Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By fredric -  05 kwie 2012, 11:58
 mazowieckie
#68379
mettenos pisze:
fredric pisze:
A wystarczyło zerwać folie i dowodu nie zabiorą.
fryderyk szczerze powiem że to byłaby głupota :D lepiej oddać DR i odebrać go sobie w WK, a przegląd o ile się nie mylę to tylko 20 zł
No tak ale przy następnej kontroli znów zabiorą DR i jak trafisz na tych samych to jeszcze diagnosta ma przechlapane.
Osobiście będąc w trasie wolałbym zerwać folię i jechać dalej z DR.
By karlos019 -  02 maja 2014, 21:04
 -------
#129708
Ja ostatnio też przyciemniłem sobie szyby w moim golfie nie powiem jest trochę chłodniej w upalne dni :) Co do przyciemniania przednich szyb ( drzwi kierowcy i pasażera ) to wiadomo, że jest to zabronione bez względu na stopień przyciemnienia tych szyb. Za przyciemnieni szyb w kombi dałem 250zł.
By Kuba_84 -  02 maja 2014, 21:56
 wielkopolskie
#129716
No i co do przednich szyb gadasz bzdury bo jest zabronione ale tylko jeśli przepuszczalność folii jest mniejsza od dozwolonej czyli na przednie szyby musi być 75% przepuszczalności światła więc w nieco starszych autach można przyciemnić przednie szyby jeśli znajdziesz zakład który używa takich folii i normalnie dostajesz wtedy certyfikat wiem bo kolega mi się dowiadywał od gościa co przyciemnia szyby i sam wystawia takie certyfikaty jeśli można przyciemnić przednie szyby
By kapselo2 -  02 maja 2014, 22:03
 kujawsko-pomorskie
#129720
przyciemnianie przednich folia jest legalne? nawet jesli ta przepuszczalnośc światła jest zgodna, to z tego co do tej pory wiedzialem, to albo sciagasz ja przy policji, albo dowod halt...
By Kuba_84 -  02 maja 2014, 22:27
 wielkopolskie
#129724
Z tego co wiem od gościa są auta w których można przyciemnić przód i legalnie jest wystawiony certyfikat na to i niebiescy nic nie mogą zrobić bo wtedy właśnie szyby przechodzą test przepuszczalności niestety w naszych autach już szyby są fabrycznie ściemnione i nie można legalnie przyciemnić przednich szyb. Jakie to dokładnie modele aut tego nie wiem ale zapewne dużo starsze rocznikowo tyle wiem w tym temacie jak się mylę niech mnie ktoś poprawi :)
By free66 -  03 maja 2014, 9:48
 małopolskie
#129751
Mam przyciemnione tylne szyby w modelu 5cio drzwiowym. Auto wygląda troszkę inaczej. Folia jak to folia nigdy nie będzie to piękne przyciemnienie piecowe ale wyszło ciekawie.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 maja 2014, 14:25
 małopolskie
#129799
Kuba_84 pisze:Z tego co wiem od gościa są auta w których można przyciemnić przód i legalnie jest wystawiony certyfikat na to i niebiescy nic nie mogą zrobić bo wtedy właśnie szyby przechodzą test przepuszczalności niestety w naszych autach już szyby są fabrycznie ściemnione i nie można legalnie przyciemnić przednich szyb. Jakie to dokładnie modele aut tego nie wiem ale zapewne dużo starsze rocznikowo tyle wiem w tym temacie jak się mylę niech mnie ktoś poprawi :)
do mk5 można kupić szyby nie barwione "białe"...
By Kuba_84 -  03 maja 2014, 14:48
 wielkopolskie
#129806
Krzycho pisze:do mk5 można kupić szyby nie barwione "białe"...
O cholera to nie wiedziałem ale bardzo dziękuję za tą informację Krzycho :]
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 maja 2014, 12:45
 pomorskie
#130649
kapselo2 pisze:przyciemnianie przednich folia jest legalne? nawet jesli ta przepuszczalnośc światła jest zgodna, to z tego co do tej pory wiedzialem, to albo sciagasz ja przy policji, albo dowod halt...

jeśli przyciemnisz folia białe szyby do wartości zgodnej z przepisami to nie ma podstaw do zatrzymania DR, tylko wg mnie jak ktoś chce mieć legal nie warto przyciemniać bo efekt będzie i tak mizerny, ewentualnie bardziej pod kątem zabezpieczenia termicznego
Awatar użytkownika
By bazylek -  26 sie 2014, 10:24
 mazowieckie
#141221
ja przyciemnialem pod warszawą, gosciu naprawde sie starał robił prawie cały dzień i dokładnie, przyciemniłem szybe klapy i tylne boczne drzwi

ale tutaj moje pytanie

przednie mam przyciemnione fabrycznie i przy nalozeniu jak najjasniejszej folii byloby ciutke za duzo ponad normą :< ale kusi mnie to niesamowicie żeby jeszcze przód ogarnąć, jakie są wasze opinie i doswiadczenia na ten temat? :pepsi:
By piet -  26 sie 2014, 14:14
 lubuskie
#141255
bazylek pisze:ja przyciemnialem pod warszawą, gosciu naprawde sie starał robił prawie cały dzień i dokładnie, przyciemniłem szybe klapy i tylne boczne drzwi

ale tutaj moje pytanie

przednie mam przyciemnione fabrycznie i przy nalozeniu jak najjasniejszej folii byloby ciutke za duzo ponad normą :< ale kusi mnie to niesamowicie żeby jeszcze przód ogarnąć, jakie są wasze opinie i doswiadczenia na ten temat? :pepsi:
wszystko tak naprawdę zależy czy w Twoim mieście trwa nagonka niebieskich na ciemne szyby czy nie,
u mnie w zielonej górze jakieś 3 lata temu strasznie męczyli ten temat i doszło do tego,że wytępili chyba wszystkich ale z rok później dostali pościgowe mondea z ciemnymi szybami (pasażer/kierowca) i się uspokoili
ja jeżdżę od dobrych 2 lat z takimi szybami, przeszedłem 2 przeglądy i z 5 kontroli niebieskich bez problemu,
oczywiście na wszelki wypadek podczas kontroli opuszczam całkiem szyby :P
tak czy inaczej trzeba się liczyć z tym, że trafi się na służbistę i nie będzie zmiłuj się a wtedy - oklejenie 1szyby to ok 100zł + zdjęcie obu folii ok 40zł (samemu bardzo ciężko bo zostaje klej), czyli spotkanie z niebieskim uszczupli nas na min 240zł
osobiście jestem bardzo zadowolony - auto fajnie wygląda, jest dużo chłodniej latem, dziecka nie razi słońce i złodzieje nie biją szyb z folią :]
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7