Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Buczek21 -  21 cze 2016, 17:24
 śląskie
#231987
Rost pisze:Witam
Powiedzcie mi w której fazie mycia mam użyć czegoś takiego: ?
http://allegro.pl/meguiar-s-ultimate-qu ... 78786.html
nie mam doswiadczenia w detalingu dlatego pytam i jak ktoś miał styczność z tym produktem proszę o opinie :)
Po myciu...i wytarciu auta..usuwa pozostałości po wyschniętych kroplach..daje lekki połysk,i minimalne zabezpieczenie lakieru..
Na bieżąco można tym uwać ptasie kupy.. :laugh:
Wg mnie ten podlinkowany QD jeden z "cieńszych" na rynku..
Awatar użytkownika
By Manios -  21 cze 2016, 20:15
 pomorskie
#231996
Buczek21 pisze: ...i minimalne zabezpieczenie lakieru..
Na bieżąco można tym uwać ptasie kupy.. :laugh:
Wg mnie ten podlinkowany QD jeden z "cieńszych" na rynku..
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić że jest jednym z cieńszych i że minimalnie zabezpiecza.
Z praktyki mogę powiedzieć że jest łatwy w aplikacji, robi ładny "look" (tfu, błysk znaczy) a na lakierze potrafi poleżeć spokojnie dwa tygodnie. Aczkolwiek na pewno są lepsi od niego w jednej i drugiej kategorii. Ale jako uni jest ok. Szkoda że cena jest dosyć wysoka.
By ruszko -  22 cze 2016, 9:52
 lubuskie
#232051
Ok Panowie glinka dala rade sobie poradzic z wiekszoscia osadu (zrobila sie ciemna po dachu i masce tylko) ale zostaly jeszcze minimalne opilki ktorych niebierze ale te potraktuje tenzinem ktory polecaliscie ale chyba wypadalo by teraz pomyslec czym zabezpieczyc lakier po tych zabiegach aby troche wytzymal bez czyszczenia.

Mam cos takiego co kupilem na alle gdzie opisywali to jako specyfik co uzywa renault w serwisach (mleczko koloru rozowego) ale efektu niewidzialem. Poleccie cos niedrogiego i bez mechaniczych sprzetow.
By wojtek-e30 -  22 cze 2016, 10:14
 warmińsko-mazurskie
#232052
Jak porządnie oczyścisz lakier to zabezpiecz woskiem, bo rozumiem że nie będzie polerki,
ze swojej strony mogę polecić dwa najbardziej popularne i bardzo trwałe woski :

Collinite 476
Finish Kare 1000P Hi-Temp

ten drugi występuje też w formie testera więc na próbę warto kupić, teraz chwilowo niedostępny w tym sklepie (swoją drogą sklep również polecam, solidny i ma dobre ceny).

pozdro
By kuba94 -  22 cze 2016, 10:16
 pomorskie
#232053
Z kosmetykami polecanymi przez serwis to raczej daj spokój, one mają na celu nabłyszczyć wypełnić rysy żeby klient był zadowolony co pozwala,, wydrenować mu kieszeń". a do wszystko do 2 myć. Jak już chcesz coś dobrego to połóż powłokę np. c.quartz bądź coś podobnego lub użyj dobrego wosku megsa 16, coli to dobre woski i w przystępnej cenie.
By ruszko -  22 cze 2016, 20:01
 lubuskie
#232093
wojtek-e30 pisze:Jak porządnie oczyścisz lakier to zabezpiecz woskiem, bo rozumiem że nie będzie polerki,
ze swojej strony mogę polecić dwa najbardziej popularne i bardzo trwałe woski :

Collinite 476
Finish Kare 1000P Hi-Temp

ten drugi występuje też w formie testera więc na próbę warto kupić, teraz chwilowo niedostępny w tym sklepie (swoją drogą sklep również polecam, solidny i ma dobre ceny).

pozdro

Collinite juz zamowiony :ok:

A czy ktos wie moze czy glnke po uzyciu idzie jakos umyc czy tylko tak dlugo ja ugniatac az sie przemiesza i bedzie w miare ok??
By wojtek-e30 -  22 cze 2016, 20:35
 warmińsko-mazurskie
#232095
Umyć się nie da, zagniatasz i przekładasz a jak już jest cała uwalona to do wyrzucenia, ewentualnie do felg.
Ja tą 100g dzielę na dwie części i lecę taką mniejszą :) trzeba też uważać żeby nam nie spadła na ziemię bo wtedy może być do wyrzucenia :-/
Awatar użytkownika
By skocz -  23 cze 2016, 22:54
 małopolskie
#232234
wojtek-e30 pisze:Umyć się nie da, zagniatasz i przekładasz a jak już jest cała uwalona to do wyrzucenia, ewentualnie do felg.
Ja tą 100g dzielę na dwie części i lecę taką mniejszą :) trzeba też uważać żeby nam nie spadła na ziemię bo wtedy może być do wyrzucenia :-/
Taki dość popularny ręcznik to niebieski fluffy tu masz link http://shiningcar.pl/mobile/pl/p/Monste ... akieru/248 sa tez lepsze/droższe ale to juz w zależności od potrzeb i zasobności portfela:)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Manios -  24 cze 2016, 13:34
 pomorskie
#232280
Zastosowanie
- lakier samochodowy
- żelkot - jachty, łodzie, motorówki
- zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu
więc jak najbardziej możesz tak jak wiele innych wosków opartych na syntetykach.
Jeśli potrzebujesz na swoje potrzeby to mogę użyczyć Ci Megs'a HP.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 56