Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By ruszko -  19 cze 2016, 11:20
 lubuskie
#231720
Panowie szukałem podobnego tematu przez Szukaj ale nic nie znalazlem wiec zapytam tutaj, chodzi o to ze lakiej na mojej V jest chropowaty delikatnie, sa to jakiej opilki lub cokolwiek innego co przywarlo na lakierze ze nie zejdzie po zwyklym myciu ani po probie recznego polerowania mikrofibra. Schodza po np podrapaniu paznokciem na mokro. I teraz moje pytanko co zastosowac aby sie tego pozbyc (maska,dach,gorna czesc drzwi) dodam ze nie mam polerki mechanicznej. czeakm na sugestie bo przez to dziadostwo po myciu woda w ogole nei splywa z auta ;/
Awatar użytkownika
By Forest -  19 cze 2016, 22:24
 wielkopolskie
#231775
Mógłbyś doprecyzować jakie dokładnie zanieczyszczenia masz na lakierze? Najczęściej to poprostu smoła i asfalt, ale on osiada najwięcej na dolnych częściach karoserii - zderzaki, tylna klapa, dolne partie drzwi. Jeśli to asfalt to dobry jest taki preparat jak zaproponował @wojtek-e30, są też od innych marek, generalnie działanie jest podobne - rozpuszcza naloty smoły, asfaltu i gumy. Jeśli masz naloty rdzy, zanieczyszczeń metalicznych to dobry jest Tenzi Prix. Jak jeszcze Ci cokolwiek zostanie na lakierze to poprawiasz to glinką i koniec.
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  20 cze 2016, 9:33
 podlaskie
#231788
Chłopaki co polecicie na zewnętrzne uszczelki drzwi ?Z biegiem czasu zrobiły się wyblakłe i chciałbym nadać im jakiś połysk ewentualnie odnowić to jakoś .Wy jako znający się w temacie ,na pewno wiecie czym to potraktować :thank_you:
By ruszko -  20 cze 2016, 10:47
 lubuskie
#231802
Forest pisze:Mógłbyś doprecyzować jakie dokładnie zanieczyszczenia masz na lakierze? Najczęściej to poprostu smoła i asfalt, ale on osiada najwięcej na dolnych częściach karoserii - zderzaki, tylna klapa, dolne partie drzwi. Jeśli to asfalt to dobry jest taki preparat jak zaproponował @wojtek-e30, są też od innych marek, generalnie działanie jest podobne - rozpuszcza naloty smoły, asfaltu i gumy. Jeśli masz naloty rdzy, zanieczyszczeń metalicznych to dobry jest Tenzi Prix. Jak jeszcze Ci cokolwiek zostanie na lakierze to poprawiasz to glinką i koniec.
Wysaje mi sie ze smola czy asfalt to nie jest bo nie rozpuszcza sie tylko po drapaniu odpada a dwa ze wlasnie dach i maska jest najbardziej uwalone tym czyms. Narazie zamowilek zolta glinke i zobaczymy czy sama cos zdziala a jak nie to bedziemy dzialac dalej.
By Buczek21 -  20 cze 2016, 12:21
 śląskie
#231825
ruszko
Obstawiam na 90% że to co masz na aucie zaschnięte soki z drzew.....Szczególnie lipa i brzoza,jest w tym liderem :laugh:
Stąd moja propozycja glinki..
Jak piszesz masz głównie to na dachu,masce,i górze drzwi..czyli na aucie osadzało sie to z góry,leciało z góry..
Po drugie jesteś w stanie to zdrapać paznokciem..

Jak by to było typowe zabrudzenie metaliczne to:
-miał być to na dolnych partiach auta...tak plus minus do listwy na drzwiach,na felgach,tylnym zderzaku..No chyba że stawiasz te auto gdzieś na hucie,czy jakimś zakładzie ślusarskim gdzie cały czas szlifuje się metal w okolicy twojego auta.To w takim wypadku miał byś to na dachu,masce itd.
-nie zdrapiesz tego paluchem,ani nie wydłubiesz z lakieru..
By ruszko -  20 cze 2016, 13:02
 lubuskie
#231828
Buczek21 pisze:ruszko
Obstawiam na 90% że to co masz na aucie zaschnięte soki z drzew.....Szczególnie lipa i brzoza,jest w tym liderem :laugh:
Stąd moja propozycja glinki..
Jak piszesz masz głównie to na dachu,masce,i górze drzwi..czyli na aucie osadzało sie to z góry,leciało z góry..
Po drugie jesteś w stanie to zdrapać paznokciem..

Jak by to było typowe zabrudzenie metaliczne to:
-miał być to na dolnych partiach auta...tak plus minus do listwy na drzwiach,na felgach,tylnym zderzaku..No chyba że stawiasz te auto gdzieś na hucie,czy jakimś zakładzie ślusarskim gdzie cały czas szlifuje się metal w okolicy twojego auta.To w takim wypadku miał byś to na dachu,masce itd.
-nie zdrapiesz tego paluchem,ani nie wydłubiesz z lakieru..
Dokladnie stawiam auto na parkingu firmy odlewni zeliwa i produkcji uszczelek gumowych gdzie kominy tejze firmy sa niedaleko dlatego nie jestem w stanie precyzyjnie powiedziec co to za osad tymbardziej ze wszystkie auta na tym parkingu maja identyczny lakier
By ruszko -  20 cze 2016, 14:57
 lubuskie
#231843
Buczek21 pisze:ruszko
Trzeba był pisać że w dość specyficznym miejscu stawiasz te auto :roll:
Bierz w ciemno od razu z litra Tenzi prix'a...a reszte syfu wyciągnie glinka.
no wlasnie moglem faktycznie o tym wspomniec odrazu :)
Tak wiec bede działał prixem i glinka i zdam relacje czy faktycznie zlazlo
Pozdro i dzieki za pomoc :ok:
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 56