Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By miszi -  07 maja 2007, 19:26
 -------
#4854
Bruce pisze:Myje na Kärcher'ze :)
Szczotki rysuja lakier, szkoda mi lakieru.
Kupilem niedawno wosk:http://www.turtlewax.com.pl/sklep/clear ... -p-50.html
Bardzo fajny, nie zostawia sladow na plastikach, jak to z woskowaniem duzo czasu na tym schodzi.
Ale odpowiednio zmotywowani pracuja z usmiechem :lol:
Widzê ¿e masz niewolników :lol: :lol: Mnie te¿ by siê przydali :twisted:
Awatar użytkownika
By PotaS -  07 maja 2007, 21:56
 warmińsko-mazurskie
#4858
miszi pisze:
Bruce pisze:Myje na Kärcher'ze :)
Szczotki rysuja lakier, szkoda mi lakieru.
Kupilem niedawno wosk:http://www.turtlewax.com.pl/sklep/clear ... -p-50.html
Bardzo fajny, nie zostawia sladow na plastikach, jak to z woskowaniem duzo czasu na tym schodzi.
Ale odpowiednio zmotywowani pracuja z usmiechem :lol:
Widzê ¿e masz niewolników :lol: :lol: Mnie te¿ by siê przydali :twisted:
hehe .. ja tam wole sam pucowaæ samochód .. czuje du¿± satysfakcje jak uzyskuje dobry efekt i wiem ¿e to moja praca ;)
Awatar użytkownika
By fredric -  07 maja 2007, 22:35
 mazowieckie
#4862
w moim przypadku tez lubie sam myc ale zawsze w polowie mi sie nudzi :)
Awatar użytkownika
By miszi -  07 maja 2007, 22:40
 -------
#4863
Nie no ja te¿ lubiê sam zajmowaæ siê myciem samochodu i wszystkimi tego typu rzeczami bo sprawia mi to przyjemno¶æ i pozwala mi siê zrelaksowaæ. A chodzi³o mi raczej o niewolników do innych prac typu koszenie trawy etc :wink:
Awatar użytkownika
By fredric -  07 maja 2007, 22:58
 mazowieckie
#4865
miszi pisze:A chodzi³o mi raczej o niewolników do innych prac typu koszenie trawy etc :wink:
qrde jak juz bede tak bogaty aby miec wlasnych niewolnikow do koszenia trawy to pewnie beda mi myc autko. tylko najpierw trzeba miec to miejsce na wlasna trawe ;) powiem wam ze w myjniach recznych tez lipe robia nikt nie umyje ci auta jak sam :)
By stefan-16 -  06 kwie 2011, 17:52
 -------
#41175
Witam, chciałem przybliżyć części ludzi jak powinno się dbać o wygląd samochodu, bo duże koła i moc nie cieszą tak oka jak ładnie wymyty i wysprzątany samochód :) Zacznę od najważniejszej rzeczy czyli mycia, następnie jak będzie czas będę dodawał kolejne etapy prac.

1.Mycie.
Mycie jest najważniejszą częścią dbania o lakier samochodu, nie właściwa praca może powodować tragiczne skutki dla naszego lakieru, nie kiedy zmusza nas do malowania elementu.
Czego nie robimy myjąc samochód:
1.Unikamy myjek automatycznych tzw. Szczot
2.Staramy się nie myć samochodu gąbką
3.Unikamy mocnych Aktywnych pian
4.Nie wycieramy irchą oraz nie stosujemy ściągaczek do wody
Tu możecie zobaczyć dlaczego:
http://www.youtube.com/watch?v=PZjWkB_q2lE" onclick="window.open(this.href);return false;
5.Staramy się nie stosować najtańszych szamponów(mają kwaśne ph) a ludwiku do garów zapomnijcie

Co powinniśmy robić:
Prze myciem gdy samochód jest bardzo brudny polecam spryskać aktywną pianą samochód a następnie dobrze opłukać, Polecam pianę ValetPro która ma neutralne ph.
Następnie możemy przystąpić do mycia najlepiej rękawicą, rękawicę z mikrofibry można kupić w markecie już od 6zł, ostatnio w lidlu była taka duża za 10zł :D
Wiaderko Plastikowe ok 15l w Castoramie ok 8zł. Są ludzie co myją na dwa wiadra. W jednym płuczą rękawicę a z drugiego nabierają czystą wodę do mycia kolejnego elementu.
Szampon jaki stosujemy nie ma aż tak dużego znaczenia, ważne żeby nie była najtańszy.
Po myciu polecam dobrze spłukać samochód pod ciśnieniem, a następnie cały zlać wolnym strumieniem wody z węża, co ułatwi nam osuszanie.
Do suszenie w wersji ekonomicznej polecam mikrofibrę do podłogi Jana Niezbędnego lub Mikrofibrę K2 dostępną w Auchon. Cena nie przekracza 16zł. Są i Mikrofibry po 100zł ale to już zależy od tego jakimi środkami ktoś dysponuje.

To tak na początek, Proszę mnie poprawiać gdy według was napiszę coś źle :)

Kolejny etap jaki przedstawię to będzie przygotowanie lakieru pod wosk oraz korektę(polerkę)
By snap -  06 kwie 2011, 19:53
 -------
#41188
warto dodac ze jak myjemy za pomocy paniany aktywnej to zaczynamy ja splukiwac myjka od dolu a nie od gory jak to robia na kazdej myjni
dlaczego?
bo samochod jest najbardziej zabrudzony na dole a splukujac go od gory piana ktora jest na dole splywa razem z woda
nie myjemy na myjniach bezdotykowych ( mycie mechaniczne - proszkiem )chyba ze chcemy usunac wszystko razem z woskiem itp :) myjnki te rysuja lakier
By stefan-16 -  06 kwie 2011, 20:04
 -------
#41192
Jeżeli chodzi o Polerkę to chyba DA. Łatwiejsza w pracy. A co do mycia pianą to rozprowadzać należy od dołu samochodu w górę. A płukając robić parę przejść z góry na dół aby dobrze wypłukać pianę, która źle spłukana zostawia biały nalot. Dodam,że mocna aktywna skraca żywotność wosku.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 20:07 przez stefan-16, łącznie zmieniany 1 raz.
By snap -  06 kwie 2011, 20:07
 -------
#41194
stefan-16 pisze: A co do spłukania to myślę że lepiej od góry gdyż jak zaczniemy od dołu to później i tak musimy wrócić z wodą z góry na dół.
szkoda Ci wody :) ? jak splukujesz od gory to tak jakbys wogole nie mial piany na dole
zreszta powyzej golnej krawedzi szyb samochod praktycznie nie jest brudny np po deszczy wiec trzeba sie skupic na dole
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 56