Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 sie 2011, 23:24
 pomorskie
#48105
Mam zamiar spolerować lakier w moim golfie, gdyż jest dosyć mocno porysowany i zmatowiony, więc chciałbym uzyskać opinię kogoś kto robił polerkę zwykłego lakieru niemetalizowanego - jaki jest efekt końcowy, czy warto? Dodatkowo muszę kupić trochę czarnej bazy bo po dawnym delikatnym spotkaniu z sarną w błotnik wdała się korozja, było załamanie rantu nadkola na którym przy prostowaniu odprysnął lakier, zaniedbałem to i teraz zaczyna wychodzić korozja. Z góry dziękuję za opinie i rady, zaznaczam że nie będę tego robił sam tylko lakiernik po sąsiedzku
By kuba94 -  05 sie 2011, 9:03
 pomorskie
#48117
warto robić polerkę zawsze, bedziesz milo zaskoczony wett lookiem byle lakiernik nie zrobił na odwal i nie zostawił swirlx a zazwyczaj 60% lakierników zostawia . potem dobrze zabezpieczyć lakier i cieszyć oko
By kuba94 -  06 sie 2011, 11:02
 pomorskie
#48161
po polerce lakier jest suchy ( resztki pasty polerskich zazwyczaj usuwa się IPA) pozbawiony ochrony .Ptasi kleks po paru dniach robi wżer w lakierz (lakiery teraz ekologiczne ale bardzo slabiutkie ) dla tego używa się później politury czy glaze zwał to jak zwał potem wosk twardy bądź coś syntetycznego.Jak chcesz raz coś na dłużej położyć i zabezpieczyć lakier to polecam Cquartz ja położyłem na próbę na błotnik trzyma sie rewelacyjnie i nie rysuje się tak auto. Tyle że korekta lakieru musi być zrobiona perfekcyjnie bo warstwa tego działa jak soczewka i powiększa wszystkie niedoskonałości.To tyle z moich doświadczeń nie są duże bo zrobiłem dopiero 6 auta ale cały czas eksperymentuje na swoim.
By kuba94 -  06 sie 2011, 12:08
 pomorskie
#48166
Przed Cquartz chcesz jeszcze po korekcje jechać clanere ? Mi sie zdaje albo wydaje że lakier musi być mega czysty i odtłuszczony na maxa. Jak polerka prawidłowo zrobiona i później IPA to starczy. No chyba ze przed IPA w ludwiku mycie można zrobić . Różne sa praktyki robienia, U siebie glinkowanie ,cleaner dodo, wosk red i wosk szybciej się skończył niż ,, Gołota " w ringu, a na politurze megsa, 16 megsa leży miesiąc i ma sie dobrze.Tak czy, tak po korekcie trzeba coś zrobić wybór należy do ciebie co zrobisz tyle z mojej strony mogę podpowiedzieć.Każdy robi jak lubi i jak mu się podoba i chce