Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By kamil1 -  17 sie 2011, 21:47
 -------
#48666
Witam!
W moim golfie zepsuł się zamek w tylnych drzwiach i nie można się do niego dostać. Żeby rozkręcić drzwi trzeba je najpierw otworzyć, a ponieważ zamek się zaciął więc się nie da. W ten oto sposób kółko się zamyka. Miał ktoś może taki problem, lub wie jak otworzyć te drzwi nie rozcinając ich na pół?
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 sie 2011, 22:50
 wielkopolskie
#48670
można je otworzyć od środka, w tapicerce klapy jest taka okrągła zaślepka, wyciągnij ją i będziesz mógł otworzyć klapę
By kamil1 -  17 sie 2011, 22:59
 -------
#48671
krz_p pisze:można je otworzyć od środka, w tapicerce klapy jest taka okrągła zaślepka, wyciągnij ją i będziesz mógł otworzyć klapę
klapy? chodzi o drzwi boczne tylne, a Ty chyba piszesz o tylnej klapie, albo ja czegoś nie rozumiem
By kamil1 -  24 sie 2011, 22:45
 -------
#48910
Krzycho pisze:a robiłeś coś wcześniej przy tych drzwiach / zamku??
Jestem drugim właścicielem tego samochodu i nie robiłem nic przy tych drzwiach. Zamek się zaciął i zamiast jednego kliknięcia (przy zamykaniu/otwieraniu) słychać dwa. Podobno trzeba rozwalać drzwi, albo z zewnątrz, albo od środka żeby się dostać do zamka.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 sie 2011, 22:54
 małopolskie
#48915
weź pociagnij za zewnętrzną klamkę do oporu i powinien pokazać się zaczep od regulacji naciągu linki do zamka, postaraj się go wypiąć, albo chociaż aby przeskoczył o parę ząbków i wtedy spróbuj otworzyć drzwi...
By willi -  28 sie 2011, 11:27
 łódzkie
#49066
Miałem podobny przypadek w passacie .
Otwórz tylne dzwi te co się otwierają i zobacz mniej więcej w którym miejscu jest zamek .
Przejdż do tych co nie potrafisz otworzyć uderz ręką z zewnątrz w okolicach zamka (tylko nie za mocno żeby ich nie pogiąć )
parę razy tylko energicznie i pociągnij za klamkę - powinny się otworzyć . Jeśli zamkniesz auto z pilota a potem otworzysz i historia się powtórzy - zamek do wymiany .
Życzę powodzenia .
Napisz czy się udało .