Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By trufelka -  03 kwie 2012, 17:05
 -------
#68089
Chciała bym poznać waszą opinie na temat przyciemniania szyb. Czy warto przyciemnić sobie folią ? czy po paru latach popęka mi ona i będzie jak w maluchu :)
Mój mk5 jest biały 3 drzwiowy i tak mi po głowię chodzi przy przyciemnić 3 tylne szyby.
co sądzicie o tym ? co doradzicie ?
By Krajes -  03 kwie 2012, 19:01
 podlaskie
#68105
Dużo zależy od folii.Jeżeli polecisz szyby folią za 10 czy 15 zł to może zacząć odstawać i tworzyć się pod nią pęcherzyki po nie całym roku.Im droższa będzie folia tym powinna być trwalsza.Może zabrzmi to jak mała reklama ale szczerze polecam folie 3M (jak do tej pory nie zawiodłem się jeszcze na produktach tej firmy).Fakt są sporo droższe od pozostałych ale już przy samym przyciemnianiu widać dlaczego płacimy więcej.Z opinni które słyszałem to nie ma problemu z tymi foliami po długiej eksploatacji jedynie ciężko będzie ją zdjąć z szyby
By dziii -  03 kwie 2012, 19:50
 wielkopolskie
#68114
trufelka pisze:Chciała bym poznać waszą opinie na temat przyciemniania szyb. Czy warto przyciemnić sobie folią ? czy po paru latach popęka mi ona i będzie jak w maluchu :)
Mój mk5 jest biały 3 drzwiowy i tak mi po głowię chodzi przy przyciemnić 3 tylne szyby.
co sądzicie o tym ? co doradzicie ?

jeżeli chcesz przyciemniać to wszystkie 5 oprócz przedniej szyby bo jak zrobisz tylko tylne to kupa jak mało : (

co do jakości do bardzo dużo zależy jak też będzie położona bo nawet najlepsza folia niczego tobie nie gwarantuje ;/
By trufelka -  03 kwie 2012, 21:29
 -------
#68142
No właśnie i tu dylemat by nie zrobić sobie pająka na szybach.
A jak pojadę do warsztatu który się tym zajmuję to rzecz jasna że będą mówić że używają najlepszych folii :)
A fabrycznie ciemne szyby jak są robione ? Malowane proszkowo ? czy jak to się fachowo mówi ?
Może by Proszkowo - chemicznie zrobić ?
By Krajes -  03 kwie 2012, 22:00
 podlaskie
#68149
Nie słyszałem by ktoś lakierował proszkowo szyby.Słyszałem że niektórzy przyciemniają piecowo.Sposób trwalszy sporo droższy a wizualnie nie spostrzegłem dużych różnić między folią.

Co do przyciemnienia to proponuję przyciemnić też przednią by wszystkie były ładne ciemne i auto postawić pod domem i się tylko na nie patrzeć.Fakt przyciemniony cały bok wygląda ładnie ale po co mają ci za głupotę dowód zabrać.Wiem niektórzy jeżdżą i mają to gdzieś i się jeszcze będą chwalić ile czasu nie jeżdżą i nic im nie zrobili.Wszystko zależy od policjanta jeden bez gadania zabierze ci dowód drugi każe zrywać folię co już po 3 miesiącach od nałożenia nie jest łatwe.Nawet w firmach przyciemniających odradzają przyciemnianie przednich nawet o 20% ale jak klient jest upierdliwy i chce to mu przecież nie zabronią ale za każdym razem ma zaznaczone że jest to na jego własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
By fredric -  03 kwie 2012, 22:43
 mazowieckie
#68160
W kwestii legalności to podobno najjaśniejsza folia już nie przejdzie testu z miernikiem.
Ale są na to sposoby hehe albo dajesz ciemniejsze na tył a najjaśniejsze na przód albo całość najjaśniejszą folią i nikt się nie doczepi. W kwestii estetyki to ja wolę całość tak samo czyli najsłabsza folia wtedy jest elegancko.
Trwałość zależy od jakości folii,montażu i użytkowania. Jak dobrze zrobiona to nic nie powinno się dziać u siebie w niejednym aucie miałem robione szyby i nigdy nie miałem problemów nawet po 5 latach. Osobiście polecam zabieg bo wygląda fajnie zwłaszcza przy białym a do tego zawsze troszkę mniej się nagrzewa. Jedyny wielki minus to cofanie nocą słabo widać i czasami trzeba okno otwierać.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 kwie 2012, 22:46
 pomorskie
#68161
tak informacyjnie - niestety /lub stety - w zalezności od punktu widzenia :wink: / gliniarz ma prawo zatrzymać DR nawet nie posiadając miernika przenikalności, ustawodawca dał mu takie prawo w art. 132 PORD a dokładnie:

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a. zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b. zagraża porządkowi ruchu,
c. narusza wymagania ochrony środowiska;
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 kwie 2012, 22:57
 małopolskie
#68165
spokojnie można okleić szyby jedną z tańszych foli ale nie najtańszych :) i po latach nic a nic się nie dzieje, na dowód mam moje byłe cinquecento w którym sam przyciemniałem szyby ok hmmm 10 lat temu i do tej poty nic się z nimi nie dzieje, nie marszczy...
Z przednimi szybami jest tak ze w golfie masz szyby atermicznie delikatnie barwione więc jak położysz na nie jeszcze folie nawet ta najjaśniejszą to dowód masz do zabrania...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 kwie 2012, 23:25
 pomorskie
#68175
Krzycho pisze: Z przednimi szybami jest tak ze w golfie masz szyby atermicznie delikatnie barwione więc jak położysz na nie jeszcze folie nawet ta najjaśniejszą to dowód masz do zabrania...
ale czegóż się nie robi dla naszych ....... :lol:
By edition30 -  04 kwie 2012, 8:19
 -------
#68207
niestety w vw czy audi szyby fabryczne (zielone czy jaki tam maja odcien) są już za ciemne. W a3 miałem przyciemnione wszystkie 5 szyb, fakt, że przez 2,5 roku udawało mi sie uniknąć zabrania dowodu ale jak juz trafiłem na służbistów to pojechali za mną z pod uczelni i zatrzymali na pierwszym możliwym przystanku, niestety nie ma się co bawić w przyciemnianie przednich bocznych szyb, bo najpierw zapłacisz za przyciemnianie, a potem za dodatkowy przegląd i stracisz cały dzien na jezdzie do wydziału komunikacji w celu odebrania dowodu.
By dziii -  04 kwie 2012, 8:35
 wielkopolskie
#68210
heh opowiem coś Wam.

W tym roku jak jechaliśmy do Szklarskiej Poręby w Legnicy miałem małą przygodę zostałem zatrzymany przez policję - powód ciemnie szyby z przodu. Fajnym urządzeniem zmierzyli mi przepustowość światła norma to 20 % ja miałem 80% trochę za dużo :) ale obyło się bez problemów folia zdarta jednym ruchem i w drogę:) jak zrobi się ciepło znów będę robił przód tylko delikatnie :)
Awatar użytkownika
By fredric -  04 kwie 2012, 10:06
 mazowieckie
#68219
edition30 pisze:bo najpierw zapłacisz za przyciemnianie, a potem za dodatkowy przegląd i stracisz cały dzien na jezdzie do wydziału komunikacji w celu odebrania dowodu.
A wystarczyło zerwać folie i dowodu nie zabiorą.
By trufelka -  04 kwie 2012, 15:13
 -------
#68249
ja ciemnej limuzyny robić nie chcę :) myślę o 35% na białym to już będzie ładny efekt. Tylko boje się by mi foli dziadowskiej nie wepchali. Ale jeszcze pomyślę nad tym zabiegiem :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 kwie 2012, 17:47
 pomorskie
#68272
fredric pisze:
A wystarczyło zerwać folie i dowodu nie zabiorą.
fryderyk szczerze powiem że to byłaby głupota :D lepiej oddać DR i odebrać go sobie w WK, a przegląd o ile się nie mylę to tylko 20 zł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7