Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By piter_ldz -  26 mar 2012, 11:19
 łódzkie
#66989
Ja w Lodzi jak przyciemnialem to zaplacilem za caly tyl 2x drzwi + tylna szyba 280zl. Wiec jak ktos chce 500 to niech sie puknie w czolo :)
Kolega "Fler" widzial przyciemnienie u mnie wiec moze potwierdzic jak to wyglada :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 mar 2012, 23:06
 pomorskie
#67081
grzedo pisze:ja w Gdyni pytałem to za cały tył chcieli 250zł

gdzie konkretnie? W Bytowie jest firma mająca bardzo dobre opinie
Czolo pisze:300zl zaplacilem kolo gdyni tez

czasem do mnie do pracy dzwonią z Polski i pytają np. czy Puck albo Wejherowo należą do Gdyni bo przecież leżą tuż obok :D więc może troszeczkę dokładniej podaj lokalizację :wink:
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  27 mar 2012, 13:42
 pomorskie
#67140
z moją kobitką oklejaliśmy sporo samochodów za boczne szyby braliśmy po 25 zł plus folia najtańsza i zawsze wychodziło ładnie :) boczne tylne w aucie 3d to już w ogóle prosta robota. Co do tylnej to fakt trzeba posiedzieć sam w moim golfie mam h... oklejone ktoś kleił z 2 kawałków a przez środek skleił taśma przezroczystą. Także wiosną też zrywam wszystko i kleję na nowo, co do tylnej to fakt wolę zapłacić 100 zł i dać komuś niż samemu się pierd..... Miałem raz niemiłe doświadczenie ale to jak pierwszy raz kleiłem tylną mianowicie w momencie zrywania zerwałem folię razem z paskami do ogrzewania szyby, na szczęście i tak nie działały bo były poprzerywane i miałem już drugą szybę na zmianę.

Taka mała rada jak ktoś chce kleić szyby to pierw niech je porządnie wymyje, potem przetrze denaturatem, lub benzynką i przy nakładaniu foli absolutnie nie żadną wodą tylko wodą z dużą ilością płynu do naczyń praktycznie 1:50 a nawet 1:1 i psikamy to i na szybę i w momencie rozdzielania foli na klej.
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 mar 2012, 23:00
 mazowieckie
#67231
Krajes pisze:Tylna szyba w golfie wcale nie jest aż tak ciężka do oklejenia.Idąc za ciosem oklejaliśmy szybę w golfie kolegi folią 3M a nie chińczykiem i poszła bez większych problemów za pierwszym razem.Przy białym lakierze wygląda to bardzo dobrze pomimo moich wcześniejszych wątpliwości.
Skąd dorwałeś tą folię? patrzyłem na allegro, ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy.
By Krajes -  27 mar 2012, 23:27
 podlaskie
#67239
Tysonq pisze:Skąd dorwałeś tą folię? patrzyłem na allegro, ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy.
Udało mi się po znajomości w dobrej cenie kupić trochę tej folii.Cena jest dużo wyższa ale nie ma porównania z chińskimi foliami.
Przy okazji mam też spory zapas past, padów i innych pierdółek z 3M.

Ceny przyciemnienia szyb w aucie w różnych rejonach Polski są różne głównie ze względu na konkurencję i folie na których się bazuje.Jeżeli jest jedna firma w okolicy to obojętnie jakie ceny by dyktowała to i tak znajdzie klientów.Dobre folie też kosztują swoje.
Co do nietypowej tylnej szyby to jak ostatnio pomagał nam oklejać kolega który ma spore doświadczenie w tym temacie przyznał się że to prosty chwyt by wyrwać od klienta kilka złotych.Praktycznie każda szyba ma nietypowy kształt no chyba że jeździmy polonezem.