Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By miodek89 -  17 mar 2017, 19:00
 mazowieckie
#248995
Dzięki za odpowiedź. Więc mi tylko zostaje mieć nadzieję, że zrobił to porządnie. I że lakier po miesiącu mi nie odpadnie.

PS. Czy po malowaniu trzeba uważać na te elementy? Np nie można myć samochodu przez parę dni czy jakieś inne środki ostrożności?
Awatar użytkownika
By Ramzes -  17 mar 2017, 19:02
 kujawsko-pomorskie
#248996
miodek89 pisze:Dzięki za odpowiedź. Więc mi tylko zostaje mieć nadzieję, że zrobił to porządnie. I że lakier po miesiącu mi nie odpadnie.

PS. Czy po malowaniu trzeba uważać na te elementy? Np nie można myć samochodu przez parę dni czy jakieś inne środki ostrożności?
Nie, nie trzeba specjalnie uważać. Przecież nie odda Ci mokrego :tooth:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  17 mar 2017, 20:58
 śląskie
#249010
Choć nie wiem czego by użył do malowania to i tak po dwóch, trzech latach zacznie się łuszczyć na dużych krzywiznach lub spuchnie na słońcu.
Niema takiego problemu jeśli malujemy element plastikowy taki który był fabrycznie pomalowany,
Awatar użytkownika
By miodek89 -  17 mar 2017, 21:38
 mazowieckie
#249013
Mój znajomy malował 6 lat temu elementy w aucie i do tej pory wszystko jest ok :-)

PS. Lakiernik miał rację, że jak malował to od razu coś farba się źle nakładala przez ten preparat co wcześniej nakładalem i dlatego poprawiał dokładkę? Czyli jak farba się dobrze nakłada od razu to znaczy że wszystko jest prawidłowo? Pytam tak z ciekawości