Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By fredric -  06 sty 2012, 1:10
 mazowieckie
#58814
Można tylko lakiernik będzie musiał użyć specjalnego podkładu. I co ciekawe nie chcą dawać gwarancji na to że lakier nie odpadnie.....niby zderzak itd że w zaspę wjedziesz i może pęknąć ale jak dobrze zrobiony to nie ma obaw. Mam u siebie progi i właśnie dół zderzaka od erki tak pomalowany i nic nie odlata.
By mwsoft -  06 sty 2012, 13:53
 dolnośląskie
#58836
jurgeen pisze:mi mój lakiernik właśnie powiedział, że klamki bez problemu polakieruje bo są gładkie, ale listew to żebym szukał pod lakier przystosowanych..
U mnie było to samo. Niiiiby się da to pomalować, ale to taka partyzantka.
Mi się na allegro trafił komplet listew oryginalnych nówek zagruntowanych za 150zł, także trzeba szukać :)
Z malowaniem nie gładkiej dokładki też bym sobie dał spokój... wyraźnie widać potem że ten lakier jest jakiś inny i nie pasuje do reszty. Taki tjuning na siłę.
By dominik -  06 sty 2012, 16:34
 -------
#58846
Panowie wszystko da się zrobić aby nie odpadało z takiej powierzchni.
Wystarczy przelecieć to papierem ściernym średnim,drobnoziarnistym,wodnym i ma się na gładko element,położyć podkład,baze , klar .
Tak zrobiłem listwy boczne w poprzednim aucie gdzie faktura plastiku była ala baranek i przez 3 lata użytkowania nic nie odpadało.
Ani myjki ciśnieniowe ani odbicia o przeszkody nie spowodowały utraty lakieru z elementu.
Po co czasami dopłacać do tego typu przeróbek jak można wykorzystać posiadane części i je lekko przerobić :roll:
Awatar użytkownika
By fredric -  06 sty 2012, 16:56
 mazowieckie
#58848
mwsoft pisze: Z malowaniem nie gładkiej dokładki też bym sobie dał spokój... wyraźnie widać potem że ten lakier jest jakiś inny i nie pasuje do reszty. Taki tjuning na siłę.
Jeżeli lakiernik wie o co kaman to nie ma mowy o różnicy. Mam u siebie tak progi zrobione(fabryczne były czarne baranek) i niczym się nie różnią od tych zagruntowanych za tysiaka. Tak jak napisał dominik dobrze przygotować i będzie dobrze bez druciarstwa.Jedyny problem to jak są duże elementy bo tam istnieje większe ryzyko odpryśnięcia ale jak już pisałem mam tak zrobioną dokładkę od erki i nic nie odlata.
By mwsoft -  06 sty 2012, 18:01
 dolnośląskie
#58850
fredric pisze:
mwsoft pisze: Z malowaniem nie gładkiej dokładki też bym sobie dał spokój... wyraźnie widać potem że ten lakier jest jakiś inny i nie pasuje do reszty. Taki tjuning na siłę.
Jeżeli lakiernik wie o co kaman to nie ma mowy o różnicy. Mam u siebie tak progi zrobione(fabryczne były czarne baranek) i niczym się nie różnią od tych zagruntowanych za tysiaka. Tak jak napisał dominik dobrze przygotować i będzie dobrze bez druciarstwa.Jedyny problem to jak są duże elementy bo tam istnieje większe ryzyko odpryśnięcia ale jak już pisałem mam tak zrobioną dokładkę od erki i nic nie odlata.
No jeśli położyć grubo podkładu, albo zeszlifować baranka to jasne że będzie tak samo. Ale nie wszyscy lakiernicy chcą się z tym bawić.
Na forum było foto albo z neta albo od kogoś z kartoteki na którym była taka dokładka tylna pomalowana na baranka i wyglądało to słabo ;)
Awatar użytkownika
By miodek89 -  17 mar 2017, 18:22
 mazowieckie
#248986
Hej,

Obecnie moje auto jest u lakiernika. Maluję klamki i listwy oraz tylną dokładkę w kolor. Jakieś 2 lub 3 tygodnie temu po umyciu samochodu na tylną dokładkę i listwy boczne nałożyłem Meguiar's Endurance Tire Gel (http://showcarshine.pl/home/70-meguiars ... fibra.html)

Dzisiaj lakiernik powiedział, że dokładkę musiał malować 3 razy, ale dał jakoś radę. Użył zmywaczy, zmatowił itd i niby jest ok. Teraz pytanie. Czy te elementy, które malował lakier nie odpadnie np po miesiącu?
Awatar użytkownika
By miodek89 -  17 mar 2017, 18:52
 mazowieckie
#248992
Ok, zapytam :))

Bo normalnie ja "amator" nie poznam czy tego użył prawda?

W ogóle powiedział tak. Na 4 listwy drzwi tylko z jedną miał problem, z jedną klamką i tylną dokładką. Więc rozumiem, że jak zaczął malować to farba mu się "ważyła" czy jak to się tam mówi i wtedy musiał poprawić. Ale jak na reszcie tego nie było wnioskuję, że wtedy będzie ok?