robię wszystko sam .Wszystko zależy jakich mają ludzi na dany dzień i co się oczekuje.
Awatar użytkownika
By Ramzes -  25 mar 2018, 13:10
 kujawsko-pomorskie
#263228
Mettenoos pisze:
25 mar 2018, 12:50
Na białym lakierze auta żony jest dużo kropek czarnych ze smoły a także żywicy, jakim bezpiecznym środkiem to zmyć bo tradycyjne szampony tego nie ruszają?
Pasta polerska na mikrofibrze tez powinna sobie poradzic
Awatar użytkownika
By Manios -  25 mar 2018, 20:07
 pomorskie
#263242
Ramzes pisze:
25 mar 2018, 13:10
Mettenoos pisze:
25 mar 2018, 12:50
Na białym lakierze auta żony jest dużo kropek czarnych ze smoły a także żywicy, jakim bezpiecznym środkiem to zmyć bo tradycyjne szampony tego nie ruszają?
Pasta polerska na mikrofibrze tez powinna sobie poradzic
Ramzes, przepraszam ale :hmmm: to tak jakby do muchy strzelać z bazuki.
Mettenoos, moja propozycja:
1. myjesz dokładnie auto
2. po umyciu i osuszeniu korzystasz z produktów typu Tar&Glue Remover (np taki jak zaproponował sebek1993) ale tu mała uwaga. Nie nanosimy na rozgrzany lakier, nie zostawiamy do wyschnięcia, uważamy na plastiki nie lakierowane!!!
3. Po kilku minutach powinieneś zauważyć jak produkt zaczyna rozpuszczać Twoje kropeczki, jak dotkniesz palcem (w rękawiczce gumowej :)) to powinien się punkt rozmazać.
4. neutralizujesz całość np szamponem o ph poniżej 8
5. całość obficie spłukujesz i ponownie myjesz auto.
6. jeśli wszystko nie zejdzie kolejny krok to glinka z lubrykantem (lub produkty glinko podobne jak rękawice, ręczniki glinkujące, ale tu już zaczyna się delikatna ingerencja w lakier i możliwość pozostawienia po sobie śladów)
7. jest jeszcze coś bardzo na skróty,ale to nikomu o tym nie mów :naughty: , benzyna ekstrakcyjna. Ale trzeba być delikatnym.
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 56